Vetřelec ³ (1992)

Ačkoli se jedná o nejslabší díl celé vetřelčí trilogie, přesto dosahuje třetí díl v ysoké úrovně. Opět je jiný, než předchozí dva starší sourozenci a opět je svůj.

Vetřelci (1986)

Dvojka, která se svému předchůdci absolutně vyrovnává a v ničem si s ním nezadá. Skvělá podívaná a jazda od začátku do konce. Sigourney v nejlepší formě, troufnu si označit za její nejlepší filmový počin. A malá Newt skvělá, stejně jako android Bishop. Kulervoucí jazda, opravdu!

Bajkeři (2017)

Hana Vágnerová je na tomto filmu pozitivním bodem. Jinak nevěřím, že se dnešní puberťáci chovají takto. Vážně ne, nechci tomu věřit. Jo a chudák Postránecký, ten dopadl...

Vetřelec (1979)

Klasika nejklasikovatější. Atmosféra hustá tak, že by se dala krájet, strach z neznámého, dokonalá Ripleyouvá a husí kůže při sledování i po 40 letech, takový je první Vetřelec. Doporučuji sledovat potmě a pořádně nahlas. :)

District 9 (2009)

Refugees welcome? Film o invazi mimozemšťanů, která vlastně není invazí. Super téma, syrově zpracováno, velmi zajímavě pojato s pomyslnou květinkou na závěr. Bavilo.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Circle je skvěle herecky obsazen, má skvělé téma, zajímavý vizuál, ale přesto tomu něco malinko chybí. Je to taková příjemná oddechovka, která tě donutí k zamyšlení, ale po pár hodinách se vykouří z hlavy. Alespoň na Emmu se krásně dívá a pan Tom Hanks dostal zajímavou roli...

Morgan (2016)

Velmi zajímavé téma, komorně uchycené, lehce předvídatelné. Ale rozhodně jsem se u toho nenudil. Tohle jednou příjde, věřím tomu.

Dukla 61 (2018) (TV film)

Já, havířovský rodák, tento televizní počin hodnotím velice kladně a děkuji České televizi za rekonstrukci případu a exkurzi do roku 1961. Musím se přiznat, že mne to dostalo do úzkých a na konci filmu mi bylo všelijak. Celé je to navíc umocněno mým rodným Havířovem, na který se ve filmu krásně dívá. Chtě nechtě musím vyzdvihnout herecké výkony pana Taclíka a bohužel i Marthy Issové, kterou opravdu nemohu ani cítit, ale zde se s rolí matky vypořádala bravůrně a já na svou antipatii k této herečce zapomněl. Ještě jednou díky za celé tohle dílo!

Black Panther (2018)

Uplne jina, presto skvela marvelovka! At zije Panterova sestra!!!

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

Jednohubka přesně podle mého gusta. Šílený road trip s několika zajímavými twisty o lásce a vztahu dvou dospívajících. Líbí se mi netradiční způsob vyprávění, kamera a hlavně hudba, ta je fakt povedená.