Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Animovaný

Poslední recenze (1 199)

plakát

West Side Story (2021) 

Původní film jsem neviděl. Muzikály nejsou úplně mým šálkem kávy, ale kvalitní muzikál dokážu ocenit, jako např. La La Land nebo Největší showman. Na West Side Story mě nezaujalo skoro nic. Čekal jsem, že když to je od Spielberga, tak mě to bude bavit, to se však nestalo. U muzikálu je jednou z důležitých věcí hudba. Bohužel musím říci, že z celého filmu se mi nelíbila ani jedna píseň. Druhou důležitou věcí je příběh. Ten mě ovšem také nezaujal, nebylo na něm nic extra světoborného. Bavilo mě až posledních 45 minut, kdy se do sebe pustili a došlo k těm politováníhodným situacím. Celkem šokující je pak, že i závěr filmu je smutný.

plakát

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022) 

I u tohoto dílu musím napsat, že na Potterovskou sérii se to nechytá. Každopádně toto bylo daleko lepší než druhý díl, měli jsme tady klasické hrdiny a záporáky. Dějová linka s volbou nového šéfa kouzelnického světa byla zajímavá a Mads Mikkelsen to převzetí role Grindelwalda také celkem zvládl, i když mě teda mrzí odchod Johnnyho Deppa, protože to byla jeho role. Našlo se však i pár nudných scén. Celkově hodnotím 3,5*.

plakát

Kingsman: První mise (2021) 

Já musím dát 5*! Nevěřil jsem, ale Matthew Vaughn opravdu dokáže chrlit jeden úžasný film za druhým. V této sérii natočil už první díl odehrávající se v současnosti, který byl výborný. Následně byla dvojka o chlup horší, ale pořád výborná. A teď jsem se bál, jak dopadne prequel z období 1. světové války. Mé obavy byly rozplynuty už v úvodních minutách, scénář je tak kvalitně napsán, že film zaujme a baví po celou dobu promítání filmu. Vše bylo dokonale propracované a promyšlené. Celému filmu dominuje svým výkonem Ralph Fiennes, který v 59 letech zahrál jeden z nejlepších výkonů své kariéry, navíc ty akční scény v jeho věku, to jsem koukal. Potěšilo mě také, že se ve filmu objevily známé historické postavy, např. Rasputin, kterého mimochodem Rhys Ifans ztvárnil tak, že jsem mu věřil, že i ve skutečném životě Rasputinem je! Jak už jsem psal, scénář byl opravdu skvělý a neméně skvělá byla i režie. Za mě jasných 5*.

Poslední hodnocení (3 765)

West Side Story (2021)

14.08.2022

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

13.08.2022

Kingsman: První mise (2021)

13.08.2022

Na cestě - Na cestě po nepálském Langtangu (2019) (epizoda) (S21E04)

10.08.2022

Léto s gentlemanem (2019)

07.08.2022

Godzilla vs. Kong (2021)

07.08.2022

Velký červený pes Clifford (2021)

05.08.2022

Čauky lidi! (2021) (pořad)

05.08.2022

Zpívej 2 (2021)

05.08.2022

Reklama

Poslední deníček (16)

Ohlédnutí za měsícem PROSINEC

FILM MĚSÍCE: Hra peněz - Film, který u diváka udrží napětí po celý film. A to přesto, že se větší část filmu odehrává pouze v televizním studiu. Jodie Foster to režisérsky zvládla skvěle a hlavní trojice předvedla výborné výkony. Jeden z nejlepších thrillerů své doby.

SERIÁL MĚSÍCE: Krmelec u Muflona - Mám za sebou 5 epizod a seriál si zatím vysloužil 3*, přesto mě však zaujal natolik, že o něm zde píšu. Stream.cz vymyslel už lepší seriály, ale Krmelec není špatný. Je to taková komedie, líbí se mi hlavně Pavel Liška v roli zajíce. Uvidíme jak si seriál povede v tomto roce.

HERECKÝ VÝKON MĚSÍCE: Daniel Brühl - Za roli Daniela ve filmu Kolonie. Film obecně je velice dobrý, ale bylo také důležité, aby hlavní protagonisté ho podpořili kvalitním hereckým výkonem. A to se obzvlášť Danielovi povedlo. Perfektně zahrál idiota v táboře, zároveň přitom musel hrát i normálního chlapíka. Zvládl to na jedničku.

OBJEV MĚSÍCE: Ben Schnetzer - Bena jsem viděl pouze ve filmu Warcraft: První střet a od první minuty si mě získal. Perfektně mu sedla role sympatického strážce - učně. Těším se na jeho další role.

ZKLAMÁNÍ MĚSÍCE: Mrazivá tajemství Série 2 - První série byla vynikající, odhalování tajemství pohádek je geniální. Ovšem druhá série, která se nedávno odvysílala byla daleko za očekáváním. Jenom pár dílů se přiblížilo kvalitě epizod 1. série. Dost epizod se týkalo náboženské tématiky, konkrétně si tvůrci vybrali příběhy z Bible. To byl ovšem velice špatný nápad, to co prohlásili o Panně Marii či dalších lidech, je opravdu kacířství.

OSOBNOST MĚSÍCE: Jeremy Irons - Musím se přiznat, že Jeremyho sleduji hlavně v jeho pozdějším věku. A jeho role mi přijdou skvělé, on se vždy hodí do rolí starých rádců, otců, profesorů atd. Prakticky v každém filmu mě zaujme, dodává snímkům lesk. Má sice takový, řekl bych, „naštvaný“ výraz, ale až promluví, tak je vám hned sympatický. Jeremy se určitě řadí mezi herecké legendy.

Ohlédnutí za měsícem PROSINEC

Reklama

Reklama