Princ z Persie: Písky času (2010)

Film naprosto v rámci mého očekávání. Trocha akrobacie, špetka humoru, unikátní prvek, který jsem ještě nikde neviděl (šplhání po zdi pomocí "kušostřelců" s milou hláškou "have you been drinking"), trocha nadlidské síly ...navíc po shlédnutí jsem se opět pustil do herní série PoP a už jsem na konci 3 dílu. Pro fanoušky naprostá nutnost, kdy výjde PoP Warrior Within? :) PS: Mohlo tam být více vracení času pomocí dýky, kde by se dalo hezky využít několika pokusů o cokoli. Třeba o tu princeznu :)

Ztraceni (2004) (seriál) odpad!

ANO ODPAD! Závěr: Když se mě známý zeptal den před finále, jestli si má teda stáhnout lost a podívat se na to, neváhal jsem a kývnul jsem mu se slovy "Lost je pecka, nechápu, jak bez toho můžeš žít". Obsah: Dnes je tomu ovšem úplně jinak. LOST je obyčejný GRC, který nikdy neměl jiný cíl než vměstnat do svého vyhrazeného času co nejvíc reklam. Moderní Esmeralda, ordinačka a pojišťovna štěstí, která po celou dobu sledování dodává pocit, že svůj čas vkládáte do něčeho, co se oplatí a říkáte si, že než se koukat na postiženou ordinačku, trapnou ulici nebo slepou Esmeraldu, tak se raději koukáte na super vymakaný LOST a připadáte si jako frikulíni (free-cool-in). Opak je však pravdou. Chytli jste se stejně jako miliony dalších naivních lidí (včetně mě ofc) na perfektně zabalenou telenovelu, ve které jde jen o to, zda se podaří uzavřít milostný trojúhelník Kate-Sawyer-Jack = podařilo !!! Od prvního dílu nás krmí vatou a přilévají do ohně hektolitry výbušných záhad, které drží přitavené oči závislých diváků po celých 6 let jako mucholapka hmyz. Dívali byste se na to, kdyby se to odehrávalo v obytné čtvrti Bronxu a šlo by o to, jestli Jack rozbije hubu Sawyerovi nebo naopak? NE! Šlo o to, že byl vytvořen mysteriózní svět, ve kterém se prolamovaly fyzikální zákony, pohrávalo se s teoriemi, které jsou neprokázané, záhadné, LÁKAVÉ. Nastolilo se nespočet věcí, které cheme vědět/vidět. Chceme vědět co je ostrov zač, proč tam jsou, co je světlo, co je montrum a jak vzniklo, kde se tam vzaly zásoby od dharmy (existuje ještě), kde se tam vzala matka Jacoba, co je vlastně Eloise zač, co je, co je, odkud je, proč je, odkud se vzalo, jaký má smysl, proč tam byl medvěd, proč se po otočení kola portnete do Tunisu, kdo postavil sochu, co to bylo za vodu, ve které topili Sayida, proč neřeknou ani píp o Waltovi, mám snad pokračovat? 6 let života koukám na LOST, abych se dozvěděl, co je tohle všechno zač a proč! A v poslední minutě seriálu dostanu novou záhadu a vybafne na mě BAD ROBOT. What the HELL ! ! ! Úvod: Dle mého je seriál lost velmi vydařenou lahůdkou (ovšem ne pro oko diváka, ale pro namaštěné kapsy televize). Celých 6 let byl seriál SKVOSTEM, který očividně SYPAL a všichni byli spokojeni. Sledovanost byla (čti byly penízky z reklam). Až do posledního dílu všechno klapalo. Po fiasku zakončení už nikhoo netrápí, že je miliony lidí smutných, nasraštvaných, znechucených, otrávených, truchlících. Teď už by na konci mohli ukázat jak Jack sedí na posteli a vypráví to svému synovi nebo jak se Kate probudí a řekne... to byl ale škaredý sen co? JE TO UŽ JEDNO! Peníze to nasypalo a tudíž si mohli dovolit udělat cokoli. A to udělali. GRCÁM a ještě dlouho budu! Přičemž to mohl být opravdu našlapaný seriál... TAKŽE POKUD TOHLE ČTETE A ŘÍKÁTE SI, JESTLI SE PODÍVAT NA LOST? Ano, ale vynechejte poslední díl a říkejte si: "jak to asi všechno dopadne?" Pozn: 24.5.2010 jsem měl na seriálu 5 *. 25.5.2010 je to pro mě odpad!

Pekelná ženská (2001)

"Kouči, co budeme dělat?" • "Běž a típni tu KÁČU!" Masakr nad masakry. Slušné obsazení, perfektní provedení, nic náročného a přesto velmi zábavné! Doporučuju pro bolavou bránici.

Iron Man (2008)

Opět komiksový snímek, kterých se začíná v poslední době klubat jako hub po dešti. Musím se přiznat, že díkybohu/bohužel jsem komiksovou předlohu nikdy nestudoval. Film příjemně ubíhá, Tony Stark (Robert Downey Jr.) nám ukazuje, že i s pomocí pájky a trochu harampádí zvládá napodobit McGaywera téměř dokonale. Samotný začátek snímku mi šel proti srsti, protože když cestuje válečnou zónou někdo vážěný, tak rozhodně nejede v konvoji o počtu pár vozidel... Trocha imbecility se musela vmísit i do hlav únosců, protože za stálého kamerového dozoru si nevšimli, že nestaví ani při nejmenším to, co po něm chtěli, ale na druhou stranu chápu, že útěk byl jen začátek a muselo se to nějak podařit. Od této chvíle jsem byl více či méně spokojen a bavil jsem se jak vtípky, tak neporazitelností STARKova výtvoru, který si již zdokonalil ve vlastním kutilském "skromném" sídle. Očekávaný konec filmu, aneb souboj dvou "kamarádů" v moderních "human•inside" zbraních byl nevyhnutelný, ale na druhou stranu předvídatelnou záležitostí. Přesto však dokázal pobavit a vytěžit maximum. S očekáváním se těším na díl druhý, který doufám (ikdyž nejspíše marně, ale po slibném traileru to vypadá docela nadějně) udrží přinejmenším kvalitu dílu prvního.

