Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Animovaný

Recenze (1 083)

plakát

Utajený pasažér (2021) 

Co si budem povídat, byla to docela nuda. Já podobné sci-fi filmy mám rád, ale musí to mít tempo a napínavý příběh, což zde tolik nebylo. Tempo bylo pomalé a scénář mohl být také kvalitnější...

plakát

Rodina na baterky (2021) 

Oceňuji, že tvůrci přišli s novým nápadem pro animák, i když se asi trošku inspirovali Terminátorem. Film nebyl špatný, první hodinu mě to bavilo, i když to na mě bylo až moc moderní, resp. možná už nejsem tak „in“ jako mladší generace. Ale druhá polovina filmu už mě moc nezaujala, už to bylo jen o bitkách s roboty...

plakát

Malé ženy (2019) 

Naprosté zklamání. Už po 12 minutách filmu jsem si říkal, čemu se ten příběh vůbec chce věnovat. V polovině filmu jsem měl pořád tutéž otázku. Naprosto chaotické, nelogické časové skoky či scény, např. Laurie byl jednu scénu s Jo, pak v další scéně zase s Amy a v následující zase s Meg, vůbec jsem nechápal, se kterou ženou tedy je. A byly tam další scény, které nebyly řádně vysvětleny, divák se v tom nemohl vůbec orientovat.

plakát

Greenland: Poslední úkryt (2020) 

Mně se tyto katastrofické filmy líbí, pokud jsou dobře natočené. A Greenland je výborně natočen. Film táhne Gerard Butler, který mě snad ještě v žádném filmu nezklamal. Líbila se mi dějová linka, jak postupně se blížící vyhlazení lidstava, tak sázka na emoční stránku, kdy nám film říká, že ze všeho nejdůležitější je rodina. V některých momentech jsem zadržoval slzu. Co se týče negativ, tak mě snad jen napadají scény, kdy John Garrity bojoval vzadu v autě se spolucestujícími, kdy byla noc a vše bylo ve tmě, nebylo toho moc vidět. Ale jinak výborný katastrofický film.

plakát

Dora a ztracené město (2019) 

Jedná se o rodinný, dobrodružný film ve stylu Indiana Jonese, ale toto je zaměřeno spíše na mladší publikum. Dětem se to musí líbit a být dítětem, tak dám 4*, ale pro dospělého diváka je to moc „mírné“, a tak dávám 3*.

plakát

Králíček Jojo (2019) 

Jako námět filmu bych si to já osobně nevybral, i tak mě ale první necelá hodinka celkem bavila, ovšem pak to začala být příšerná nuda! Oceňuji výkon Romana Griffin Davise, ten kluk byl fakt dobrej. Film měl pak samozřejmě skvělý casting, Sam Rockwell byl jako vždy perfektní, k tomu krásná Scarlett Johansson. Děj filmu mě ale nijak zvlášť nezaujal, a tak dávám průměrné 3*.

plakát

Mizerná jízda (2020) 

Zajímavý nápad, tvůrci se to snažili natočit jako příběh, ale přitom se jedná o scénky, které jsou natočeny skrytou kamerou. Jako bavil jsem se, některé scénky byly fakt vtipné, resp. reakce těch lidí, ale bylo to hodně sprosté, to filmu dost uškodilo, přitom vůbec nebylo zapotřebí používat taková sprostá slova. Každopádně chválím za nápad a dávám 3*.

plakát

Raya a drak (2021) 

Co se týče animace, tak naprosto perfektní animák. Jenom zírám, kam až se posunuly možnosti grafiky, některé záběry vypadají jako skutečné – příroda, vodopády, mimika obličejů... Příběh se mi též líbil, jenom bych to viděl malinko pro dospělejší a temnější, takhle to bylo dělané jako komedie pro děti. Mám tím na mysli toho draka, který byl za každou cenu vtipálek. Ale nevadí, i tak se jedná o velmi povedený animák s dobrým příběhem.

plakát

Nechte ho jít (2020) 

Velice zajímavý a silný příběh. Především kvalitní scénář je hlavním znakem tohoto filmu, plus výborné herecké výkony Kevina Costnera a Diane Lane. Já jsem se přesně vžil do role prarodičů a měl jsem u některých scén husinu. Tohle je přesně příběh ze života, kdy jste v jednu chvíli šťastní a všechno klape, až se stane jedna tragická událost a vše to začne jít z kopce. Ale než abyste to nechali být a dožili v klidu svůj život, tak se rozhodnete pomoci a pro rodinu obětovat vše!

Reklama

Reklama