Teče tudy řeka (1992)

Pán Redford je skvelý režisér, o tom niet pochýb. Nakrútil pre mňa jeden s najobľúbenejších filmov, na ktorý síce nemám náladu trikrát za rok, ale už nikdy z mojej siene slávy nevypadne. Príbehy ako tento si treba vychutnať a precítiť, potom sa vám príliš dlhý zdať nebude.

Legenda o vášni (1994)

Úchvatný film, ktorý som si skoro celý preplakala. Má takú emocionálnu silu, že všetky drobné nedostatky mu okamžite odpustím. Okrem toho je to ten typ rodinnej ságy, ktorý som si už dávno zamilovala pri filme A rieka tečie. Tieto dva filmy majú okrem prekrásnej montanskej prírody a prvej polovice 20. storočia aj veľa ďalších spoločných znakov: prísneho, ale spravodlivého otca, rozvážneho staršieho a nespútaného mladšieho brata, ktorý dobrovoľne hazarduje so svojím životom a riadi sa inými či vyššími zákonmi, než stanovuje spoločnosť. Je zaujímavou zhodou náhod (a možno nie), že také podobné role si v oboch týchto filmoch zahral práve Brad Pitt. Musím uznať, že v oboch mu to veľmi sedí a v oboch má nemenej skvelých hereckých kolegov. Vynikajúca réžia, emotívny príbeh a nadpozemská hudba završujú nádherný nadčasový film.

Prostě sexy (2002)

Pozerať sa to dalo a nemôžem povedať, že by som celý film vyložene pretrpela. Preto dávam 2*. Je to proste vulgárna romantická komédia na štýl Niečo na tej Mary je, iba s výmenou pohlaví. Možno mala ambície zožať úspech ako Mary, ale vo filmovom priemysle opakovanie nie je matkou múdrosti, ale skôr riskovaním, že šliapnete do hovna. Jednoducho sexi sa to podarilo. Preháňa to so sexuálnym humorom a preháňa to skoro s každým druhom humoru, a nakoniec to preháňa aj s romantikou (a Cameron to ako vždy preháňa s ústami). Najprízemnejší humor typu Scary movie stolerujem, keď je v Scary movie. Ale v Pánovi prsteňov nepošlete hlavného hrdinu čúrať ku stromu... ak mi rozumiete. Napriek tomu boli chvíle, keď som sa pobavila. Vyložene rozosmiala ma asi len jediná scéna - súboj svetelných mečov. Ale čo tie kultúrne vložky?! Muzikálové číslo venované penisom?! To je hnus!

Mary Reilly (1996)

Tak vidím, že väčšina ľudí tento film za nič extra nepovažuje. Preto si dovolím prispieť aspoň jedným nadšeným komentárom. Ja som Mary Reilly videla dosť dávno, ale pre mňa to je proste nádherný, mrazivý aj romantický príbeh s krásnou a trochu hororovou atmosférou. John Malkovich je skvelý všade a Julia Roberts sa pre ňu netradičnej úlohy ustrašenej a skromnej slúžtičky zhostila výborne. Z koexistencie dvoch hlavných postáv navyše sála jemné, ale citeľné erotično. Stephen Frears sa jednoducho nezaprie, je to skvelý režisér.

Tom a Jerry - Myš na prodej (1955) (epizoda)

Tom nájde inzerát, kde ponúkajú slušný obnos za bielu myšku. Nafarbí Jerryho na bielo a šup s ním do obchodu so zvieratkami a potom domov snívať, aké je to byť bohatým. Čoskoro však zistí, že jeho panička sa vybrala na nákupy s vreckovým, ktoré našla pod kobercom. Jeho depresia vzápätí prerastie do negatívneho šoku, keď sa panička z nákupov vráti - s chutnou bielou myškou... a to je len začiatok.

Tom a Jerry - Myš přijde na večeři (1945) (epizoda)

Panička si pripraví tabuľu s honosnou večerou, na ktorú sa však pozvú Tom a Jerry... a ešte niekto - Tom si pozve cicušku, ktorú by rád zbalil. Je jasné, že z večere ani upraveného stola toho veľa nezostane.

Austin Powers - Goldmember (2002)

Nebyť srandovných narážok na celebrity, bola by to iba jedna hviezdička. Mňa Austin Powers nikdy do mdlôb nedostával, ale toto je už dosť nudné.

Tom a Jerry - Na jevišti i pod ním (1964) (epizoda)

Notoricky známa a perfektná epizóda s opernou hviezdou Tomassinom a Jerrym, ktorý speváckej celebrite vystúpenie riadne osladí.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Priznám sa, že som zo Sexu v meste videla málo, ale ani to málo nebolo môjmu srdcu blízke. Asi preto, že moja podstata je akosi iného zamerania a možno by som rada mala kopec prachov na pekné topánky a šaty, ale nepatrí to medzi moje priority. Pravdepodobne sa s hrdinkami seriálu nezhodujem ani v jedinej priorite, inak by mi neboli ľahostajné. A ženská, ktorá píše jeden stĺpček týždenne sa nazýva novinárkou a dostáva za to peniaze, ktoré jej pokryjú dopĺňanie zbierky topánok Manolo Blahnika a tisíc iných výstrelkov? To už zachádza hollywoodske lakovanie priďaleko...