Studený bufet (1979)

Bertrand Blier francouzským Davidem Lynchem? ... Po Buzících jsem moc nechápal proč, ale tady je to úplně jasné. Kdyby byl Lost Highway francouzská komedie, byl by to Buffet froid.

S tvojí dcerou ne (1997) (divadelní záznam)

Víte co je to "rolling on the floor laughing"? Asi něco takového jako jsem já prováděl při druhé půlce S tvojí dcerou ne... Typická komika Procházkových her založená na záměně osob je tady s příchodem bytaře Česti dotažena skoro k nevydržení. Regulérní záchvat. A mladá Hrachovcová je opravdu k nakousnutí; akorát mi pořád připadá, jako by celou dobu (celý život) jela v jedné linii.. ale to snad ani nevadí..... Pokud jste viděli Přes přísný zákaz dotýká se sněhu a líbilo se, tak na nic nečekejte a jděte do toho! Okamžitě!

Sůl pro Svanetii (1930)

Sovětská němá úchylně groteskní agitka. Moč, krev a slzy.

Svéráz národního lovu (1995)

...tak výlet Raiva s Kuzmičem za "krávami" je nepřekonatelný... škoda, že ke konci film trochu ztrácí šmrnc. A pak ty snové zimní pasáže mě vyloženě sraly.

Šeherezáda a gentleman (1990)

Pět důvodů, proč dát Šeherezádě 5 hvězdiček: 1. z nostalgie... navíc na pohádkovou komedii to byla (vzhledem k mému věku, když to dávali v TV) docela lechtivá podívaná ;) ....... 2. za celý ten nápad s Džinem Jimem, co v 6 hodin hrává s Willsonovými bridge, jezdí na motorce a v poušti pěstuje anglický trávník....... 3. za rozkošnou mladičkou Catherine Zeta-Jones a za její Šeherezádu, která je překvapivě emancipovaná - každého chlapa udržuje v představě, že je jejím pánem, přitom je to ve skutečnosti ona, kolem koho se Země točí....... 4. speciálně za Šeherezádu hrající s Jimmym monopoly....... 5. za nápad rozdělit nekoukatelnou stopáž na 4 díly, čímž se z toho vlastně stal neskutečně kouzelný seriál.

Šílená / Krásný (2001)

hooooodně naivní romantická tucťárna, ještě k tomu s ohranou lehce romeo-juliovskou zápletkou... přesto to ale nakonec celkem funguje a ani ta naivita mě nijak neurážela... teď je jenom otázka, jak velkou zásluhu na tom má nejzářivější sluníčko Kirsten Dunst...? ;)

Šílení (2005)

Na můj vkus z toho až moc čouhá fakt, že jde o slepeninu několika Poeových povídek, de Sadeho a kdovíčeho ještě... ale naštěstí mě to neznudilo až tak moc, takže jsem vydržel do konce a některé zábavné scény si určitě zapamatuju nadlouho... ale jinak, říkám vám to furt - na Poea mi nesahejte!

Škola rocku (2003)

Odepsaný loser, který se snaží vytvořit tým z talentovaných parchantů - vděčné schéma, které prostě funguje. Fungovalo to v Kokosech na sněhu a funguje to i tady... btw. ve třídě na okně tam mají mimojiné nápis Fugazi - no to mě poser! jéchecheche.

Šmejdi (2013)

Klidně dejte slečně Dymákové nobelovku za altruismus, ale - proboha - dodnes se s výkřikem probouzím pokrytý ledovým potem trapnosti a v uších mi zní: "Neplačte... Dáme si v Náchodě spolu zmrzku, popovídáme si. Jo? Máte ráda zmrzku?... Maruško, oni jsou opravdu zlí, ale já vám potom povím tajemství. Jo?" Víc nejedu.

Špičák (2009)

Brrrr, ten jekot při stříhání prstů panenkám mi v uších zní ještě teď, fuj.