Posedlost (1976)

Fantastická hudba, veľmi nevýrazný Cliff Robertson, kvalitatívne veľmi bezduchý obraz a film som nejako nepochopil. Toľko k hodnoteniu. Chcel som dať 2*. Sám neviem prečo, ale že je to môj obľúbený de Palma, dávam slabé 3*.

Kancl (2001) (seriál)

Jednym slovom, Ricky Gervais je FAMÓZNY.

Poslední objetí (1979)

Film s veľmi dobrým námetom ale ako celok tomu niečo chýbalo, čakal som od toho niečo viac. Síce slabšie ale predsa len 4*. 3 za samotný film a 1 naviac za celkovú atmosféru filmu a Scheiderove parádne 2 obleky, ktoré medzi sebou striedal celý film. Mohlo sa to skor volat "Muž s dvoma oblekmi" alebo "Man in the beige suit" keďže za celý čas sme ho v ničom inom nevideli. Na chvíľu vytiahol pre zmenu iné nohavice ale dlho v nich nevydržal, znova sa prezliekol späť. Scheider ako postava zaujímavý a herecky presvedčivý.

After: Polibek (2019)

55%? To kde zobralo? Musel som to vypnut.

24 Hodin: Nezastavitelný (2017) (seriál)

Veľmi slabý odvar oproti pôvodnej 24-ke. V podstate tak podobné a zároveň úplne odlišné. Hlavný hrdina sa s tým pôvodným nedá porovnať. Najvačšie pozitívu je pre mňa návrat Tonyho Almeidu, ale bohužiaľ až v čase, keď seriál prestával držať moju pozornosť. Hodnotil by som ako priemer. Keby nevidím pôvodný seriál, hodnotím pravdepodobne lepšie.

Trable o Vánocích (2015)

Nemám rád filmy, kde kecá do toho rozprávač a ešte k tomu keď táto komédia ani veľmi vtipná nie je...a pri tom ten námet má taký potenciál.

Nejlepší zabiják (2016)

Šablóna posledných Seechalových filmov: objemná postava, oranžové okuliare na blokáciu modrého žiarenia, kožená bundička, plastické vlasy, pomalá chôdza a minimalistické pohyby, takmer žiadne výrazy tváre, zneškodňovanie protivníkov prostredníctvom skrúcania zápästia, C-čkoví herci a vzhlad filmu...to všetko tu bolo. V podstate to isté, čo v každom jeho filme z tohto obdobia. Ale ja sa na to proste rád pozerám.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Som zvyknutý, že s každým novým dielom môžeme očakávať väčšiu a väčšiu dávku trápnosti, čo mi ale v konečnom dôsledku pri tejto sérii vôbec neprekážalo....ale čo je veľa to je málo. A Dizel mi tu už začínal pomaly ale isto prekážať. Menej ako 5* som naposledy dával štvorke, ale aj tak sa teším na pokračovanie.

Ochránce spravedlnosti (2016)

Majster boja z blízka,s nadváhou hrajúci 80 ročný Stephen Segl, melie z posledného. V tomto filme nám už ani veľmi neponúka jeho obľúbený boj z blízka a vsádza radšej na pohodlnejšiu streľbu z diaľky za pomoci sniperky, pričom prvých 40 minút filmu nepovie ani slovo, aby nám v zápätí vo finále ponúkol 2x po 15 sekúnd bitky s nepriateľom, pričom polovicu tej prvej robil dosť okato za neho značne subtilnejší a mrštnejší kaskadér (mohli pre uveritelnosť aspon vybrat rovnakú váhovú kategóriu) a pri tej druhej krúžil 14 sekúnd z celej akcie zápästím so žabikláčom v ruke jak ringišpíl, aby následne za jednu sekundu zarezal protivníka jak mäsiar. Za zmienku stojí aj neuveritelne zlé CGI pri scéne s vrtulníkom (ako náročné asi môže byť natočit rozhovor 2 ľudí vo vrtulníku? No asi dosť) a efekty miestami na úrovni študenta prvého ročníka VŠMU. Pri tomto tempe klesania úrovne jeho filmov (ale ja mu ich žeriem aj tak) som zvedavý čo nám ponúkne v tom ďalšom...bude nebodaj už len ležať v posteli pri tablete ako hacker?

Kartel smrti (2016)

Potreba Majstrovej postavy (áno, tak som práve nazval Seggela) v tomto filme je asi ako makové lízatko. Začiatok vyzerá klasicky, ako ďalší akčňák v podaní Majstra (píšem s velkým M, lebo je to majster bojových umení), lenže potom ho film na veľmi dlhé minúty uprace do kancelárie za porno kameru...teda pardon...kameru a stane sa z neho na 3/4 filmu kancelárska krysa, ktorá len vypočúva svojho podriadeného. Keď si už myslíte, že v tomto filme je Majster najviac zbytočný z celej svojej bohatej filmografie, majster sa postaví od stola, vypýta si dva 6-členné tímy (z toho máte až zimomriavky keď to povie - tá predstava že sám ide konečne tiež niečo spraviť vás doslova vzruší a to myslím teraz naozaj) a v štýle koblihy s nadváhou si dá jeden inteligentne minimalistický "fajtík" s protivníkom s ľahkosťou jednohubky pri raňajkách. Mám dve teórie prečo celý čas len sedel u stolu a nehýbal sa. TEÓRIA1: Zrejme už sa nevládze hýbať, ale producent je jeho švagor a tak ho obsadili z úcty k nemu aspoň do takejto role, aby mu dali zarobiť. TEÓRIA2: Rátalo sa s ním ako s hlavnou postavou, ale pri natáčaní prvej scény sa zranil a tak počas jeho rehabilitácie, kedže je producent jeho švagor, mu ušili na mieru aspoň nanovo vymyslenú rolu kancelárskej krysy, aby nedošiel o kšeft. Ku koncu, keď bol schopný chôze, s ním potom dotočili jednu light akčnú scénu na oko diváka alá "som korytnačka s krunýřem spredu aj zozadu." Ja proste seagalovky z roku 2016 milujem!