Dotkni se mých ran (2020) (seriál)

Wau..toľko originálnych nápadov ktoré tu boli (kostýmy, rozprávkové knihy, autistický brat, psycho detstvo atď.) ..len jedna veľká preveľká škoda – zbytočné predlžovanie. Ak by sa to celé skrátilo, bolo by to dokonalé.

Gumihodyeon (2020) (seriál)

Nie že by hlavné postavy boli vykreslené zle (aj keď Lee Dong-wook sa tváril väščinou znudene a apaticky) ale paradoxne vždy, keď sa na scéne objavili Kim Pom, Kim Yong-Ji a Jung Si-Yul, bavilo ma to oveľa viac. Vedľajšie postavy boli pre mňa v tomto seriály jednoducho zaujímavejšie a mali väčší náboj. V konečnom dôsledku to však je dosť návykové fantasy.

My Mad Fat Diary (2013) (seriál)

Čo som si z tohto tak trochu smutno-temno-nieklišé seriálu odniesla: 1, Je veľa ľudí, ktorí sú vo vnútri krehkí alebo nejakým spôsobom rozbití, no na prvý pohľad to nevidno. Pôsobenie na okolie a vlastný vnútorný pocit sú však ako dve odlišné bytosti, ktoré sa vôbec ale vôbec nemusia mať radi. 2, Čas je príliš vzácny na to, aby ho človek len tak premrhal nekonečným strachom zo všetkého a všetkých. 3, Moje telo nedefinuje moje JA

Dickinson (2019) (seriál)

Áno viem.. niektorým sa možno práve výber hudby páčil, ale ja len kvôli nej dávam tri hviezdy a nie štyri.. hlavne v prvých častiach ma hudba natoľko vyrušovala,. že som sa nedokázala sústrediť.. väčšinou mi to nevadí ak sa moderná hudba prepletie s vážnou.. toto však bolo miestami moc.. inak: chytľavé a zaujímavé

Potvora (2016) (seriál)

Rozdiel medzi osamelosťou a samotou je veľký.. osamelá hrdinka sa snaží plávať životom ako len vie a aj tak poserie čo sa len dá.. alebo ju doserie čo sa len dá.. je to celé také iné: skôr tragikomické ako komické.. napriek jej neskutočnému sexuálnemu apetítu a množstvu vystriedaných partnerov má úsmev na tvári ktorým sa dá kadečo zakryť.. jej vnútro je však prázdne.. postupne sa odkýva dôvod konania a aj jej činy majú svoje opodstatnenie.. AKO žiť život, keď neviem AKO?

Dámský gambit (2020) (seriál)

Žena, ktorá sa dostane do mužského sveta prostredníctvom šachu a svojim intelektom/ talentom valcuje každého, kto jej príde do cesty. Anya Taylor-Joy so svojimi obrovskými očami a zaujímavým vzhľadom vzbudí vášeň k šachu aj tých, ktorí ho hrať absolútne nevedia. Po zhliadnutí všetkých častí ak si šach nekúpia, tak aspoň stiahnu aplikáciu do mobilu.

Emily in Paris (2020) (seriál)

Oddychovka, pri ktorej človek môže vypnúť a nechať sa unášať atmosférou Paríža. Móda, parfémy, luxusné značky, doba influencerov a sila sociálnych sietí.. Keď sa k tomu pridá žena, ktorá sa dostane do trojuholníka ani nevie ako, tak je aj o štipku drámy drámu postarané. V konečnom dôsledku je to sladká rozprávka pre dospelých, ktorá dobre funguje ako rozptýlenie od práce alebo učenia.

Dej mi své jméno (2017)

Popravde som pozeranie tohto filmu dlhšie odkladala. Vedela som zhruba aký je námet a preto som si len povedala: ok, ďalší film kde sa rieši nejaká love story ľudí rovnakého pohlavia. Ale keď som ho začala pozerať, pohltilo ma to. Bolo to celé tak krehké, jemné a iné ako väčšina filmov, Malo to také silné emócie a herecký výkon bol natoľko skvelý, že som na konci filmu presne vedela, ako sa ten mladý dospievajúci chalan cítil a úplne ma to dojalo

Normální lidi (2020) (seriál)

Seriál, v ktorom sú dokonale vystihnuté vnútorné pocity a prežívania dvoch mladých ľudí. Nie je to len o rozchádzaní a opätovnom dávaní sa dokopy, ale aj o procese rastu, vnímania okolia, vzťahu k rodine, priateľom a vzájomne aj k sebe. Pochopenie, že aj keď si s niekým človek dokonale rozumie a chápe ho, len čas a okolnosti ukážu, či sa ich cesty opäť spoja alebo nie..

Divoké historky (2014)

Neskutočná jazda absurdity, šoku, nečakanej pointy..Dokonalé vykreslenie atmosféry v každej jednej historke