Duna: Část druhá (2024)

Zvukovo najlepší zážitok aký som zatiaľ zažil v kine. Dejovo konzistentné napriek nie úplne jednoducho napísanej predlohe a Zimmer prekonal sám seba. Toto je možno sci-fi udalosť dekády len o tom ešte zatiaľ nevieme.  9/10

Bastard (2023)

Mikkelsen bezchybný, záporak extra nepríjemný, atmosféra odzbrojujúco chladná. Takéto veci jedine z europskej produkcie. 8/10

Ostré předměty (2018) (seriál)

Keby sa to tak strašne nevlieklo, výsledok mohol byť veľmi silný. Vallée vedel vytvoriť nepríjemné kúsky ale tu ukazuje strašnú malátnosť jak zvratmi tak chovaním postáv. 5/10

Piargy (2022)

Dalo sa s tým ešte viac vyhrať (scenár, gradácia príbehu), ale tá forma ma odzbrojila absolútne. Plnohodnotný art pracujúci s nepríjemnými témami bežného sedliackeho života. 8/10

Napoleon (2023)

Ridley ma opäť sklamal. Okrem bojových scén zaostáva aj v rozprávačšstve aj set dizajne pri komorných pasážach. V kine ale celkom fajn zážitok. 5/10

Fabelmanovi (2022)

Spielberg natočil intimnú dráma pri ktorej stále cítiť svojsku láska k jednoduchým ale krásnym príbehom aké servíroval v 80/90 rokoch. Dlho som od neho nevidel silnejší film. 9/10

Bod obnovy (2023)

Česka kinomatografia stúpa. Hlavne v technických veciach. V príbehových sa ale stále držíme v lepšom štandarde. Bez prekvapení, originality a nebodaj twistu. 6/10

Sly (2023)

Na môj vkus trochu krátke, ale aspoň sa nedostavia hluché pasáže. Stallone prekvapivo osobný a ajkeď by som si prijal zo súkromia ešte viac, obsahovo ide o dostačujúci dokument. 7/10

UFO (2018)

Jeden z najvyčerpávajúcich filmov aké som kedy videl. Prehliadka rovníc miesto plnohodnotného príbehu. 2/10