BUD-SFIS

BUD-SFIS

Ondřej Burda

okres Uherské Hradiště
těžko říct

21 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 11.1.2010
  G.O.R.A. - vesmírné manévry (2004)

  Mladý frajerský Turek je unesen mimozemšťany na planetu Gora. Tam je vězněn, zjeví se mu holografický obraz a ten ho žádá o jeho nalezení. Po několika neúspěšných útěcích se nakonec dostane ven a setká se s mistrem, který ho naučí bojovému umění a užití "síly". Vrací se do paláce, aby zachránil krásnou princeznu před nechtěnou svatbou a také planetu před nárazem ohnivé koule. To vše zařídil zlý velitel, snažící se o ovládnutí planety. Turek využije své lidskosti a dovedností. Zachrání planetu a princeznu ze spárů velitele?

  • 8.11.2009
  Zrozen k boji (2004)

  Thajská vesnice byla napadena ozbrojenými povstalci, kteří půlku vesnice postříleli a životy zbylých chtějí vyměnit za osvobozeni generála, překupníka drog a jejich vůdce. Jenže nepočítali s tím, že ve vesnici bude mladý policista, který generála zatýkal a spolu s ním i sportovci, kteří odjeli do chudé vesnice s potřebnými věcmi a pěnezi vybrané charitou. Jenže vesničané se nedají jen tak lehce, když zjistí, že jim i celému Bangkoku hrozí jistá smrt ve formě jaderné hlavice a strhnou se jatka o záchranu holých lidských životů. Celý příběh je zpestřen řadou krkolomných kaskadérských kousků a bojovým uměním Mui Thai.

  • 23.10.2009
  Deuce Bigalow: Evropský gigolo (2005)

  Pokračování příběhu známého gigola Deuce, který se po malém incidentu vydá za svým kamarádem T. J.em do Amsterodamu. Tam řádí zabiják mužských šlapek a obviněn je právě T. J. Deuce snaží celý případ vyřešit a očistit svého kamaráda. Jenže jak to tak bývá, vše není tak jednoduché a musí se stát zase gigolem, aby byl návnada pro vraha. Do toho se ještě zamiluje do krásné Evy. Můžete se zase dočkat Deucových klientek, které jsou jako obvykle "originální" a také spousty zábavných scén.

  • 7.10.2009
  17 sui de tian kong (2004)

  Příběh o lásce, zklamání a také snech jednoho mladého chlapce z malé vesničky. Jenže zajímavostí je, že se vše točí kolem gayů. Je léto a jako každý student si chce něco vydělat, zažít dobrodružství a najít tu pravou lásku. Sejde se s internetovým přítelem a je hned zklamán. Jde do baru, kde pracuje jeho kamarád, a zamiluje se do krásného architekta Baie. Kamarádi ho od toho odrazují, protože Bai je proutník, jen využívá mladé hochy. Ale láska je mocná a Bai se kvůli Tienovi snaží změnit.

  • 11.8.2009
  Na život a na smrt (2005)

  Každý den mají miliony lidí auta zaparkovaná v podzemních garážích. Přijdou k autu, nasednou a dojedou bezpečně domů. Jenže toto není případ Toma Weavera. Po dokončení pozdního nočního byznysu přijde k autu, ale nemůže ho nastartovat. Najednou se proti němu vyřítí těžký černý náklaďák a chystá se ho přejet. Tom, uvězněný v garážích, tak začíná boj o holý život...

  • 16.6.2009
  Boogeyman (2005)

  V osmi letech mu umřel táta záhadnou smrtí přímo před jeho očima. V té době si myslel, že ho zabila příšera, kterou ho tatínek strašil. Po patnácti letech se vrací nevyřešenou záhadu rozluštit. A čeká ho nejedno překvapení.

  • 28.4.2009
  Každý mladý muž (1965)

  Povídkový diptych z prostředí základní vojenské služby, konfrontující se smyslem pro absurditu všednodennosti, sny a touhy sotva dospělých mladých mužů s realitou socialistické armády. Film, který byl doma vítán jako antimilitaristický, zatímco západní levice jej kritizovala za oslavu vojenství.

  • 28.4.2009
  Osudový dotek 2 (2006)

  Pokračování úspěšného prvního dílu se nese ve stejném duchu. Mladý muž se schopností vrátit se kamkoli do minulosti a změnit ji se snaží pro sebe a své přátele udělat co nejlepší budoucnost. Ale ne vždy se to podaří podle představ.

  • 28.4.2009
  Nebezpečná známost (2005)

  S Johnem (K. Joner) se právě rozešla přítelkyně. Bloumá svým životem, nudí se a jedinou zábavou je mu práce. Jednou ho jeho dvě nádherné sousedky požádají o pomoc se stěhováním skříně a John se dostane do jejich bytu. Do světa různých chodeb, míst a tajných zákoutí, podobně jak to má lidský mozek. V tomto světě není možné rozeznat realitu od fikce, pravdu od lži.

