Rex Mundi

Rex Mundi

okres Šaľa

homepage

• 4.11.2005  15:26

Pán Redford je skvelý režisér, o tom niet pochýb. Nakrútil pre mňa jeden s najobľúbenejších filmov, na ktorý síce nemám náladu trikrát za rok, ale už nikdy z mojej siene slávy nevypadne. Príbehy ako tento si treba vychutnať a precítiť, potom sa vám príliš dlhý zdať nebude.

• 4.11.2005  15:22

Úchvatný film, ktorý som si skoro celý preplakala. Má takú emocionálnu silu, že všetky drobné nedostatky mu okamžite odpustím. Okrem toho je to ten typ rodinnej ságy, ktorý som si už dávno zamilovala pri filme A rieka tečie. Tieto dva filmy majú okrem prekrásnej montanskej prírody a prvej polovice 20. storočia aj veľa ďalších spoločných znakov: prísneho, ale spravodlivého otca, rozvážneho staršieho a nespútaného mladšieho brata, ktorý dobrovoľne hazarduje so svojím životom a riadi sa inými či vyššími zákonmi, než stanovuje spoločnosť. Je zaujímavou zhodou náhod (a možno nie), že také podobné role si v oboch týchto filmoch zahral práve Brad Pitt. Musím uznať, že v oboch mu to veľmi sedí a v oboch má nemenej skvelých hereckých kolegov. Vynikajúca réžia, emotívny príbeh a nadpozemská hudba završujú nádherný nadčasový film.

• 4.11.2005  14:11
    Prostě sexy (2002)

Pozerať sa to dalo a nemôžem povedať, že by som celý film vyložene pretrpela. Preto dávam 2*. Je to proste vulgárna romantická komédia na štýl Niečo na tej Mary je, iba s výmenou pohlaví. Možno mala ambície zožať úspech ako Mary, ale vo filmovom priemysle opakovanie nie je matkou múdrosti, ale skôr riskovaním, že šliapnete do hovna. Jednoducho sexi sa to podarilo. Preháňa to so sexuálnym humorom a preháňa to skoro s každým druhom humoru, a nakoniec to preháňa aj s romantikou (a Cameron to ako vždy preháňa s ústami). Najprízemnejší humor typu Scary movie stolerujem, keď je v Scary movie. Ale v Pánovi prsteňov nepošlete hlavného hrdinu čúrať ku stromu... ak mi rozumiete. Napriek tomu boli chvíle, keď som sa pobavila. Vyložene rozosmiala ma asi len jediná scéna - súboj svetelných mečov. Ale čo tie kultúrne vložky?! Muzikálové číslo venované penisom?! To je hnus!

• 29.10.2005  00:54

...ale má to skvelú atmosféru.

• 25.10.2005  01:18
    Mary Reilly (1996)

Tak vidím, že väčšina ľudí tento film za nič extra nepovažuje. Preto si dovolím prispieť aspoň jedným nadšeným komentárom. Ja som Mary Reilly videla dosť dávno, ale pre mňa to je proste nádherný, mrazivý aj romantický príbeh s krásnou a trochu hororovou atmosférou. John Malkovich je skvelý všade a Julia Roberts sa pre ňu netradičnej úlohy ustrašenej a skromnej slúžtičky zhostila výborne. Z koexistencie dvoch hlavných postáv navyše sála jemné, ale citeľné erotično. Stephen Frears sa jednoducho nezaprie, je to skvelý režisér.

• 25.10.2005  00:34

Tom nájde inzerát, kde ponúkajú slušný obnos za bielu myšku. Nafarbí Jerryho na bielo a šup s ním do obchodu so zvieratkami a potom domov snívať, aké je to byť bohatým. Čoskoro však zistí, že jeho panička sa vybrala na nákupy s vreckovým, ktoré našla pod kobercom. Jeho depresia vzápätí prerastie do negatívneho šoku, keď sa panička z nákupov vráti - s chutnou bielou myškou... a to je len začiatok.