Orphan (2009)

Nelze popřít, že House of Wax byl nepříliš vydařeným krokem tohoto Španělského režiséra, který ovšem v tomto snímku zapracoval na atmosféře, která neupadá, ale neustále graduje. Sám jsem nevěděl, jestli fandím matce nebo zlověstné dcerce v jejich počínání. Ano, je zde několik momentů, které naprosto popírají logiku, ale pokud se necháte vtrhnout do děje, budete pouze lapat po dechu. Dialogy, střih, hudba, herci (dětské výkony v mých očích velmi vydařené) - to vše umocňuje pocit úzkosti a nemohoucnosti, který vyvolává to příjemné mrazení v zádech, které od těchto filmů všichni očekáváme. Pár šokujících momentů, které mne zarazily i přesto, že jsem je očekával, opravdu stojí za to, aby tento film dostal šanci a zasloužil si Váš volný čas.

District 9 (2009)

V mých očích velmi nadhodnocený film o mimozemské civilizaci, která zavítala na modrou planetu. Ze všech stran se ozývalo, jak je onen film skvostným odrazem lidské nenasytnosti a jak by to třeba i jednou mohlo vypadat. Nenechal jsem se dlouho pobízet a i já jsem chtěl ochutnat tento film, abych si následně udělal vlastní obrázek. Byl jsem zklamán. Několik vyloženě mnou nepochopených záležitostí(dorozumívání mezi mimo/ a poze/ mšťany). Byli jsme vržěni do situace, že tady jsou, bez nějakých osvětlujících momentů...Z filmu vám zůstane v hlavě tak možná zabíjení mimozemšťana jeho vlastní zbraní a ono krásné chapadélko, které hlavní postavě vyroste místo ruky. Celé se to poté podobá ETmu, který se chce vrátit a proto se snaží sehnat palivo na cestu domů. Trocha té přestřelky v mimozemském modulu proti organizovaných a ozbrojeným gangsterům zabere hezkou dvacetiminutovku. Film je vskutku jedinečný, ale ne každému padne do oka.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Ano, český název může mnoho z řad potenciálních diváků odradit, ale kdo tomuhle seriáu obětuje čas, aby poodhalil část nadpřirozena a humoru, nebude litovat. Nápad je trochu ohraný - dva synové se vydají po šlépějích svého otce, který se zabývá lovením nadpřirozených stvoření, které jsou všude, vždy a pořád někde poblíž. Ale ono to kupodivu vůbec nevadí. Z počátku seriálu vás vtáhne do toho mohutného kolotoče zvědavost alá jaképak další "potvůrky" si pro Vás tvůrci připraví, ale postupem času se začnete chtě nechtě dohnávat k různým doměnkám, jak, co, proč, kdy?! Sezóny jsou pevně propojeny hlavním dějem, který se postupně poodhaluje a jak je tomu již zvykem, přibývají další otázky na které nacházíme méně a méně odpovědí. Nic není tak, jak se na první pohled může zdát. Po několika desítkách dílů možná někteří z vás i budou hádat, jak onu příšerku usměrnit, ale ne vždy se trefíte, protože čeká plno komplikací, které postavy elegantně a s humorem řeší. Tvůrci si s námi zahrávají a několikrát jsem se přistihl jak s pootevřenými ústy pozoruju černou obrazovku svého monitoru. Sečteno podtrženo - hodiny kvalitní zábavy, pro stálé fanoušky měsíce čekání na sezóny téměř "v plné polní" a pro ty z Vás, kteří jste ještě neměli tu čest: "Jak můžete večer usnout, když nevíte jak dopadl poslední díl Supernaturalu" ?

Sin City - město hříchu (2005)

Když se do něčeho vloží Robert Rodriguez společně s Quentinem Tarantinem, obvykle se dá očekávat náklad pořádných záběrů, které dokážou zaujmout i velmi náročného diváka. Setkal jsem se s mnoha názory na tento v mých očích velmi odvážný snímek, ale ty jsem se nakonec rozhodl ignorovat a vypustit ze svého úsudku. Již v prvních okamžicích mě příjemně poplácal po rameni nádech vyprávění, který naprosto klidným hlasem popisuje nevšední a nepohodlné situace jedné z hlavních postav - Johna Hartigana (Bruce Willis). Tento styl předání informací na mě funguje snad i lépe než kdejaké vizuální orgie Transformerů. Při prvním shlédnutí mnohé (i mne) zaskočí grafická stránka, která nám ukazuje, že svět je více či méně opravdu černobílý a barevné jsou jen střípky, které nechtějí být opomenuty. Film rozdělen na několik částí funguje velmi dobře a všechny hlavní postavy jsem si velmi rychle oblíbil. Parádní hlášky, nečekaná "zmrtvých vstání", herecká obsazení, dialogy -to vše jsou opravdu velmi kladnou stránkou tohoto snímku. Na film jsem se koukal bez jakýchkoli předešlých informací a tudíž jsem po celý film jásal, kdo všechno zde zavítal. Každý střípek má zde své místo a já Vám garantuju, že pokud se krve a hlášek z úst tvrďáků nebojíte, budete tuhle "rozbitou" vázu skládat se stejným nadšením jako já.