300: Bitva u Thermopyl (2006)

Kdo by u tohoto snímku čekal sondu do antické historie by asi tvrdě narazil. Ten, kdo však pochopí, že film 300 je natočen dle komiksové předlohy a tudíž čeká hlavně akci, akci a nic jiného, než akci, si příjde na své. Film má skvělý spád, kvalitní soundtrack a vynikající kameru. Myslím, že pět hvězdiček je adekvátní hodnocení

Parfém: Příběh vraha (2006) odpad!

Přečetl jsem si pár kladných hodnocení na tento film, nicméně nejsem sto pochopit, co je za umění natočit film, který je originální pouze ve své tuposti. To je snad jediné kriterium, kde si snímek zaslouží pět hvězdiček! Odsouzený vrah vytázne šátek s parfémem a místo gilotiny se zvrhne scéna v šílený grůpáč ? .. no WTF ! Tomhuhle se neříká umění, ale kejda hnoje do dívakova obličeje

Nepřítel před branami (2001)

V tomto filmu je perfektně zachycená myšlenka, že člověk v době nejbídnější potřebuje vzory ideály, lidi kteří jsou hodni toho, aby byli následováni... Takovýmto idolem se stává i hlavní hrdina, byť o to příliš nestojí. Tento snímek nám ukazuje hrůzy války v bitvě o Stalingrad s polu s příběhem Vasilie Zajiceva a to vše poměrně realiístickým způsobem..... těžko lze něco vytknout tématu, či filmovému zpracování stejnojmené románové předlohy, hodnotím 9/10

Stormbreaker (2006) odpad!

WTf ? James Bond za mlada ? nechápu jak se něco tak příšerně stupdního a s tak mizernými hereckými výkony mohlo dostat do kin - jsem vážně upřímě v šoku :-O

Tenká červená linie (1998)

Rozhodně jeden z nejlepších válečných filmů, které jsem kdy viděl. O jeho kvalitě hodně vypvídá i několikanásobné nominace na osacary a další ocenění. K tomu všemu výborné hudební doplnění od H.Zimmera ... prostě víc už si snad ani nejde od válečného filmu přát

Fantom opery (2004)

Zvláštní věc, když se režisér dvou téměř nejúspěšnějších thrillerů poslední doby (Phone booth a 8mm) pustí do natočení muzikálového dramatu. Joel Schumacher ovšem ukázal, že se dokáže uplatnit i na tomto poli. Některé záběry působí drtek kýčovitě a pravděpodobně by si nějaký štoural našel i chyby kamery. Nic však nemůže zastínit, ba dokonce ani nepříliš povedený výkon Gerarda Gutlera, jakožto „Anděla hudby“, naprosto ojedinělý a skvělý výkon Emmy Rossumové. Není náhodou že Fantom obdržel několik nominací na Oskara. Dávám 4 hvězdy, přičemž vím, že minimálně jednu hvězdičku dávám A.L Weberovi za naprosto dokonalou hudbu, neboť právě ta z tohoto muzikálového filmu dělá nevšední prožitek.

Poslední plavky (2008) odpad!

Jestliže tento film něčím zaujal, tak snad jedině totálním nezvládnutím všeho, co by film, jako takový, měl nabídnout. Michal Krajnák natočil film, který nemá naprosto žádný děj. Zápletka působí, že snad byla vyrobena v nějaké putice nad osmým, či desátým pivem. Výkony herců se pohybují někde na úrovni podprůměrného kabaretního vystoupení (včetně jinak velmi kvalitního Petra Čtvrtníčka). Kamera tomuto snímku také moc nedodala. . . Rozhodl jsem se ohodnotit tento snímek jednou hvězdičkou, říkám si, že natočit takovýhle paskvil vyžaduje také jistou dávku umění.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Tento seriál se stal již kultem. Řekl bych že i symbolem protiválečné satiri. Proč se to povedlo? Odpověď lze najít v citu pro každý jendotlivý díl. MASH leckdy tančí na velmi tenkém ledě, avšak kdo by si myslel, že zesměšňuje válku jako takovou, ten by se mýlil. MASH si nedělá srandu z války, ale z jejích příčin! Důvodů a nesmyslnosti zabíjení a šílené birokracie. Tento seriál snad ani nelze hodnotit méně, než pěti hvězdičkami

Rocky Balboa (2006)

Po shlédnutí filmu jsme měl smíšené názory, pakliže budu mluvit o boxu tak to asi opravdu nelze srovnávat ... hodiny běží, čas teče a ani Sylvester není oproštěn od tohoto cyklu. Nicméně, je tenhle film opravdu o boxu ?? Někteří lidi, co sem vyplivli své příspěvky by se nad touto otázkou měli raději zamyslet a podívat se na ten film znovu. Je to snímek o životním postoji, o hledání a o smíření se se životem. Nabízím jiný pohled, nesrovnávejte ho s ostatními snímky a zkuste se na něj podívat jako na snímek samostatný na nový film od člověka který se za těch více jak třicet let posunul. Je pravda že některé věty a dialogy tam působí jako klišé, ale když opravdu chvilku zadumáme co to vlastně říká, možná se mu jen bojíme dát za pravdu, že ?!

Armageddon (1998)

Nedávno jsem se dočetl, že tento film vyhrál v anketě o největší fimový kýč všech dob. Dobrá tedy, tento film není nic pro žádného intelektuála, který potřebuje dumat nad nesmrtelností brouka, ale za to nabízí všechno, co si mužete od velkofilmu z holliwoodské produkce přát! Akce, skvělá hudba, velká myšlenka "záchrany světa", láska, obětování, na svou dobu skvělé efetky a v neposlední řadě krásnou Liv Tyler ... prostě stoprocentní garance příjemného večera s přítelkyní doma na gauči ;-)