Sladký život (1960)

Ano, intelektuál by tento snímek ohodnotil pěti hvezdičkami a asi bych se mu nemohl divit. Fellini se zde snaží navodit dojem uměleckého filmu už tím, že točí dvoubarevný snímek v době kdy už je možnost normálního barevného snímku. Pravdou je, že se mu zde povedlo dokonale zachytit život poválečné smetánky, která se snaží za každou cenu bavit a ukazuje zde, jak se lidi ve snaze bavit (sama sebe) utápěli v nudě a vlastně i depresích. Na druhé straně film postrádá dějovou kostru, tedy jakýkoliv pořádný děj, či příběh. Z výkonů herců je cítit falšesnost v každém okamžiku. Chápu, že se režisér snažil dohnat onu nadsázku až do absurdity, nicméně ve chvíli, kdy se to zvrhává až ve fraškovitý kýč??? To je prostě příliš. Závěrem, tento film patří bezesporu mezi evropské klenoty kinematografie a proto stojí za to si ho shlédnout, pochybuji však že je nutné vidět snímek více než jendou ...... 6/10

Sexy párty (2002)

Mno je to filmek na vypnutí ... ale říkám si, že ne každý večer je nutné koukat na filmy které mají hloubku, čas od času se prostě musí pustit nějaká komedie u které jeden vypne --> 7/8

Tenkrát v Mexiku (2003)

Kdo má rád akční filmy si příjde na své, nic-moc duchaplného v tom člověk nesmí hledat, ale na odreagovaní je to docela fajn snímeček 7/8

Prokletá Argentina (2003)

Už to tu zmínilo několik lidí, nerad bych se tedy opakoval, ale faktem je, že hlavní herci i téma bylo velmi dobré .... Režije však zaostala hodně pozadu a proto film nenaplnil ani z poloviny potenciál, který měl ... škoda, .. 5/10

Terry (2005) (TV film)

Ani nevím jestli těch pět hvězd dávám filmu, nebo spíše Terrymu .. . málo kdo v sobě dokáže sebrat odvahu a udělat něco tak silného, jako on ... obrovská vůle a vytvalost před kterou smekám --> 10/10

Zázračný běžec (1997)

"Pré" byl opravdu obdivuhodný běžec, nicméně snímek Hranice možností byl přeci jen spracován o něco lépe (4Pupidyk: v Mnichově nebyl rozhodně favoritem, a rozhodně není pravda, že tam neuspěl, naopak dokázal, že nemusíš skončit na bedně vítězů a přesto můžeš být vítězem ... "Pré" inspiroval spousty lidí ;-) )

Hranice možností (1998)

Tento film dokumentuje život člověka, který měl neuvěřitelný potenciál a kterého si já osobně velmi vážím. Snímek nám ukazuje o čem je sport, ať už atletika, nebo jakýkoliv jiný. "Pré", jak byl přezdíván, předvedl na olimpiádě v Mnichově, něco co prostě dokáže strhnout každého. On opravdu posouval své hranice neustále dál a dál a právě proto doufám, že na něj svět jen tak nezapomene ... 10/10

Annapolis (2006)

Svým způsobem tento film znázorňuje prototip na úspěšný snímek. Skoro nic tu nechybí ... dojemný příběh, jak se z outsidera, kterému nikdo nevěřil, stane frajer, který všechno zvládnul. Nechybí ani správný záporňák, který se ke konci vylíhne v docela fajn chlápka. K tomu se zde navíc dočkáme i docela solidní kamery, dobré hudby, která koresponduje s dějem a neruší ho (btw, v poslední době dost vzácné). Film má docela svižný spád a pěkný happy-end .... prostě odpočinkový kousek pro vypnutí -- > 7/10

Osudový dotek (2004)

Tento Sci-Fi film má opravdu skvělý námět. Myšlenka, že by člověk dokázal změnit klíčové okamžiky své minulosti, aby tak změnil i svou budoucnost, se již objevila ve spoustě snímků. Zde si však může divák díky přesvědčivým výkonům herců, dobré kameře, a poutavému dějovému spádu, a to i přes nepříliš veliký rozpočet, opravdu vychutnat atmosféru, která se jen tak navodit nepovede. Jen tak dál, takhle propracovaných filmů jenom víc ;-)

Evita (1996)

Muzikálek z původní dílny Tima Rice a Andrewa Webera je zárukou kvality. K filmovému zpracování opravdu nemám, co bych vytkl. Na divadelní spracování a atmosféru to sice nemá, ale i tak pochybuji, že by Evitu mohl někdo natočit lépe ;-)