V/H/S/2 (2013)

Lepšie ako prvá časť, ale stále žiadna sláva. 1. poviedka – Nápad s technológiou, cez ktorú vidno duchov, bol zaujímavý, ale nedotiahnutý. Nezistili sme vôbec, čo má technologická firma spoločné s kontaktom s druhým svetom, a ako je možné, že Clarissa s implantátom žila od tínedžerských čias, počas ktorých ju duchovia nezabili. 3/5 ___ 2. poviedka – Zombie horor z pohľadu kamery bol celkom zábava, hlavne keď sa komando živých mŕtvych začalo rozširovať smerom k detskej oslave. Záverečný krok hlavnej postavy mi prišiel trochu nezmyselný, ale čo už. 4/5 __ 3. poviedka – Šialený kult, množstvo kvalitných gore záberov a nečakaný prírastok do rodiny dvojice hrdinov. Slušná sranda. 4/5 ___ 4. poviedka – Epizóda s mimozemšťanmi nebola ani zábavná, ani desivá. Ufónci v basic maskách skôr pôsobili nechcene smiešne. 1/5

V/H/S (2012)

1. poviedka – Rozbeh pripomína párty so Stiflerom z Prcičiek, no nakoniec sa to zvrhne na zábavu so šialeným dievčaťom, ktoré neustále opakuje jednu vetu. Priebeh prvej časti je pomerne nezáživný, no na motelovej izbe sa pomaly začne rozbiehať krvavá jazda. Škoda len, že sa pri nej hrdinovia správali ako hlupáci. 2/5 ___ 2. poviedka – Debata páru v motelovej izbe o podivnej dievčine, ktorá im klopala na dvere, vytvorila celkom slušnú hororovú atmosféru. Nočné návštevy neznámej osoby však boli skôr smiešne než desivé. Kým sa začalo niečo skutočne diať, bol už koniec. 2/5 __ 3 . poviedka – Výlet do lesa pripomína klasický slasher, dokonca aj postavami, pri ktorých nechýba promiskuitná blondína a nerd. Rozbehol bol sľubný, no celá zápletka s vrahom, ktorého nevidno na kamere, nedáva vôbec zmysel. 2/5 ___ 4. poviedka – Videochat dvojice ľudí sme už v hororoch videli nespočetnekrát. Tento nebol originálny, ani zábavný a podstata lovca žien nebola nijak objasnená. Najslabšia časť celého filmu. 1/5 ____ 5. poviedka – Obyčajná halloweenska noc sa zmenila na boj s podivným kultom, ktorého rituál nemali hlavné postavy radšej prerušovať. Celkom slušná atmosféra, no slabšie ukončenie. 3/5

Paranormal Activity: Next of Kin (2021)

Priznám sa, okultistické témy ma v hororoch dokážu takmer vždy zaujať, aj keď nemusia byť spracované úplne prvotriedne. Prepojenie na sériu Paranormal Activity je, našťastie, minimálne a tvorcovia sa tentokrát odobrali smerom k folk hororu. Postupné odhaľovanie rituálov komunity odtrhnutej od sveta ma bavilo, scény v tajnej podzemnej miestnosti boli mrazivé a záver pomerne napínavý. Škoda len, že sa film dosť pomaly rozbiehal a miestami diváka veľmi otravoval ohranou a roztrasenou found footage kamerou. Slabšie 4*.

V rytmu srdce (2021)

Feel good movie o sympatickej rodinke, ktorá sa musí pobiť s pomerne netradičnými problémami. Na hlavnú herečku Emiliu Jones som si musel trochu zvykať, ale Troy Kotsur mi sadol od prvej scény a najviac ma dojal v scéne, kedy držal svoju dcéru okolo krku, aby aspoň čiastočne docenil jej spev. V tomto momente sme videli perfektný prerod vtipkujúceho otca až po citlivé muža, ktorý vie aj bez slov stopercentne prejaviť svoje emócie a diváka dostať do kolien. Nominácia na Oscara zaslúžená a pokojne by som mu doprial aj víťazstvo. Skvelý výkon však v neposlednom rade podal aj Eugenio Derbez s postavou svojského učiteľa.

Potomek (2019)

Malý záporák je príjemne nesympatický a vo filme sa nájde aj niekoľko skutočne napínavých scén. Dojem však kazí pomerne uponáhľaný záver, po ktorom stále minimálne dvaja ľudia vedia, kto sa v Milesovi skrýva. Koniec tak pôsobí ako nedostatočne uzavretý.

Projekt Adam (2022)

Nebyť hviezdneho obsadenia, film by dozaista ušiel širšej diváckej pozornosti. Keďže je však preplnený hereckými hviezdami, ktoré sa v rámci scenáristických možností vynasnažili dať zo seba maximum, je to stráviteľná jednohubka. Ak hľadáš odľahčenú akčnú sci-fi komédiu s rodinným posolstvom, pri ktorej si oddýchneš, poď do toho. Určite však nečakaj nič výnimočné a originálne. __ 6/10 __ Viac v recenzii.

Calibre (2018)

Väčšinu času je Calibre veľmi civilný a autentický. Približne takto si predstavujem, že by sa ľudia v podobnej situácii zachovali. Záver sa však na môj vkus snažil byť príliš filmový a dramatický. Ale inak super, milé prekvapenie. Obával som sa, že po vražde sa začnú hlavné postavy správať iracionálne, ale na prekvapenie boli dostatočne uveriteľné na to, aby som zostal v napätí.

Pokoj (2019)

Rozbeh ma úplne nechytil a zábava dvojice hrdinov v čarovnej miestnosti bola spočiatku celkom povrchná. Keď sa však Kurylenko rozhodla, aby jej miestnosť poslala vytúžené dieťa, začalo ísť pomaly do tuhého. A od stretnutia s vrahom vo väzení som už The Room žral až do konca.

Železná srdce (2014)

Spočiatku mi, úprimne, tie silené machoidné reči posádky tanku liezli trochu na nervy. Neskôr, keď si už hrdinovia začali pomaly zvykať na svojho nového kolegu, som si ja naopak zvykol na to, že sa občas správajú ako hulváti a prijal ich ako súčasť príbehu. A na konci som si uvedomil, že každému z nich, napriek pôvodným nesympatiám, veľmi fandím, aby prežili. Niektoré dialógy boli trochu nezmyselné, iné som si skvelo užíval a záver bol až príliš hollywoodsky a málo autentický, ale za to skutočne napínavý. V konečnom dôsledku som ale nad menovanými negatívami prižmúril oči, pretože som sa od úvodu až po heroický záver v dobre ozvučenej obývačke parádne bavil. Až spätne som si uvedomil, že na Fury som mal určite ísť do kina. Pri sledovaní na malej TV či na notebooku by bol zážitok polovičný. P.S. gore scény stáli naozaj za to.

Radioaktivita (2019)

Fajn film s niektorými dobrými scénami a uveriteľnou Rosamund Pike. Z námetu skutočného príbehu slávnej vedkyne však rozhodne mohla byť aj oscarovka, nie obyčajný priemer, na ktorý väčšina divákov pár dní po pozretí zabudne.

Časové pásmo bylo změněno