Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Animovaný

Recenze (1 329)

plakát

Petrolejový princ (1965) 

Za mě se jedná o první špatnou mayovku. Dosud se mi filmy o Vinnetouvi líbily, nejvíce samozřejmě spolu s Old Shatterhandem, i Mezi Supy s Old Surrehandem byl dobrý, ale zde není moc co pozitivního napsat. Scénář je špatný, příběh nezaujme. Němci se prostě rozhodli co nejvíce vydělat na úspěchu Vinnetoua a začali chrlit několik filmů ročně, což se samozřejmě musí projevit na kvalitě filmu.

plakát

Mezi supy (1964) 

Pro mě velmi těžké hodnotit. Na jednu stranu mě dost štvalo, že tam není Old Shatterhand, ale že místo něj je jakýsi dědek v roli Old Surehanda. A toho prezentují, že je snad ještě lepší jak Old Shatterhand. To se mi nelíbilo. Na druhou stranu musím říci, že děj filmu nebyl vůbec špatný, naopak mě příběh bavil. Proto dávám 3,5*.

plakát

Vinnetou - Rudý gentleman (1964) 

Wow Terence Hill! Tak to je tedy překvápko, že se zde objevuje. Už za mlada to byl sympaťák, jen škoda, že přebral Vinnetouovi Rybanu. Jinak i druhý díl Vinnetoua je vynikajicí, parádní lokace (film začíná velkými vodopády), kostýmy, hudba, herecké výkony i zápletka. Samozřejmě Pierre Brice v roli Vinnetoua a Lex Barker v roli Old Shatterhanda jsou výteční jako v každém filmu s jejich postavami.

plakát

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023) 

Mně se film líbil, jedná se o akční film a snímek je opravdu nabitý akcí od začátku do konce, akce střídá akci, takže já byl spokojen.

plakát

Old Shatterhand (1964) 

O trochu horší příběh a méně napětí než Poklad na stříbrném jezeře a Vinnetou. Pořád se však jedná o kvalitní western s dobrým příběhem, i když jak říkám, méně napínavým. Ve filmu opět vidíme nádhernou přírodu Jugoslávie a skvostné vodopády. Vinnetou a Old Shatterhand si zde zaslouží 4*.

plakát

Vinnetou (1963) 

Parádní western, Vinnetou má opravdu vše, co pravý western má mít. Na tohle se dá koukat pořád, i po 60 letech. Parádní lokace, příběh, přestřelky, napětí, perfektní Vinnetou i Old Shatterhand. Na tomhle filmu je vše perfektní. Až tedy na scénu, kdy Vinnetou bodne svého budoucího bratra do krku a on je za pár dní jako rybička, přitom ve skutečnosti by byl během chvilky tuhej. :-)

plakát

Poklad na Stříbrném jezeře (1962) 

Jedná se o velmi vydařenou Mayovku. Jako dítě jsem filmy s Vinnetouem a Old Shatterhandem zahlédl v televizi, ale nějak podrobněji jsem si je nepamatoval. A tak jsem se rozhodl znovu zkouknout všechny filmy s Vinnetouem, aby se mi vryly do paměti. Co musím ocenit nejvíce je hudba, která je velmi krásná. Líbily se mi též lokace, kostýmy, ale i scénář a režie. Opravdu vydařený western.

plakát

Lawrence z Arábie (1962) 

Já půjdu asi proti proudu, ale tenhle film je rozhodně přetažen o dobrou hodinu a půl. Jako natočit téměř 4hodinový film, to už chce fakt odvahu. Jenže druhou věcí je, jestli dokážete zaujmout diváky po celé 4 hodiny. Což se zde nestalo, tedy alespoň u mě ne. Příběh to není špatný, děj je také zajímavý, ale je zde spousta přetažených scén, načež v polovině už film začne diváka nudit. Každopádně lokace, výprava, kostýmy – to vše bylo fajn. Ale hlavním problémem je ta délka filmu a tím pádem spousta nudných scén. Kdyby se jim vyhnuly a udělali z toho film na 2,5 hodiny, bylo by to fajn.

plakát

Cartouche (1962) 

Povedený dobrodružno-historický francouzský snímek v hlavních rolích s hvězdnými Jean-Paul Belmondem a Claudiou Cardinale. Výprava, kostýmy, lokace byly výborné. Příběh se mi také líbil, jen škoda, že Cartouchovi nestačila krásná Venuše, ale chtěl sbalit další šlechtičnu. A Venuše musela mít opravdu dobré srdce, když šla zachraňovat chlápka, o kterém věděla, že ji podvádí a touží po jiné.

plakát

Snídaně u Tiffanyho (1961) 

Film, jenž má statut legendární a jenž se umisťuje v různých seznamech nejlepších filmů. Z tohoto důvodu jsem se na film velice těšil, navíc jsem viděl, že v něm hraje výborná Audrey Hepburn. Bohužel po zhlédnutí jsem velice, velice zklamaný. Ten film nemá žádnou pořádkou zápletku, polovina snímku se odehrává v bytě (ať už v jednom či druhém), postava Audrey Hepburn je úplně mimo, její myšlení jsem opravdu nechápal. Ve filmu není žádná akce, napětí, prostě nic... Zvládl jsem dokoukat celý film, protože jsem čekal, kdy se tam konečně začne něco dít, ale nedočkal jsem se. Ale abych to zakončil pozitivně, určitě dávam jednu hvězdu za hudbu, druhou za kostýmy a třetí za to, že jsem to zvládl dokoukat.