Kmotr (1972)

Epos o rodine, mafii, živote a praktikách ktoré nie sú zrovna veselé. Spracované akoby ste čítali knihu no máte pri tom obraz aj zvuk kde hudba melancholicky doľaďuje danú dobu.   10/10

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Najlepšie fantasy všetkých čias. Monumentálnosť a nadčasová výprava, bezchybný  hudobný doprovod a rozbehnutie mytológie ktoré sa zapísalo do dejín filmu. Zaslúžene.   10/10

Klub rváčů (1999)

Fincher utrhnutý z reťaze. Nepredvídateľný, obrazovo zaujímavý a netradičný. Koniec ma nechal v nemom úžase.  10/10

Okno do dvora (1954)

Minimalizmus obsahujúci napätie a režíjnu dokonalosť. Fungujúca hra s divákom kedy neviete predvídať čo vás čaká.   10/10

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Bondovky môžu ďakovať že toto niekedy vzniklo. Dobrodružný Hitchcock funguje ajkeď som myslel že to nebude jeho šálka kávy. Mýlil som sa.   9/10

Půlnoční expres (1978)

Väzenské peklo ktoré cítiť, súcit s hlavnou postavou máte takmer od začiatku a nervozita je tu prítomná až do konca. Realizmus a existenciálna dráma v jednom balení.   10/10

Psycho (1960)

Nezameniteľná atmosféra, šokojúca aj mrazivá v detailoch a dialógoch. Začiatok toho čo mu sa dnes hovorí triler.   10/10

Tichá bolest (1990)

Silný film, bohužiaľ dosť prehliadaný, stojací zase raz hlavne na Hrušinského bezchybnom herectve.   9/10

Olověná vesta (1987)

Prvá polovica bezchybná, psychologicky zdrvujúca. Druhá polovica vizuálne chladnejšia verzia Vietnamskeho pekla ktorá už není tak úderná ale vie sa tiež dostať pod kožu.  9/10

Hud (1963)

Zložitejší rozbor medziľudských vzťahov podaný jednoducho a ucelene. Pohodová atmosféra ,časom transformujúca sa do silnej drámy a herecky jeden z najlepších filmov zo 60. rokov.   10/10