Detektiv Thorne: Ospalá dívka (2010) (seriál)

Britové nezahálí a po Sherlockovi, Whitechapelu a Lutherovi tu je další minisérie, kde se v tradičně pochmurné atmosféře detektivové pouští do honby za vrahem. Rozjezd je nadějný, až na podivně naroubovaný vztah s krásnou Nataschou McElhone, ale v závěru oproti výše jmenovaným trochu ztrácí dech, co se týče rozuzlení a uzavření děje.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Předlohou jsem nedotčen, nicméně předchozí dva filmy byly jistým příslibem lepších a temnějších zítřků a celkem mě bavily. Musím tak smutně konstatovat, že nechápu z jakého důvodu má tenhle poslední díl 150minutovou stopáž. Je vesměs nudný, roztahaný a patetické scény, které by mi samy o sobě ani nevadily, jsou natočeny takovým stylem, že jsem se v kině musel stydět skoro i já. Většina scén z traileru je ve výsledku buď pruměrná nebo vyloženě zabitá. Sestříhání tak na 115 minut by to myslím sneslo a vypadla by alespoň nesmyslná přestávka, která agonii jen prodlužuje. Váhám mezi 2* a 3* a věřím, že úplný závěr přinese něco víc, než jen "stan-louka-zahleděný pohled do dáli".

Ztraceni (2004) (seriál)

Po finále bohužel není jiného zbytí, než snížit hodnocení. Otázky a scénky na efekt se kupily v posledních sézonách až explodovaly v silně antiklimatické finále. Podle mého nezvládnutý průběh šestisezónního kolosu maskovaný pod rouškou tajemna.

Pád do tmy 2 (2009)

Celkem důstojné pokračování, ktere se vydalo cestou Rec 2. Je tu tedy již poučená hrdinka a o něco více akce na úkor atmosféry. Kromě toho ale přichází několik dalších neduhů, mezi kterými vyčnívá iracionální postava šerifa a zbytečně překombinovaný závěr, který se chce křečovitě zavděčit všemi možnými způsoby.

Sherlock Holmes (2009)

Charismatický Downey, Law a zároveň nevyužitý Strong s příjemně hrajícím Zimmerem v akčním filmu, který nenudí. Ale v tom je možná ten problém, kam se pak poděl nějaký detektivní děj hodný sira Doyla? Plytkým scénařem tento film trpí zdaleka nejvíc a je to hodně znát.

Pevné pouto (2009)

Pár dobrých kritických přípomínek tu už zaznělo (Bluntman, Flipper). Jackson se prý snažil zachovat tón a náladu, takže pak mám trochu větší pochopení pro ty Susiiny "inbetween" sekvence, které mi chvílemi přišly až moc samoúčelné. Ve své podstatě je to celkem slušně natočený film a i dobře zahraný, zejména od dětí a Tucciho, Weisz vypadá, že spíš mládne :) Kratší stopáž by ale možná neškodila, občas bylo té "okázalosti" příliš.

Avatar (2009)

Úchvatná vizuální stránka, alespoň pro mě, nestačila zakrýt naivitu a plochost 2,5hodinového děje plného klišovitých scén. U některých jsem byl skoro nucen přivírat oči, škoda.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Jak už bylo několikrát zmíněno, tento film vystihuje v zásadě několik přívlastků - a to zejména průměrný, tuctový, necharismatický. Zkrátka na filmaře Scottova formátu je zde minimum akce a ani většinou kýčovité dialogy a pár samoúčelných klipových záběrů tomu příliš nepomáhá. Solidní herecké obsazení nemá přes šablonovité role šanci něco předvést a film tudíž nemá co nabídnout. K dobru budiž několik povedených vtípků, ale to bohužel nestačí.

Ostrov smrti (2009) (seriál)

Celkem osvěžující napád roztáhnout klasickou vyvražďovačku do minisérie. Postupem času jsou vidět slabší, vatou zaplňovaná místa a klasicky překombinované konstrukce, což je vzhledem k neobvyklé stopáži a jednoduchému námětu vcelku očekávatelné. Každopádně postavy jsou docela sympatické a ne úplně blbé (jediný, kdo mi vyloženě vadí je ta malá holčička:). Příjemně se na to kouká a doufám, že to tvůrci dotáhnou do důstojného konce, protože na tom bude asi hodně záviset díky ústřední pointě. Nejsou to Twin Peaks, ale zatím se bavím.

Reacher - Policajt z New Yorku (2024) (epizoda)

Smutný kvalitativní propad ke klasickému akčnímu béčku s rádoby drsnými hláškami, kde kulky trefují lidi jen tak, jak se to hodí scenáristům. Po skvělé první sezóně velké zklamaní.