Sex ve městě 2 (2010)

O dva chlpy lepšie ako prvý film, ktorému som s radosťou udelila odpad. Niektoré vtipné scénky boli fajn, ale ten zvyšok sú sračky a Carrie Bradshawová je v puberte zamrznutá puča, ktorú by som s radosťou udusila brokátovým vankúšom značky Chanel. Dávam veľkorysé 2* za Abú Dabí, hormónovú Samanthu a opatrovateľku bez podprsenky.

Vlkodlak (2010)

Chápem tento film ako poctu klasike - klasickým hororovým námetom, vizuálom, spôsobom i obsahom rozprávania aj zakončenia. Má krásne prepracovanú atmosféru, ale myslím, že bez pochopenia zámeru a štylizácie by samostatne ako moderný horor neobstál, lebo súčasný divák bez reflexie (napr. ešte nerozkukaná mladá generácia) ho nepochopí a neprijme - príliš pripomína kúsky ako Mary Reilly alebo Slonieho muža. Musím podotknúť, že maska vlkodlaka na štýl starého Hollywoodu sa mi nepáčila. Iné kontroverzné pocity dobre vystihol v komentári tron.

Zkažená úča (2011)

Sama som prekvapená, že ma to celkom bavilo! V záplave predvídateľných romantických komédií, z ktorých 98% stejne nepozerám, vždy osvieži nejaká, kde je hlavnou postavou poriadna potvora - ktorej čoskoro začnete nadržiavať už len preto, že je taká "pravá od Mattela" a jej sladučkú kolegyňu s radosťou pošlete do prdele :-)

Piraňa 3DD (2012)

Filmy tohto typu sa už dnes dajú robiť iba s humorom. Vidieť hoci polovicu nejakého Mega-šarka v Benátkach je číre zúfalstvo, ale Piraňa 3DD sa aspoň neberie vážne. Divákovi je od začiatku jasné, že všetky tie trápne klišé sú tam zámerne a tragikomický Hoff alebo beznohý Ving Rhames ak aj nerozosmejú, aspoň vyvolajú spokojný úškrn. Dalo sa, aj keď to dokonale nefunguje ani ako komédia, ani ako paródia či pocta alebo horor. Z každého aspoň trochu.

Kill Buljo (2007)

Naozaj slabučké, parodická zložka funguje tak po prvú scénu, fanúšikov Leslieho Nielsena ešte potešia nákresy obetí na podlahe... a potom je to už len horšie a horšie. A keby to bolo iba slabé, človek by sa mohol aspoň rozčúliť - lenže ono je to navyše hrozná nuda. Tento film si zľutovanie nezaslúži. Pár vtipov za 1*.

Miranda (2009) (seriál)

Obávam sa, že tento humor sa čoskoro vystrieľa a omrzí... ale prvých 6 častí som si pozrela s výbuchmi smiechu. Miranda využila vo svoj prospech to, čo z nej väčšinu života asi robí outsidera, a pridala k tomu hojnú hyperbolizáciu. Dávno som sa na sitcome tak nenasmiala :-)

Zbohatlíci (2011)

Je to blbé, ale sympatické. Zbohatlíci majú črty stupídnej americkej komédie, ale nezaprú ani francúzske dedičstvo. Celkom príjemne som sa pobavila.

Afghan Star (2009)

Pre mňa to bol fascinujúci dokument, hltala som každú minútu. Intímnejší a hlbší pohľad do vnútra afgánskej spoločnosti, než americké filmy imitujúce skutočnosť alebo aj dokumenty síce z krajiny, no zamerané len na úzky uhol pohľadu. Uhol pohľadu Afghan star sa môže zdať úzky na prvý pohľad, ale mne toho ukázal veľa.

Bio-dóm (1996) odpad!

What the hell?!? Nahrala som si tento film z MGM, lebo som si pamätala, že keď som bola "tínedžerka", niekde sa o ňom písalo. Ja neviem, možno to vtedy pre niekoho a za nejakých okolností bola slušná bláznivá komédia... ale je mi to čudné. Keď sa tam hneď v úvode začali predvádzať dvaja retardovaní chuji (pardón za výraz) aj s pritrúblymi frajerkami, začali mi v hlave vyzváňať poplašné zvony. Tak toto teda nie! Vydržala som ešte do rozvinutia zápletky, potom začala zrýchlene posúvať... videla som všetky dôležité zvrat(k)y a potom to s hrôzou a zároveň úľavou vypla. Ono by to nebola taká sračka, nebyť tých dvoch dementov. Podobne som si pred časom pozrela jednu časť zo série Billa a Teda (asi prvú) a dojmy boli podobné. Bud a Doyle sú len inou verziou Billa a Teda, pri ktorých sú aj Blbý a blší neporovnateľne zábavnejšou guilty pleasure. Bio-Dome je iba guilty, bez pleasure. Nikdy viac!

Muži v černém 3 (2012)

Muži v čiernom sú moja obrovská slabosť odkedy som videla v kine prvú časť. Trojku zase nechali robiť Barryho Sonnenfelda a spravili dobre. On má pre MIB cit i vášeň a je to vidieť. Bola som maximálne spokojná, jediné, čo ma mrzelo, boli príliš krátke strihy na prostredie v centrále MIB a na Andyho párty, kde som len po očku stíhala sledovať popkultúrne odkazy a vizuálne easter eggy. Budem si to musieť zopakovať a pauzovať, alebo si nájdem fotky, aby som si vychutnala detaily.