Zlaté oko (1995)

Jedna z najlepších bondoviek. Aj s najlepším songom od Tiny Turner. Zlí Rusáci, ale aj tí dobrí a britský agent, ktorý to všetko s prehľadom a nonšalantnosťou zvládne. Čo viac si priať.

Frasier - Tři dny trapasů (1997) (epizoda)

Skvelý diel, opäť založený ma výbornom momente nedorozumenia, keď si Frasier nechtiac znamení malého Eddieho za otcovho veď viete čo.  😂

Děs v opeře (1987)

Pre mňa jedna z najlepších argentoviek. Odpudivý vrah, ktorého identita je postupne odhaľovaná a divákovi to skoro dôjde,  ale vraždy sú fajn,  čvachtavé, divoké a pestré. Ďakujeme Dario za tento originálny príspevok k svetovej kinematografii.

Čtyři mouchy na šedém sametu (1971)

Je to taká ďalšia chuťovečka od Daria Argenta. Mňa tam asi najviac zaujali postavy Buda Spencera alebo Michaela Brandona, teda Dempseyho 😄 Ale čo sa týka deja, hlavnej postavy,  krvavých scén, vraha preferujem skôr The Bird with the Crystal Plumage.

Pták s křišťálovým peřím: Přízrak teroru (1970)

Argentova giallo klasika, ktorá patrí k mojím najobľúbenejším z jeho tvorby. Je to atmosférické, ponuré a zimomriavkové, ale zároveň vyše 50 rokov od premiéry akosi spôsobuje, že to viac už pôsobí ako thriller,  a menej ako horor. Ale to vôbec nevadí.

Rodina Sopránů - Odborný názor (2001) (epizoda)

Pán doktor zistil, že by mal chorému Juniorovi radšej dvíhať telefóny, lebo ho raz nájdu na dne golfového jazierka. Najsilnejší moment asi bude citát Loki_Six nižšie. Carmela jednoducho vie, s kým žije a je ochotná to akceptovať. A profitovať z toho.

Rodina Sopránů - Univerzita (2001) (epizoda)

Ralphie v seriáli veľmi dobre nahradil Richieho. Rovnako neznesiteľní hajzli,  ktorí nemajú žiadne výčitky svedomia. Dejová linka so spolubývajúcou Meadow a jej frajerom? Neviem, obe postavy mi strašne liezli na nervy. A ukázal sa tu aj Sil, jeho temná stránka priekopníka s ľudským mäsom v Bada Bing. Po tomto som ho mal fakt radšej v seriáli Lillehammer. 🤔😊

Dech života (1987)

Jedna z najlepších bondoviek možno aj preto, keďže sa odohráva aj v Bratislave. Na tú dobu sa im podarilo vytvoriť celkom fajn verziu komunistickej atmosféry, ktorá baví aj dnes.

Pád domu Usherů - Havran (2023) (epizoda)

Ja neviem teda, tento záverečný diel, ktorý má za cieľ poučovať celý svet, respektíve asi najviac americký kapitalizmus, z nejakej nenažratosti, prázdnoty a vlastne zbytočnosti- nie,  ďakujem,  neprosím.