• Krátkometrážní

Téměř dokonalá tajemství (2019)

Původní italský film jsem neviděl, takže mohu v klidu hodnotit tento německý remake jako samostatný film. Snímek mi hodně připomínal francouzský film Blbec k večeři, protože ten se po většinu času též odehrával v jednom bytě. Toto komediální, romantické drama se však povedlo, sice jsem se až tolik nezasmál, ale je to pohodový film s dobrým nápadem a spoustou zvratů. Navíc zde hrají herci z Fakjů pane učiteli (Elyas M'Barek, Karoline Herfurth, Jella Haase), což kvituji, protože v té trilogii byli super a je fajn je znovu vidět dohromady.

Šťastný nový rok (2019)

Jakub Kroner je dobrý režisér, určitě své kvality má, ale tady mi chyběl trochu lepší scénář. Vánoční atmosféra a zasněžené Tatry jsou hezké, ale je to takový klasický český romantický příběh, který neurazí, ani nenadchne.

Tom a Jerry (2021)

Tom a Jerry jsou moje srdcovka. Ze začátku jsem si musel zvykat, že půlka filmu je animovaná (všechna zvířata) a půlka hraná, ale časem jsem si zvykl. Bylo tam dost odkazů na původní seriál, což se mi líbilo. Do tohoto filmu by mi ale více sedělo, kdyby Tom a Jerry mluvili. Jinak Chloe Grace Moretz byla skvělá volba do tohoto příběhu, to kvituji. Celkově to pobavilo, ale film určitě rezervy měl, takže mé hodnocení je 3,5*.

Šprtky to chtěj taky (2019)

Tenhle film nemá hlavu ani patu, příběh naprosto o ničem. Šokovalo mě propagování menšin, to bylo hodně okaté a vůbec se mi to nelíbilo. Upřímně, dle mého názoru se takovýto film nemůže líbit snad žádnému divákovi.

Utajený pasažér (2021)

Co si budem povídat, byla to docela nuda. Já podobné sci-fi filmy mám rád, ale musí to mít tempo a napínavý příběh, což zde tolik nebylo. Tempo bylo pomalé a scénář mohl být také kvalitnější...

Rodina na baterky (2021)

Oceňuji, že tvůrci přišli s novým nápadem pro animák, i když se asi trošku inspirovali Terminátorem. Film nebyl špatný, první hodinu mě to bavilo, i když to na mě bylo až moc moderní, resp. možná už nejsem tak „in“ jako mladší generace. Ale druhá polovina filmu už mě moc nezaujala, už to bylo jen o bitkách s roboty...

Malé ženy (2019)

Naprosté zklamání. Už po 12 minutách filmu jsem si říkal, čemu se ten příběh vůbec chce věnovat. V polovině filmu jsem měl pořád tutéž otázku. Naprosto chaotické, nelogické časové skoky či scény, např. Laurie byl jednu scénu s Jo, pak v další scéně zase s Amy a v následující zase s Meg, vůbec jsem nechápal, se kterou ženou tedy je. A byly tam další scény, které nebyly řádně vysvětleny, divák se v tom nemohl vůbec orientovat.

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Mně se tyto katastrofické filmy líbí, pokud jsou dobře natočené. A Greenland je výborně natočen. Film táhne Gerard Butler, který mě snad ještě v žádném filmu nezklamal. Líbila se mi dějová linka, jak postupně se blížící vyhlazení lidstava, tak sázka na emoční stránku, kdy nám film říká, že ze všeho nejdůležitější je rodina. V některých momentech jsem zadržoval slzu. Co se týče negativ, tak mě snad jen napadají scény, kdy John Garrity bojoval vzadu v autě se spolucestujícími, kdy byla noc a vše bylo ve tmě, nebylo toho moc vidět. Ale jinak výborný katastrofický film.

Dora a ztracené město (2019)

Jedná se o rodinný, dobrodružný film ve stylu Indiana Jonese, ale toto je zaměřeno spíše na mladší publikum. Dětem se to musí líbit a být dítětem, tak dám 4*, ale pro dospělého diváka je to moc „mírné“, a tak dávám 3*.

Časové pásmo bylo změněno