Den po dni

Epizody(8)

Byli u toho, když v japonské Fukušimě došlo k nehodě, která mohla vyústit v bezprecedentní jadernou katastrofu. Mají ji ale na svědomí, nebo jsou to skuteční hrdinové? (Netflix)

Flopik

Netflix nám predstavuje jadrovú katastrofu vo Fukušime a síce Černobyľ prekonaný nebol, je to celkom obstojné dielo. Najväčší problém som videl v dĺžke, kde skrátiť na 5 častí by bohato stačilo. Dosť často sledujeme v podstate to isté a niekedy ma tie dlhé zábery na to ako niekto pozerá na papier a premýšľa už otravovali. Naopak veľká pochvala za atmosféru, kde scény keď hrdinovia idu otvárať ventily pri ochranný obal nemajú chybu. Páčilo sa mi aj to, ako sa všetko stále kazilo a popravde do poslednej časti som si nevedel predstaviť ako to zachránia. Za mňa uspokojenie však neprišlo. Zrazu fungovalo dopúšťanie vody a (šťastie? ). Chvalabohu zato, pretože tie následky mohli byť nezmerné. Koho to zaujíma rozhodne seriál doporučujem. ()

*CARNIFEX*

Nepoznám detaily a ani danú "haváriu" nemám naštudovanú, no samotná séria mi príde podaná pomerne vierohodne. Ono, nemá to takú pochmúrnu atmosféru, ako v prípade seriálu o "Chernobyle", no ani tento počin popisujúci dni po katastrofe na Fukušime zle podaný určite nie je, pričom ak by som mal samotný nádych nejak popísať, išla z toho skôr pokora zo zlyhania. Medzi 3-štyri, ľahší nadpriemer, no unesený asi nikto nebude .. ()

M.i.k.e

druhá nejhorší jaderná havárie / katastrofa po Černobylu dostala druhý nejlepší seriál po Černobylu, ovšem se spoustou ale. Je to sice velmi pravděpodobně vyprávěné velmi přesně a detailně, ale navzdory síle tématu mě to za celou dobu nedokázalo pořádně vtáhnout a to jsem opravdu nečekal nářez stylu Černobylu a Japonský styl mi běžně nijak nevadí. Pět, maximálně šest epizod by v tomhle případě udělalo naprosto stejnou službu a třeba bych si nakonec z téhle série pamatoval víc než jen poslední cca půl hodinku, která je silnější než předchozích zhruba sedm hodin...60% ()

Nach

Kdesi v Japonsku se produkční a scenáristický tým díval na Černobyl od HBO a říkal si, jak by bylo skvělé něco takového natočit i o Japonsku. Tedy jadernou havárii se snahou o co nejpřesnější rekonstrukci tragédie. A ideálně v ní zmínit i ten Černobyl. Hirošima padla, protože to je přece jen stále moc citlivé téma. Ale jednomu ze členů produkčního týmu přišla do ruky kniha popisující dění o tragédii v jaderné elektrárně Fukušima, den po dni. A tak si všichni řekli, že téma mají a můžou jít točit. Peníze jim na to dal Netflix a vznikla tak série, která skutečně Černobyl připomíná. Drží se maximálně faktů, ale v podstatě ve všem je oproti Černobylu o úroveň horší. To je právě pilotní série Den po dni. Proč říkám pilotní? Protože očekávám, že se brzy dočkáme oznámení, kde produkční tým a Netflix oznámí, že si vybrali pro druhou sérii nějakou jinou katastrofu. 75% ()

pafka

Cernobyl byl proste lepsi, tady by se to dalo v pohode uhrat na polovicni pocet dilu. Ale zadani je zadani a tak mistri vaty zde meli spoustu prace. A musim rict, ze se jim to povedlo. I tak je serial poutavy. Netvrdim, ze kazdou minutou, ale stale mate na co koukat. Koho alespon trosku zajimaji pribehy podle skutecnosti, nemeli byste tenhle serial minout. ()

• Během prvního zemětřesení je na obrazovce notebooku plocha s operačním systémem Windows 10 s ikonou Microsoft Edge. Celý operační systém s prohlížečem vyšly až 29. července 2015, tedy 4 roky po ději události. (Leopard105)