Parfém: Příběh vraha (2006)

88%. Tohle mi udělalo ohromnou radost. Krásný přéběh, ze kterého barvy přímo voní. Vše uhlazeno do děje, který má spád, nenudí, ba přímo vtahuje do sebe sama. Atmosféra ohromující a pak přijde ta finální scéna. To sem teda čuměl, jakou dokázali zplodit, do příběhu naprosto nepatřící, kravinu. Ale neviním z ní Toma. Jelikož se totiž jedná o adaptaci románu, usuzuji, že autor ke konci zešílel nebo alespoň něco požil.

Lolita (1962)

Bylo to docela zajímavý, italskej dabing velice slušnej :) a lolitka celkem pěkná. Ale Bože, ty vlasy její matky! To byla hrůza. Jo, a další černobílej film až zas raději někdy příště.

Jimmy Neutron (2001)

Kdo by to byl řekl? A přesto. Vtipné, místy až příliš šílené, ale celkově dost zbavné. Je až zarážející o kolik je to lepší než některé dnešní komedie pro teenagery. Jen ta animace mi trochu neseděla.

Pokání (2007)

Výborně natočené dílo. Hudba, zvuk, obraz - vše sladěno. Požitek ze sledování je značný. Přesto, stejně jako mé úvodní řádky, je můj celkový dojem lehce chladný. Možná to bylo předlohou, možná tím, že režisér příliš nevěděl, čí je to vlastně příběh. Ale jak říkám, učebnicový počin a i učebnice se občas dají číst.

DOA: Na život a na smrt (2006)

Lepší zápletku snad napíše i orangutan. Ale o to očividně nešlo. Mělo to za úkol pobavit? Pobavilo. Ale doufám, že to nemysleli moc vážně. A ačkoli asi patřím mezi cílovou skupinu těchto filmů, i ty souboje mě časem přestaly bavit. Pořád se pak můžete ještě dívat na ty holky a to nikdy bavit nepřestane!

Tajemné okno (2004)

Na uvod chci říct, že Kingovu předlohu neznám, takže hodnotím film jako samotný. A když pominu fakt, že jsem věděl jak to dopadne už pár minut po začátku, musím říct, že se mi to příjemě sledovalo. Jonny´s live performance, úžasnej účes a spisovatelská idylka v přírodě...K tomu John Totrurro a celkem příjemné vyprávění děje dává dohromady 67%.

Černočerná tma (2000) odpad!

Kolikrát jsme to tu už měli? Partička složená z pár arabů, tlusťocha, nějaký ženksý, poldy, pohledný zkušený holky, co to má napovel a hlavního hrdiny, kterej je silnej a ve všem se vyzná se dostane do prekérní situace, když je napadnou nějaký slizký potvory. Arabové, ženská, co tam nic nedělá a tlusťoch umřou první, potom se to pokouše navzájem, zbydou hlavní hrdinka a hrdina, vyměněj si pár dojemnejch slov a jeden z nich to schytá. Podíveje se jak se jmenuje druhej díl a hned budete vědět kdo. Navíc nějaká ta hvězdička dolu za strašně bakelitový efekty, špatnýho Vina Diesela, skoro žádnou akci ani napětí a málo mrtvejch černochů. Jste naštvaný, že jsem vám v podtatě prozdradil děj? Ještě mi poděkujte a pusťte si něco jinýho!

Monstrum (2008)

První výbuch rychle potlačil mojí počáteční nedůvěru z celkem dlouhého úvodu a ta se dokonce filmu již nevrátila. Film je perfektní ódou na práci s kamerou a vizuálními efekty. A právě ten zvláštní pohled na věc a jeho využítí při vyprávění příběhu mě natolik dostal, že nemohu hodnotit jinak. Po shlédnutí tohoto snímku mi Godzila připadá jako všechny ty obří útočící tarantule ze 40. let minulého století. Nakonec jen opakuji, je nutné vidět Cloverfield v kině!

Prime (2005)

Špatný, špatný, špatný. Ten příběh, ten příběh, ten příběh. Tak už víte kde je hlavní slabina filmu. A já nevim, Prime ve mě vyvolával uplně opačný pocity, než asi měl. 85% filmu je napěchováno vztahem "Umy a Bryana" a na ten se nedalo dívat. Nevěřil jsem jim lásku ani za mák, a ty trapný situace, jak se furt rozcházeli a scházeli, děs. Celou dobu jsem tomu sympatickýmu klučinovi přál aby jí nechal a šel si pořádně užít s tou dlouhonohou zrzkou. Uma Thurman by se fakt měla držet meče a moc se nevzdalovat. A "Dortař" byl nedotaženej, i když musim přiznat, že bych raději sledoval film o něm než tuhle nudu. Jedinými pozitivy tak zůstavá perfektně zvládnutá role černocha v recepci :) a Maryl Streep.

Byl jednou jeden král... (1954)

Fimový výkvět české kinematografie. Má ještě cenu něco dodávat? Snad jen: "Muškátový oříšek - přiměřeně" na tuhle hlášku si dávejte pozor:).