Hanebný pancharti (2009)

Pancharti jsou rozhodně Tarantinův nejlepší kousek od Pulp Fiction... jenže měli na mnohem dost víc. Přestože jsem se královsky bavil, Šošany bylo až moc a Panchartů hanebně málo. Tak akorát bylo jedině geniálního Landy :-)

Zrůda (2003)

Celou dobu slibovali Charlize Theron, to tam měla nějaké cameo? :-) Opravdu působivý film.

Valkýra (2008)

Pojmout Valkýru jako prequel k Der Untergang (včetně natočení německy + Bruno Ganz) a vyhnout se obsazení komicky působícího skrčka Cruise (von Stauffenberg byl opravdu dost vysoký), bylo by to za 5*.

Proroctví (2009)

Knowing je rozhodně silnější ve své první polovině, kdy příjemně mrazí, blbnutí s čísly má něco do sebe a tak nějak všeobecně člověk neví, kam to všechno spěje. Za první půlku tak 70%, jenže ta druhá "akčnější" část a zejména konec tomuhle filmu celkem solidně lámou vaz. Čekal bych mnohem originálnější závěr.

Anatomie pekla (2004)

Bývalý spolubydlič z koleje chtěl udělat dojem na intelektuálku z FFUK tak jí vzal na tenhle film... no nepochodil :-) Nejvice šokující na tomto filmu pro mě byla obžaloba mě jako chlapa, že sem vůbec chlap. Probůh ženská přeci není nepřítel! Silně jednostranný pohled na lidskou sexualitu, paní režisérce asi kdysi nějakej šovinista strašně moc ublížil.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Inu po všech těch komentářích tu jsem čekal víc humusu, kentusu, brutálního násilí, sádla-masa... Není to tak hrozné, ale nemůžu říct, že by mi ten film něco dal... taková introspekce do hlavy levičáka co kopal za růžovej tým. Trochu zneklidňující mi jen přijde, kolik lidí se nechalo uvrtat do toho aby v tomhle filmu hráli.

Mučedníci (2008)

Hodně zajímavý snímek. Gore level nechávám stranou, pointa se mi líbila, nečekané, zajímavé...

Nepříjemná pravda (2006) odpad!

Film by spíše měl nést název An Inconvenient Lie, tedy Nepříjemná lež. Strejda Al v tomto pseudodokumentu předvádí naprosto cílené překrucování faktů. Newspeak typu "vědecký konsenzus" je prostě obludnost. Kdokoliv se nechal Nepříjemnou pravdou ošálit, měl by se pokusit vytvořit vlastní názor prostudováním na Internetu volně dostupných zdrojů, které Nepříjemnou pravdu doslova roznáší na kopytech. Opravdu uhlíková daň vyřeší všechny problémy světa, nebo si jste jen ochotni zaplatit za falešný pocit bezpečí. Oteplování planety nikdo nezpochybňuje, ale role člověka v něm je zcela marginální.

Tobruk (2008)

Silný námět, slabý příběh... A Nebřenský naprosto parádní. Jsem rád, že český film to umí i trochu jinak.

Máj (2008)

Jarmila obyčejná děvka, metro-emo-Vilém "drsný" ganxta, Vilémův genderově vyvážený gang, otec rentiér v pozoru před mladým masem, buddies kat a farář a jejich hra na hodnýho a zlýho poldu... Toť Máj podle Brabce. A Mácha, kdyby to byl věděl, co z toho bude, by asi radši ani nic nepsal.