Herkules v New Yorku (1970)

Asi mám slabost pro špatné filmy, které jsou svým způsobem skvělé. Tento film kvalitativně řadím do odpadu, jenže nehorázně špatné herecké výkony z něj dělají klasiku :D Je to stejný důvod jako u Plan 9 from Outer Space. Je to tak strašné, až je to skvělé.

Katanagatari (2010) (seriál)

Po první díle jsem si byl jistý, že to je skvělé anime. Po čtvrtém, že je to geniální anime. Nevadí ani zjednodušená kresba, ani určitá prvoplánovost. Umí toho nabídnout mnohem víc.

Kovboj Bebop: Lovec odměn (1998) (seriál)

Geniální směsice world-music, ethna, blues a jazzu perfektně podkresluje tento epický sci-fi, noir, gangsta seriál.

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

"Nový" seriál, věrný původní Manga předloze. Oproti původnímu seriálu je zde cítit velmi silný posun ve vývoji postav, především těch "záporných". Příběh jako takový nemá tak silné a emotivní zakončení, jako předchozí verze, ale o to je komplexnější celkově. Pro fandy anime jasná volba!

Fullmetal Alchemist (2003) (seriál)

Původní seriál je důkazem, že i bez Manga základů lze vytvořit geniální zakončení. Zároveň to bylo mé úplně první anime, které mě dostalo na "tu správnou cestu". Úžasně dojemné, velmi propracované, silně návykové.

Černá zmije - Černá zmije II (1986) (série)

Po vcelku rozpačité první sezóně přichází Blackadder v novém kabátě (s proměnou ostatních charakterů) a rozvíjí své komediální schopnosti na maximum. Nepřestávající série gegů a scének, která určitě pobaví především všechny jazykofily.

Černá zmije - Černá zmije III (1987) (série)

S posunem do pozdější doby se i charakter Blackaddera vyvinul v absolutního génia. Zajímavým způsobem se též posouvá charakter celého seriálu do absurdna, které ale vůbec nevadí, naopak. Závěrečný díl se Stephenem Fryem je pak skutečnou lahůdkou.

Mazaný Filip (2003)

Nedoceněný a často nepochopený film. Zkuste mu dát víc šancí, třebas objevíte jeho šarm.

Ong-bak (2003)

Pokud hledáte příběh, vývoj charakterů, či srozumitelný scénář, tak hledejte dál. Pokud však hledáte stoprocentní řežbu, pak je Ong-bak přímo pro vás.