Bez konce (2008)

44. MFFKV. Nářez. Miluju balkánský smysl pro humor. Podobně kvalitní komedie se dnes už točí jen v severských zemích. Bylo hodně napsáno, že letošní KV budou samé drama, ale já viděl několik špičkových komedií.

Božský (2008)

Jsem vždy nadšen, když mi u nového filmu přejíždí mráz po zádech. Při rozhovoru Božského s novinářem a absolutně dokonalém pomalém švenku jsem hleděl s otevřenou pusou. Krásná filmařina 21. století.

Děti noci (2008)

Až seriálově vypadající. Ústřední dvojice hraje dobře, ale zlté globy pro oba? Karlovarská porota asi hodnotila jiný film...

Dr. Alemán (2008)

43. MFFKV "Heil Hitler, nebo tak nějak to u vás říkáte ne?" Mnoho vtipných hlášek, ale celkově spíš vtipná slátanina. Promiskuitní feťák spasitelem? Podle kritiků 3. nejlepší Karlovarský film: Běžte se bodnout.

El Paso (2008)

35. LFŠ Každý film zabívající se touto otázku je nesmírně důležitý.

Falco (2008)

Příjemné překvapení.

Gran Torino (2008)

Clint Eastwood točí standatně nadprůměrné filmy, ale tohle je skvost.

Himálaj (2008)

44. MFFKV. Loni jsem viděl film tohoto režiséra "Děvčátko z černé země," který mě velmi zaujal. Bez jakéhokoliv tušení, že se jedná o stejného režiséra jsem šel i na "Himaláj." Pro mě nejlepší "drama" letošního festivalu. Nádherná kamera.

Hlídač č. 47 (2008)

Kvalitní český thriller, velmi příjemné překvapení. (K)

Che Guevara (2008)

Velmi dynamický film s propracovaným příběhem a dobrými hereckými výkony. Fidel byl dokonalý.