  • 28.4.2009
  Baramui paiteo (2004)

  Film vypráví životní příběh korejského mladíka jménem Choi Bae-dal, který se stal zakladatelem karate stylu Kyokyushinkai. Nyní se jeho styl učí asi ve 120 zemí a má více než 12 milionů žáků. Můžeme se těšit na propracované bojové scény, které se vyvíjejí jako postava sama. Přes imigranta, zachránce mladých japonských dívek až k mistru karate. Spravedlnost bez síly je marná, ale síla bez práva je jen zločin.

  • 28.4.2009
  Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

  Znáte takovýho toho chlápka, kterýho potkáte cestou do obchodu na maloměstě, kde se stavíte cestou k babičce? Takovej ten trhan, co si koupí krabičku cigaret, pár výherních losů a jedno pivo v deset ráno. Takovej ten typ, u kterýho si radši počkáte, až odejde, než tam se svou rodinou vůbec vkročíte. No... Tak to jsem já. Jmenuji se Earl.

  Tak začíná každý díl. Život Earla se najednou změnil, když vyhrál v loterii, ale nebylo to samo sebou, vše bylo dílem karmy. Ale karma si žádá oběti. Aby si své peníze užil, vyrobil seznam špatných věcí, které kdy provedl - a musí je napravit. Ne vždy to jde tak lehce, jak by zprvu zdálo. Jenže Earl to nevzdává a bojuje i proti své bývalé ženě, která ho chce o peníze obrat.

  • 28.4.2009
  BloodRayne (2005)

  V osmnáctém století v Rumunsku se objevuje mladá krásná Rayne, dhampir (napůl člověk, napůl upír). Stala se atrakcí pro lidi, ale uteče s úmyslem pomstít znásilnění své vlastní matky Kaganem, králem upírů. Na své krvavé cestě zabíjí bez slitování každého upíra, kterého potká. Narazí na dva lovce upírů, kteří ji přizvou do své Brimstone Society, aby společnými silami porazili Kagana.

  • 28.4.2009
  Denní hlídka (2006)

  Antonův (Konstantin Chabenskij) syn Jegor (Dmitrij Martinov) byl v odvěkém souboji dobra (Dne) a zla (Noci) pomyslným jazýčkem na vahách. Avšak na konci Noční hlídky se přidal na stranu zla. Síle Dne se však nyní podaří sehnat zachránce - kouzelnici Světlanu (Marija Porošinovová). Světlana se pomalu učí zvládat všechny své magické schopnosti a chystá se vyzvat Jegora na souboj. Jenže Anton Světlanu miluje a nepřipustí, aby se jeho dva nejmilejší navzájem povraždili. Vydá se tedy najít Křídu osudu, aby mohl přepsat Knihu osudu a Jegora upsat straně dobra.

  • 28.4.2009
  Trestná lavice (2005)

  Poté co prodal zápas svého týmu a byl vyloučen z fotbalové ligy, v opilosti ukradne auto své přítelkyně a po honičce s policií je zavřen na 3 roky do věznice, kde dozorci mají svá pravidla. Paul Crew (A. Sandler), hráč amerického fotbalu, se snaží sestavit tým z vězňů, kteří svedou boj s dozorci. Jenže dozorci mají vždy navrch a nikdo z vězňů se nechce dostat do problémů. Crew má proto hodně práce se sháněním týmu a ještě mu jde o krk.

  • 28.4.2009
  Elita armády (2006)

  Van Damme jako vysloužilý voják z válek v Iráku a Afghánistánu Phillipe Sauvage. Po návštěvě svého nadřízeného z války se stává ochrankou pro šampiona v těžké váze, aby ho ochránil před gangsterem, co právě vylezl z basy - a má se šampionem nevyřízené účty.

  • 28.4.2009
  Mimo zákon (2005)

  Ve městě, které je zkorupované už od základu, se objevuje mladý investigativní novinář Josh Pollak (J. Timberlake), který se u soudu chytne jednoho slova "děkuji" a snaží se za vidinou Pulitzerovi ceny dozvědět více. Sice ve městě klesla zločinnost o 70%, ale za jakou cenu?Speciální jednotky policie jsou normální zabijáci a dealeři. A na kloub se jim dostane Pollak spolu s jedním z policistů.