• 25.10.2005  00:28

Panička si pripraví tabuľu s honosnou večerou, na ktorú sa však pozvú Tom a Jerry... a ešte niekto - Tom si pozve cicušku, ktorú by rád zbalil. Je jasné, že z večere ani upraveného stola toho veľa nezostane.

• 23.10.2005  23:02

Nebyť srandovných narážok na celebrity, bola by to iba jedna hviezdička. Mňa Austin Powers nikdy do mdlôb nedostával, ale toto je už dosť nudné.

• 23.10.2005  13:48

Notoricky známa a perfektná epizóda s opernou hviezdou Tomassinom a Jerrym, ktorý speváckej celebrite vystúpenie riadne osladí.

• 21.10.2005  13:05
    Sex ve městě (TV seriál) (1998)

Priznám sa, že som zo Sexu v meste videla málo, ale ani to málo nebolo môjmu srdcu blízke. Asi preto, že moja podstata je akosi iného zamerania a možno by som rada mala kopec prachov na pekné topánky a šaty, ale nepatrí to medzi moje priority. Pravdepodobne sa s hrdinkami seriálu nezhodujem ani v jedinej priorite, inak by mi neboli ľahostajné. A ženská, ktorá píše jeden stĺpček týždenne sa nazýva novinárkou a dostáva za to peniaze, ktoré jej pokryjú dopĺňanie zbierky topánok Manolo Blahnika a tisíc iných výstrelkov? To už zachádza hollywoodske lakovanie priďaleko...

• 19.10.2005  14:12

Tom s Jerrym sa klasicky naháňajú, ale misky váh sa výrazne prevážia na Jerryho stranu, keď v cirkuse vytiahne slonovi z laby kliniec a získa tak verného a silného kamaráta. Je vopred jasné, že Tom si ani neškrtne...

• 19.10.2005  00:36

Tom sa zamiluje do krásnej mačice a začne jej horlivo dvoriť. Jerry sa cíti osamelý, tak to Tomovi trochu osladí - na základe vymysleného pozvania privolá na scénu soka - nikoho iného ako dobre známeho "čierneho drsňáka z ulice" a navyše s radosťou prispieva k ich boju o pôvabnú cicu.

• 18.10.2005  00:28

Pobavila som sa skvele a Rachel McAdams je taká pekná a šikovná záporáčka, že zatieni aj Lindsay Lohan. V tomto roku jedna z najlepších komédií, čo som videla.

• 17.10.2005  00:55

"Žánrově lze film charakterizovat jako inteligentní romantickou komedii, založenou na originální situační komice, vtipných dialozích a jímavém lidském osudu." - prepáčte, že komentár začínam opakovaním, ale táto veta z textu distribútora je skvelou ukážkou klamlivej reklamy. Ak sa na tento film dívam ako na komédiu, pobavila som sa slušne a dávam 3*. Keby som začala pitvať tú avizovanú inteligenciu, originalitu a dojímavosť, hodnotenie by klesalo a klesalo. A romantika? Pche, radšej sa prepchám cukrovou vatou, než sa nechať dojať takými telenovelovými trikmi. Boli tam dobré cynické hlášky a boli veľmi dobre situované. Komika funguje. Ale okrem prvoplánovej zábavy mi Román pro ženy nič hlbšieho neposkytol. A čo vidia filmári tak úchvatného na herectve Zuzany Kanóczovej, som tiež nezistila.

• 15.10.2005  12:51

Keď ste už pri tých porovnaniach s Vojnou Roseovcov, tak podľa mňa jej Duplex nesiaha ani po členky. Pobavila som sa aj zasmiala, ale stačilo vidieť raz. A trúfam si povedať, že zamilovaný párik Stiller-Barrymore nemá šancu sa dvojke Douglas-Turner ani len priblížiť. Ale inak je to normálna švacnutá komédia, občas zachádzajúca do nechutností, ktoré neboli nutné (a svedčia o tom, že scenáristi nevedeli inteligentnejšie vyplniť ani tých 88 minút) a keď vypnete mozog, môžete si ju na tejto úrovni aj vychutnať. (Iste, aj vo Vojne Roseovcov bolo pár nechutností, ale myslím, že netreba diskutovať o tom, že tam mali predsa len iné poslanie.)

