Co kdyby...? - Série 2 (2023) (série)

Asi takhle. Ani ty nejlepší příběhy z dvojky by se nedostaly do top 5 z jedničky. Jejich nejlepší seriál se v s2 utápí v nezajímavých (čest vyjímkám) příbězích, a ikdyž jsem od Marvelu zvyklý na zklamání, tak teprve tady mě to fakt štve. 6/10

Creed III (2023)

Pár zjištění. Půjde to i bez Slye (vlastně mi tu chyběl, až když ke konci začal hrát ten známý hudební motiv a Rocky nikde), no a Michael Jordan je skvělý i za kamerou. Ten šestákový příběh o hříších dětství, kdy je celkem brzo jasné, jak to vlastně bylo, se tady právě díky němu a Majorsovi daří prodat na výbornou. Slabší tréninková pasáž a fakt, že ten příběh v druhé půlce zas tak nebavil, nedovolí jít do plných. Ale po průměrné dvojce je tohle slušný reparát. 8/10

Den po dni (2023) (seriál)

Docela edukativní, byť ten japonský styl nemusí každému sednout. Rozhodně to není další Chernobyl (tady se to prostě protkává jen tím, že to je jaderná havárie). 6/10

Diplomatické vztahy - Série 1 (2023) (série)

Výživná porce politických šachů, které tady od konce House of Cards dost chybí. Keri a Rufus perfektní, tu jejich vzájemnou chemii a nenucenost musí závidět tvůrci všech romcom posledních let. 8.5/10

Electra (2023)

Vlastně jsem moc nepochopil o čem to přesně bylo, ale kouká se na to parádně. 7.5/10

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Vlastně mi v průběhu bylo jedno, že tam chybí akce, klidně bych to bral i jen jako cestopis s Denzelem, kdy nasával atmosféru Itálie a popíjel čaj v kavárně. Finální akce nakonec teda přišla a nezklamala. Málokterá akční trilogie asi dokáže přebít tyhle Fuquovy Equalizéry. 8/10

Flash (2023)

Bavilo víc než jsem čekal. K vyššímu hodnocení ale prostě furt něco chybí. Zaprvé už tu není ten prvek originality - multivesmír měl Marvel dřív a bitva na poli řve zeleným plátnem asi nejvíc, co jsem kdy v životě viděl. Keaton fain, a ten Miller ve dvou různých polohách vlastně taky. 6.5/10

F1: Touha po vítězství - Série 5 (2023) (série)

Poprvé jsem měl pocit, že se ten formát začíná vyčerpávat. A nemyslím si, že by to bylo "nezajímavou sezonou", protože se toho dělo furt hodně. Asi mi prostě vyhovovalo víc, když Netflix dělal dramata i tam, kde vůbec nebyla. Takhle je to jen strojený "něcovícneždokument", který ale v polovině dílech nemá moc co nabídnout. 7/10

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Takhle. Úvod v nacistickém vlaku je za mě parádní a má ten feeling ostatních Indyho slavných úvodů. Obsazení parádní, zatímco Shia ve čtverce mě vysloveně s.ral, tady Phoebe byla fantastická posila. Akce svižná, možná jí je zbytečně moc a honičky potěšily - tohle má Mangold v malíku. Vlastně jsem byl celou dobu rozhodnutý jít na 4, ale ten závěr se za mě stejně jako v minulém dílu moc nepovedl. To se ti scénáristi trumfujou, kdo tam hodí větší šílenost? 6.5/10