  • 28.4.2009
  Maximální limit (2005)

  Kde se točí vysoké peníze, tam se hraje s rizikem. Ale když ho zlomíte, přechytračíte tu Štěstěnu a jen tak mimo záři reflektorů trhnete na fotbalovém zápase (nebo jakémkoliv jiném sportovním klání) majlant, může se z vás stát bohatý člověk. Takže vítejte ve vyšší společnosti. Přicházíte do ní nejspíš stejně nečekaně jako mladý sympaťák Brandon Lang (Matthew McConaughey), kdysi nadějná hvězda vysokoškolského fotbalu, teď průměrný hezoun s čuchem na vývoj sportovních zápasů. Což je shodou okolností přednost, která ze všeho nejvíc zajímá Waltera Abrahama (Al Pacino), mocného šéfa obrovské národní korporace, která dává tipy na sázky. Mladíky zavede do ráje krásných žen, doutníků a stohů peněz. Jenže karta se začíná obracet...

  • 28.4.2009
  Ultraviolet (2006)

  Pozdní 21. století, vrcholí občanská válka mezi lidmi a hemophogy (lidé nakažení smrtelným virem). Jsou rychlejší, bystřejší, hbitější, mají lépe vyvinuté všechny smysly, ale jednou nevýhodou je to, že do 10 let zemřou a také potřebují krev. Uprostřed celé té vřavy je žena, infikovaná žena. Violet (M. Jovovich), která musí získat a zneškodnit zbraň. Nebezpečnou zbraň pro její druh, kterému hrozí vyhubení.

  • 28.4.2009
  Mr. 3000 (2004)

  Příběh o arogantním namyšleném baseballistovi, který myslí jen na sebe a svou kariéru. Jeho cílem je dosáhnout 3000 odpalů a pak se vykašlat na tým. Jenomže se stala chyba, odpalů měl míň a po devíti letech se musí vrátit do ligy, aby získal 3 poslední odpaly, které mu chybí k vysněnému číslu. Ale začíná se měnit, myslí na tým a je z něj úplně jiný člověk.

  • 28.4.2009
  Dolryeochagi (2004)

  Po bitce ve školním autobusu parta grázlíků dostane na vybranou. Buď budou ve školním taekwondo týmu, nebo půjdou za mříže. A tak vzniká jeden z nejrozporuplnějších taekwondo týmů mezi korejskými středními školami. Jejich cílem je vyhrát turnaj a zase navrátit čest své škole. Jenže bez trenéra to moc nejde. Hledání je nakonec úspěšné a tým se může dát do tréninku.

  • 28.4.2009
  Bionická žena (TV seriál) (2007)

  Jaime Sommer (Michelle Ryan) žije svůj život tak dobře, jak jen se to dá. Stará se o svou mladší sestru, pracuje v baru, kde tráví celé noci - a přitom také má dokonalý vztah se svým přítelem Willem. Will je pro ni celý život a to doslova. Po tragické autonehodě jí Will vezme do své laboratoře, kde jí nahradí některé části těla a ještě implantují antracity, které nahrazují jednu osminu krevní buňky a dokáží neuvěřitelné věci. Celá operace je samozřejmě nejvíce utajený vojenský program. Kým se Jaime stane po vyléčení, je to stále ona? Co s ní zamýšlí vláda a kdo je Sarah Corvus? Na to odpovídá tento seriál.

  • 28.4.2009
  Pitva mimozemšťana (2006)

  O skandálu, který stal v roce 1995. Dva mladíci z Británie, Ray Santilli a Gary Shoefield, se neznámým způsobem dostali k autentické kopii filmu, ukazující pitvy několika těl získaných z havarovaného létajícího talíře roku 1947 v Roswellu. Jenže snímek se po tolika letech zničil a tak jim nezbylo nic jiného, než vytvořit pitvu vlastní.

  • 28.4.2009
  Roll bounce (2005)

  Film je časově zasazen do sedmdesátých let minulého století a vypráví o partičce rollerů z downtownu, pro které jsou brusle hobby i osudová životní cesta. Když jezdí, je na co koukat, když nejezdí, je co poslouchat, protože mají pár pěkných historek. Najedou, když se na místo jejich každodenní srazu, jediný skatepark ve čtvrti, pověsí červená cedule, brány se zavřou a šmitec - nemají kde jezdit. Jedinou rýsující se alternativou se stává skatepark u bohatých v uptownu, kde se to ale hemží dospělými namyšlenými profíky a jejich sličnými doprovody. A hlavně se tam neustále pořádají závody. Povede se Xavierovým kamarádům oslnit profíky do té míry, aby je přijali mezi sebe, nebo po první zkoušce ohněm stáhnou ocas a hodí brusle do kouta?

