Přátelé (1994) (seriál)

Naprosto bezkonkurenční pořad na zahnání nudy a špatné nálady + Geniální humor, který časem dostane úplně každého. Málokdy se stane, že má seriál deset serii a přitom nestratí ani trošičku ze své síly .. bezdiskusí 10/10

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Film, u kterého se sejde takováto koncentrace skvělých herců je prakticky předurčen stát se kultovním. Perfektní hlášky, gangsterské prostředí, solidní zápletka a Tarantinův osobitý způsob zpracování filmu prostě vytvořilo perfektní podívanou, kterou si člověk pustí víckrát nežli jendou.... hodnocení 10/10 (jak jinak)

Hrdinové a zbabělci (2007)

Kvaltní obsazení, kvalitní téma ... zajímavé zpracování. Ten film mě nabídnul téma k zamšlení, což je víc, než bych mohl čekat

Saw 2 (2005)

První díl měl nápad a myšlenku. V tomto pokračování jde už jen o strohé záběry umírajících lidí s cílem, pokud možno co nejvíce znechutit diváka. Děj není moc propracovaný a příběh se zde objevuje je velmi volně tak, aby se neřeklo ... při vší snaze nemuzu dat vie jak dvě hvězdičky

Prci, prci, prcičky (1999)

Na jedné straně si člověk řekne ... Je to infanltilní film bez propracovaného děje a velké myšlenky .... na straně druhé tento film znázorňuje naprosto geniální filmařskou myšlenku, vždyť byl natočen za pakatel s totálně neznámými herci a vydělal miliony! Je to kvalitní komedie o dospívání se vším všudy. Někdy zklouzne do trpanosti, ale vzhledem k cílové skupině lidí, kterým je tento snímek věnován, bych řekl, že divákovi dává více než bere. Prostě komedie na uvolnění s pivkem v ruce ... ****

Americký gangster (2007)

Režisér Ridley Scott, nám přinesl opravdu labužnickou gangsteru se vším všudy. Film udržuje téměř celou dobu úžasné dějové napětí, přičemž se nemusíme bát, že by se American Gangster zvrhl v typickou americkou střílečku. Výborný projev obou hlavních herců působí velmi přirozeně a lidsky. Samozřejmě veliký podíl na úspěchu tohoto snímku nese scénárista Steve Zaillian, jenž předložil Ridleymu opravdu kvalitní materiál. Moje hodnocení je rozhodně pět hvězdiček, málokdy se povede natočit snímek jako je tento

Zeitgeist: The Movie (2007)

Zeitgeist je spíše takovým souhrnem několika dokumentů, proto je u něj omluvitelné, že pracuje s fakty a pravdami a počítá je za pravdivé, ačkoliv se jim příliš nevěnuje. Každopádně je to perfektní nástroj k začátku a k zamyšlení ... člověk, který tento dokument zfleku odsoudí, je dle mého nazoru hodně hloupý a hodně zaslepený. Zkuste popřemýšlet nad poměry v dnešní společnosti, a nad tím, čemu dneska říkáme demokracie a svobodná volba. Snímek prostě a jednoduše říká nahlas to, co rozumě uvažující člověk musí tušit ... že války se vyhlašují pro peníze a ty peníze u někoho musí končit, že barák neumí spadnou bez pomoci vybušniniy rychlostí volného pádu a že lidi pasivně přijmají, co jim bedna předhodí ... hodnocení 10/10 .. je to prostě pravda, ačkoliv se nemusí líbit (vlastně ani nelíbí) ... kdyby měl někdo zájem se na něco pozeptat, nechť zanechá zprávu ;-)