Smoke (1995)

Harvey mi s tými svojimi cigaretkami narobil poriadne chute. Skvelé herecké výkony na čele s Harvey Keitelom a niekedy až tarantinovské dialógy. Celkovo veľmi podarené. 4.5

Všude dobře, proč být doma (2009)

O dosť slabšie ako Americká krása a Núdzový východ. Pokus o komédiu v niektorých častiach úspešný, v niektorých nie ale ako celok ma tento film až tak nezaujal. Ak mám hodnotiť herecké výkony, hudbu, réžiu, všetko je na skvelej úrovni Mendesovej tvorby. Keď ma ale neosloví film, nemôžem dať ani 4 hviezdy. Preto 3.5

Mary a Max (2009)

Trochu zmeny po záplave filmov od Pixaru a Disney. Elliot dokazuje, že aj s plastelínou sa dá urobiť velká sranda a keď sa k tomu pridá hlas Seymour Hoffmana, treba to vidieť.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Dobre sa pozerá na film, kde hrá Scarlett a Penelopa pohromade. K tomu majstrovská réžia a španielska gitarka.

Spoorloos (1988)

Keby som tento film videl v roku jeho uvedenia do kín, dal by som asi plné hodnotenie. Zvláštna hudba sa človeku dostane pod kožu a k tomu ten depresívny záver. Film je pri tom jednoduchý, zopár hercov, jednoduchá kamera, no výsledok fakt stojí za to.

Proroctví (2009)

Celý film je vlastne len niečo ako slabší odvar Proroctva z temnôt, ale záver ma dostal. Mimozemšťanov som teda nečakal a nakoniec snáď prvý film kde došlo k totálnemu zničeniu Zeme. Fakt nečakané po všetkých tých asteroidoch, ktoré vybuchli tesne pred vstupom do atmosféry. 3,5

Motýlek (1973)

Knihu som síce nečítal, ale film musel byť na svoju dobu trhák. Aj keď obaja hlavní zahrali skvelo a ako celok je Papillon úžasný, nemôžem dať plné hodnotenie pretože mi niektoré veci vadili, snáď najviac tie zbytočne dlhé scény. Hmmmmm, ale ako si pekne krájal tú stonožku...mňam

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Ako to väčšinou býva, trailer sluboval slušné sci-fi. Nič také sa nekonalo. Aj keď som pôvodne myslel, že mi bude vadiť Dwayne Johnson, vadili mi skôr disneyovské výkony detí a ten slabozraký mimozemský robot.

Lovec jelenů (1978)

Pekná myšlienka a skvelé herecké výkony. Neskutočne prehnaná dĺžka niektorých scén mi ale išla dobre na nervy. Pri polhodinovej svadobnej hostine som skoro zaspal.

Hanebný pancharti (2009)

4 a 1/2. Trochu mi chýbali anglické slangové dialógy, ktoré QT tak rád používa. Predsa len, nemčina sa tak dobre nepočúva. Inak ale skvelé v každom detaile. Hudba, kamera, herci 100%. Christoph Waltz si cenu zaslúžil.