Avatar (2009)

"Pouhé" 3*. - POZOR, Komentář obsahuje spoiler!!! A důvod? Do kina jsem šel s velkým očekáváním, že to bude mega, bomba, nejvíc nejlepší! Odcházel jsem s rozporuplnými pocity. 3D projekce byla super, a kdyby takto bylo natočen víc filmů, jen dobře. ALE ač byly efekty asi nejlepší, co jsem kdy viděl, a člověk měl pocit, že je sám na Pandoře, tak příběh byl jedno velké klišé - hodní indiáni/domorodci "sedí" na hroudě zlata/minerálu/něčeho cenného, zlí kovbojové/vojáci/conquistadoři to bohatství chtějí. I vyšlou tedy průzkumníka, který ale okouzlen životy doporodců a po zamilování se do domorodé ženy pozdvihne zbraň proti svým. - Pokud klišé, které by si zasloužilo 4*, odrovnal mne ale typický Happy end - zlí jsou poraženi a odchází (docela by se hodilo natočit Avatara 2, kde bude trestná výprava na Pandoru). Takže za ten prvoplánovitý příběh a sladký konec jsem musel jednu hvěždu ubrat. Navíc vykreslení spojení mezi člověkem a avatarem jako by z oka vypadlo průchodu Hvězdnou bránou. Hodnocení - efekty super, příběh nic moc, plusem je natočení ve 3D. I tak ale dávám slabých 65%, tedy 3*.

Hanebný pancharti (2009)

Ze začátku sice podivné (hlavně poměrně "nezvyklá" role Brada Pitta), ale s postupem času se film krásně rozjíždí. Scéna v promítací komoře je pak typický Tarantino a efekty jak z Kill Billa. Největším plusem filmu je pak jednoznačně soundtrack, který je prostě úchvatný!

Star Trek (2009)

Tak jsem se právě vrátil z kina a ač nejsem žádný extra fanoušek ST, musím říct, že film se vcelku povedl. Problém vidím jenom v tom, že divák by měl mít alespoň základní znalosti o ST světě a postavách, jinak spoustu narážek nepochopí. Po efektové stránce ale super!

Let číslo 93 (2006)

Strhující film/dokument, od začátku do konce. Veliký respekt ke všem, kteří se postavili na odpor!

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Tato epizoda, musím říct, byla jednoznačně NEJ z celé nové trilogie. Velice akční děj podkreslený Williamsovou hudbou.. Spousta emotivních scén - např. když se mladý padawan rozhodne pomoci senátoru Organovi a je zabit klonovými vojáky.. Jen k jedné scéně bych měl výhradu - "poprava" hraběte Dookua jakoby z oka vypadla scéně z Gladiatora, kde Maximus v africké aréně svému soupeři setne hlavu stejným způsobem. I přes tento "nedostatek" ale nemohu jinak a pět hvězdiček je pro mě jasná volba ;-)