  • 28.4.2009
  Absurdistán (2006)

  Joe je vojákem americké armády. Má svou klidnou práci ve skladě, kam nikdo nechodí. Už jen čeká, až půjde do důchodu. Jenže pro své schopnosti nebo spíš pro svou úplnou průměrnost je vybrán do tajného vládního projektu. Je zmrazený a za rok má být puštěn zase mezi lidi. Ovšem projekt je zrušen a nikdo si na milého Joea ani nevzpomene. Vypuštěn mezi lidi je až v roce 2505 jako nejchytřejší osoba na planetě. Země je v rozpadu, inteligence je na úrovni retardů a nic nefunguje, jak má. Je povolán, aby vyřešil problémy a dal lidem naději, jídlo a řád.

  • 28.4.2009
  Za deset dvanáct (2006)

  Larry Taylor je úspěšný mladý muž, který vlastní počítačovou firmu. Jenže těsně po příletu z Londýna se mu má život v deseti minutách obrátit vzhůru nohama. Probudí ho dva nájemní vrazi v jeho bytě a má deset minut, než se vše zvrtne. Co dělá jeho žena? Co dělají ostatní v těch posledních deseti minutách? Proč má v bytě vrahy?

  • 28.4.2009
  MUDr. Munnabhai (2003)

  Murli Prasad Sharma také zvaný jako Munna Bhai (Sanjay Dutt) je místní gangster a celé město se ho bojí nebo pro něj pracuje. Jenže už po deset let předstírá, že je doktor, aby na něj byl otec pyšný. Pokaždé, když přijedou rodiče na návštěvu, změní své sídlo v nemocnici a své kumpány v doktory. Jenže při poslední návštěvě se jeho otec rozhodne, že by se měl usadit a oženit. Najde mu ženu Chinki, kamarádku z dětství, také doktorku. Jenže otec Chinki prohlédne lest, že Munna není doktor, a ztrapní ho před rodinou. To Munnu naštve a rozhodne se stát doktorem. Podaří se mu to? Usmíří si rodinu? Vezme si Chinki, nebo zase zůstane jen místním gangsterem?

  • 28.4.2009
  Voják (2006)

  John Triton měl slibnou kariéru u mariňáků ale neuposlechnutí přímého rozkazu při akci v Iráku ho dostalo do situace kdy opouští marinu a vrací se za svou milovanou ženou. Snaha začlenit se do normálního života se mu nedaří podle jeho představ, tak si vyjedou se ženou na romantický výlet do hor. Jenže u benzinové pumpy narazí na bandičku zlodějů utíkající s diamanty o velké hodnotě. Situace se vyhrotí a paní Tritonová padne jako rukojmí. A už začíná honička na život a na smrt. John se snaží zachránit svou manželku a police chce dostat diamanty zpět. Scenérie bažin a vod nabízí úkryt zloděje ale také šanci pro Johna jak se k nim dostat nepozorovaně.

  • 28.4.2009
  Aienji (2003)

  Smutně vtipný příběh o opravdové lásce dvou mladých lidí. Dívka, která trpí nejrůznějšími nemocemi a je kousek před smrtí, se zpočátku brání zamilování, ale když zjistí, že chlapec, který dobývá její srdce, ji opravdu miluje, tak prožije nejkrásnější chvíle svého života.

  • 28.4.2009
  It's All Gone Pete Tong (2004)

  Frankie Wilde (Paul Kaye) je DJský bůh, který na Ibize hraje již 11. rokem s nepřeberným množstvím fanoušků, drog, sexu, alkoholu a skandálů. Lidé ho milují, média nenávidí. Jenže organismus namůže snést takový nápor, tak se stane, že Frankie ohluchne, také kvůli vrozené vadě. Tím skončí jeho účinkování na taneční scéně. Manželka ho opustí, jediným východiskem je, brát co nejvíce drog. Jenže Frankie se nevzdává a pere se s osudem. Nakonec si najde způsob, jak vytvářet hudbu i jako úplně hluchý. Hraje své staré sety a vrhne se zase do práce. Film je pseudodokument o Frankieho životě obsahující výpovědi slavných dýdžejů, kteří ho znali.

  • 28.4.2009
  Nezapomenutelné dětství (2004)

  Americký malíř (D. Duchovny) žijící v Paříži vypráví o svém mladí manželce, která o jeho minulosti zatím neměla ani potuchy. Jako malý bydlel jen se svojí matkou, jelikož otec zemřel. Vydělával si jako rozvážeč masa, kde pracoval se svým nejlepším retardovaným kamarádem Pappassem (R. Williams). Příběh vypráví o jeho dospívání, první lásce a důvodu útěku do Paříže. Také o smrti matky, která vše změnila a Tommy se postavil na vlastní nohy už ve 13 letech. House of D byl název věznice pro ženy, kam Tommy chodíval pod okna pro rady od vězenkyně, kterou nazýval "Lady" ("Paní"). Film je emotivní příběh o přátelství a těžkém osudu jednoho amerického chlapce.

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace