Duna (2021)

Viac konverzačka kde treba nasať atmosféru. Pre tých čo chodia do kina na Marvel to bude uspávanka už v prvej polovici, pre skúseného diváka bezchybný IMAX zážitok a budúci kult. Treba ale povedať že som ultrafanúšik kníh, takže možno preháňam.  9/10

Mumie (1999)

Pokračovanie Indiana Jonesa len s inými hercami. Zábavné je to dosť, výnimočné ale nie. No a tie efekty sú úsmevná katastrofa.   6/10

Americké graffiti (1973)

Otec Star Wars natočil road movie s príchuťou Pomády. Znie to divne ale je to tak. Ešte k tomu to aj funguje ako relax-film ktorý v sebe nesie niečo čo vám učaruje ajkeď zaradiť toto do nejakého žanru neviem. Trochu dráma, trochu komédia. Aby som nezabudol, výborne zvolený soundtrack.  9/10

Tajemná řeka (2003)

Eastwood prekvapil. Mrazivé, napínave, šikovne napísané a na konci vygradované k bezchybnosti. Sean Penn a Tim Robbins ? Takýto výkon som od nich ešte nevidel.  10/10

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Charlie Sheen hrajúci samého seba. Na sitcom vtipné aj po viacerých sériach. S príchodom Káčera prepad do tuctových vôd. Tažko hodnotiteľné, väčšina sérií s Charliem 8/10.

BoJack Horseman (2014) (seriál)

Animovaný Lynch by nevyzeral inak. Ak vám sadnú prvé časti budete to milovať ajkeď uznáte že to je magorina.  Väčšina sérií 9/10

Alfred Hitchcock uvádí (1955) (seriál)

Chcete sa báť cez deň ? Tak jedine toto. O dimenziu inde od hororov, ajtak vie vydesiť a ešte k tomu je to filmársky na úrovni.  10/10

Městečko South Park (1997) (seriál)

Kultová záležitosť reflektujúca súčasnú dobu lepšie ako správy. Humor pohybujúci sa tesne pri čiare toho čo je ešte znesiteľné a cielene zvolená amatérska animácia ktorá dodáva odlišnosť. Cartman je Legenda.   10/10

Rick a Morty (2013) (seriál)

Slabší odvar South Parku ktorý nechce až tak riskovať čo sa týka prístupnosti. Humor ale perfektný, určite nie pre každého a bláznivejšiu záležitosť nájdete ťažko. Väčšina sérií 8/10. Piata je jediná trochu slabšia ako celok. 6/10

Černobyl (2019) (seriál)

5 hodinová depresia a herecká autenticita aká sa často nevidí. Vizuál ako by sa to točilo 30 rokov späť ale v 8K formáte. Nechápem kto tomuto môže dať horšie hodnotenie ako 4.  10/10