Horton (2008)

Šedý průměr. Označení "rodinný" tady odpovídá asi nejvíce. Měl jsem možnost tohle dílo shlédnout s přítulkyní a jejím pětiletým bráškou a ten se bavil náramně (krom scény s mostem, kdy se ten špunt opravdu vyděsil, jestli teda ten Horton spadne). U Hortona mi chybělo více vtipu, narážek, odkazů... prostě všeho co dělá animáč animáčem pro diváka, který už nějaký pátek nechodí do mateřské školky. Možná je moje hodnocení ovlivněno vynikající Toy Story 2, kterou jsem čirou náhodou viděl dva dny před Hortonem, ale Hortona už podruhé vidět opravdu nemusím. A ten konec... dámy a pánové tohle tady bylo 1001krát na všechny způsoby a ten Hortonův je až neskutečně naivní.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Srandy kopec, nejvíc se mi libila narážka, na Jurský Park; dinosaurus rozhodně moje neoblíbenější hračka a nevím proč, ale výběr věcí do výprodeje mi trochu připomínal selekci z Schindlerova seznamu.

Volný pád (1993)

Výborná introspekce duše takového obyčejného psychopata (který tak nějak zosobňuje americké ideály, ale v jejich prosazování musí jít proti tomu "Melting Potu" a občas u toho prostě teče krev)... Scéna s raketometem a černouškem na kole nemá chybu.

Lovci draků (2008)

Na tomhle dílku vlastně není vůbec nic, co by vás mělo donutit jít kvůli tomu do kina. Jednoduchý lineární příběh o cestě odněkud někam (Konec světa, jak jinak...), na kterou se vydává genderově i rasově vybalancovaná skupinka postaviček. Až potud hodnocení 1/10, které nevylepší ani vtípky, které by se na prstech jedné ruky daly spočítat. Jenže úžasná hudba mistra Badelta a opravdu hodně pěkná stylizace celého fantasktního světa Lovců draků ten konečný obrázek trochu vylepší. A za závěrečného Bosse ještě * navíc.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

s tím, že hodnotím jen první a polovinu druhé série... pak to jde od deseti k pěti a nakonec je z toho taková hovadina, že jsem to přetrpěl jen abych věděl, jak to dopadne... takhle domrvit takovou pecku, to je na zabití

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Pro mě nejlepší sci-fi seriál všech dob. Plných pět hvězd za první dvě série, těm druhým dvěma spíše 4 a půl, ale pořád extratřída. A nyní čerstvě po shlédnutí závěrečného dílu celého seriálu můžu říct: ten konec byl opravdu vymazlenej :-)