Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) (seriál)

Nemá cenu tady něco opakovat - prostě nejtrefnější postřehy napsali fík, Arccos a masik a já k tomu můžu jenom doplnit, že ale vůbec nechápu, jak je možné, že z vyloženě holčičí Mařenky vyrostla ňáká emancipovaná dřevochlapice a z neohroženého Honzíka takový ňouma...?

Argumenty (2014) (studentský film)

Nebylo by nic snazšího, než Argumenty odstřelit jako pseudointelektuální slátaninu (jasně, nahej týpek v Botiči má smysl - blablablabla). A přiznám se, občas vůbec netuším, co Abramjan svými dokumenty chce říct, ani co si o nich mám myslet. Přesto, nějakým záhadným způsobem a zcela subjektivně, na mě každá jejich sebeabsurdnější složka funguje a ještě záhadněji rezonuje s mým uvažováním. Upřímně, nikomu bych Abramjanovy filmy nedoporučil, ale CHCI VIDĚT DALŠÍ.

Arktida 3D (2012)

grínpísácká agitka - medvídci umřou, když si budeme dál vesele prdět ve vaně... navíc mi přijde značně sestříhaná, aby nevyšlo najevo, že příběhy s hladovým samcem nemusely dopadnout až tak sluníčkově... no nic, medvědi jsou roztomilí, 3D funguje skvěle (hlavně když se člověk předtím trochu nalízne silným svrchně kvašeným belgickým pivem), takže pro cílovou skupinu - proč ne. ale ty hippie-jipí písnišky Paula McCartneyho byly pěkný opruz.

Až vyjde měsíc (2012)

Přesně ten druh filmu, ke kterému jsem získal tak osobní vztah, že by mě až sralo, kdyby se líbil každému hejhulovi... Jen pro zasvěcené - na ulici se poznáme, za uchem máme mývalí ohon a na nohách boty z nedělní školy.

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

...ha! tak ono to funguje, i když nejsem ožralý jak hovado..!? jediný opravdu skvělý Jacksonův film: kašička, mozky ven a zas dovnitř; čiré béčko, čirá radost.

Báječná léta (1988) (seriál)

... seriál, s kterým bylo báječné vyrůstat; ale ještě mnohem silněji působí, když se k němu člověk po letech vrátí... (i když do těch jemných strun nostalgie občas buší paličkou na maso)

Barva ráje (1999)

Vše, co mi vadilo na Children of Heaven, je tady znovu a v ještě koncentrovanější podobě... já jsem v podstatě tolerantní a citlivý člověk (hehe), ale slepý chlapec běžící po rozkvetlé louce...? notyvole, kde to jsme?! nemá cenu pokračovat, stejně bych jenom opakoval, co už tady napsal kolega Brennos... na můj vkus je to prostě až příliš sladkobolné.

Bastardi (2010)

Někoho možná v průběhu filmu chytaly "afekty zuřivosti a vztek", mě jenom záchvaty udiveného smíchu ("tyvole, co to je, to vážně někdo myslí vážně?", "proč ten Magnusek tak kulí oči?", "Hemala wtf?", "já to nechápu, já to nechápu"...). Film tak dementní, až je geniální, si zaslouží buď 5 hvězd nebo žádnou, já dávám alibisticky průměr. I když bavil jsem se královsky..... a pokračuje to i při čtení zdejších komentátorů, takže výběr toho nejlepšího :) .... "Z pana herce Šťastného šel skutečný strach!" "Tom Magnusek je český Uwe Boll což bych bral jako poklonu." "Film -který by neměl nikoho nechat bez zamyšlení." "Děkuji J. Šťasnému za jeho roli." "Takže všichni, kdo tento film berou jako komedii, by se měli okamžitě zpamatovat." "Že by se urazili rádoby pseudohumanisté?" "Magnusek ví o čem píše a ví o čem hraje." "Jak bratr pomstil svou sestru, myslím, že skoro každý z nás by byl schopný tohle udělat." "Naopak nejhůře zahraná role byla od školního inspektora." "Tatínek, který pracuje u mafie..."

BioBuddy (2016)

Chramosta umí pointy. (To bylo jasné už před 8 lety v mém zbožňovaném Kouzelném mostě.) A jsou to pointy, které člověka jemně klepnou přes prsty; to cením ještě víc.

Birdman (2014)

Zkáza broadwayského divadla.