Můj bratr Tom (2001)

Som vďačný ČSFD za prehľad filmov, ktoré idú v TV, lebo inak by mi asi ušlo veľa skvelých kúskov. Tento je jeden z prirodzene až naturalisticky natočených klenotov svojho žánru. Je o vzťahu dvoch mladých ľudí, unikajúcich do lesa, ktorý im pomáha prekonávať rozčarovanie a nespokojnosť s vlastným svetom, preto unikajú do toho svojho. Stretli sa, stvorení pre seba, aby sa nakoniec museli navždy rozlúčiť. Filmová nádhera.........BTW: POMO s tým sexom ti to trochu ušlo, skús si to kuknúť ešte raz :P

Kult hákového kříže (1998)

Skvely film s necakanym zaverom, ked sa uz zacina zdat, ze navrat do zivota sa Derekovi mozno aj podari. Je vidno ako je dolezite niest si za kazdych okolnosti zodpovednost za svoje ciny, pretoze inak sa mozu dotknut dosledky nasich najblizsich...

Přízračný svět (2001)

Jeden z velmi svojskych filmov, ktory zaujme tym aky je. Steveovi rola skvelo sadla a je doma, Thora ako zaujimave dievca, ktore je vzdy nad vecou a s kamaratkou si zo vsetkeho utahuju svojim vystrednym humorom, na ktorom som sa dobre bavil. Niektore veci si vsak uvedomi az ked je v koncoch a vsetko sa jej zacne rucat. Plne zaujimavych scenok a napaditych absurdit. Pekny film :)

Matrix (1999)

Film, ktory, si aspon myslim, po zhliadnuti uplne chyti vacsinu ludi, pretoze dej je ozaj velmi dynamicky a zaujimavy, samozrejme zname "spomalovacky", ktore neskor okukalo milion filmov, je v nom vela symbolov a je prespikovany vela skvelo dotiahnutymi detailami aj ked pri takom zlozitom filme sa samozrejme vyskytne aj vela chyb. Proste jeden z TOP filmov. S pokracovaniami zial kvalita sla velmi dole a su iba "obycajnou sci-fi". Toto malo podla mna srdce a hlbsiu myslienku...

Vše o mé matce (1999)

Krasny film, na ktorom je vidno rozdiel medzi kinematografiou europskou, konkretne mam teraz na mysli tu spanielsku, francuzsku, taliansku a tou zapadnou.. Film, ktory je nadherny vo svojej podstate, plny posolstiev, bizardne pozaplietanych vztahov, zvlastnych udalosti. Jednoducho krasny film, ktory ma srdce. Inak zistil som to az nedavno a nechcem robit reklamu, ale na STV2 chodia v noci fakt skvele klubove filmy pre narocnejsieho divaka, co som vyhliadol, tak hlavne utorky.. Takze odporucam, kto to nahodou este nezaregistroval :)

Santa je úchyl! (2003)

Uplne v pohode komedia na uvolnenie, ktora zobrazuje Santu v trochu inom obraze :D Fuckuje sa casto, pre puritanov neodporucam :P

Robbie Williams: živě z Knebworthu (2003) (koncert)

RW nepatri k nejakym mojim super oblubenym spevakom, ale nevadi mi a tymto koncertom dokazal ze vie urobit neskutocne dobru atmosferu, nevidel som ho sice cely, ale bolo to skvele, doporucujem vidiet, jeden z naj live koncertov co som videl :)