• 14.10.2005  00:51
    Divoké sny Maxipsa Fíka (TV seriál) (1983)

Stále sa mi tam páčia tie "totál(it)ne nevinné" narážky, ale ten námet so snami sa mi zdá, akoby tvorcom došiel dych s vymýšľaním príbehov o obyčajnom Fíkovi. Už ma to proste nebaví.

• 14.10.2005  00:39

Názov hovorí za všetko, Jerry sa náhodou namočí do zneviditeľňujúceho atramentu.... á začne tanec! Tom je najprv šialený od strachu a potom od zúrivosti.

• 14.10.2005  00:38

Táto epizódka sa odohráva striedavo v obchodnom dome (hlavne v oddelení hračiek) a na električkovej trati... Klasické naháňačky, z ktorých obvykle ako chudák vyjde Tom.

• 14.10.2005  00:30

Nie príliš podarená epizóda Toma a Jerryho, ktorá si biednou animáciou a ešte horšími zvukovými efektami (kde bol zlatý Mel Blanc!) robí srandu zo starovekej gréckej kultúry. Len vďaka zopár podareným žartom na túto tému je to za 3*.

• 14.10.2005  00:27

Z Jerryho sa vďaka čarovnému elixíru stane superrýchla myš. Tom sa nestačí diviť a najprv si myslí, že sa jedná o pažravého ducha alebo turbo-muchu. Ako však zistí pomocou kamery a spomaleného prehrávania, ide o Jerryho, ale toho zistenie jeho problém nerieši...

• 14.10.2005  00:16

Ak sa nemýlim, super epizódka Bugsa Bunnyho, kde si dá preteky s korytnačkou. A tentokrát to nebude Bugs, kto prekabáti svoju obeť ;-)

• 14.10.2005  00:14

Jerry ako námesačný a Tom ako jeho obeť. Veľmi milá epizódka.

• 13.10.2005  13:13
    Příběhy Tipa a Tapa (TV seriál) (1971)

Neviem ako by som hodnotila dnes, ale keď som bola úplne maličké dieťa, milovala som ich.

• 13.10.2005  00:57
    Sissi (1955)

Je to stráášne presladené, ale je to jedna z mála presladených vecí, na ktoré sa dokážem dívať znova. Určite na tom majú zásluhu aj krásne kostýmy a pôvabná Romy Schneider.

• 13.10.2005  00:47

Výborná epizóda, ktorú určite každý milovník Toma a Jerryho pozná - Jerry dostane od buldoga Spika zvonček, aby ho mohol privolať, keď mu bude Tom chcieť ublížiť. Funguje to, pokiaľ mesto nevydá príkaz všetkých domácich psov priviazať...

• 13.10.2005  00:40

Veľmi chutná epizódka Toma a Jerryho, v ktorej si Tom robí zálusk na zlatú rybičku a nakoniec namiesto nej dostane žraloka.

• 13.10.2005  00:37

Tom a Jerryovské súbojové šialenstvo prekypujúce nápadmi, ale na Chucka Jonesa predsa trošku slabšia časť.

• 13.10.2005  00:35

O kačiatku, ktoré Tom postrelí a ono chce za každú cenu letieť so svojím kŕdľom do južných krajín. Jerry ho zachraňuje a ošetruje.

• 13.10.2005  00:33

....tak tak, a pomáha Tomovi vrátiť sa.

• 12.10.2005  01:43

Júúj, jedna z mojich najmilovanejších....ale že som ju dlho nevidela. A to momentálne šrotím Toma a Jerryho na Cartoone každý deň... (dec. 2005)