Cinemassacre's Monster Madness (2007) (seriál)

Naprostá dokonalost a povinnost pro každého fanouška hororového žánru. James Rolfe se do této skupiny určitě řadí a svými znalostmi hororové historie mě naprosto posadil ze židle. Navíc má tu schopnost, že na poli pouhých několika minut vás dokáže provést nejzásadnějšími mezníky filmového hororu, největšími kuriozitami i jeho osobními favority, a letos tak činí již popáté. Fanoušci vždy netrpělivě vyhlížejí 1. října, kdy se na stránce www.cinemassacre.com odstartuje 31denní speciál na vybrané téma. ------- 1. série (2007) - stručná historie hororu - v této sérii vás James provede skutečně nejzákladnějšími kameny, které utvářely celý žánr. Od roku 1920 až do současnosti. (od 1. 10. 2011 také na VideaČesky.cz) ------- 2. série (2008) - Godzilla-thon - Druhý MM se zaobíral další z Jamesových obsesí, kterou jsou japonská filmová monstra. ------- 3. série (2009) - další mezníky historie hororu a spousta zajímavých tipů i z filmů, které má James osobně rád. ------- 4. série (2010) - Camp Cult - můj osobní vrchol mezi všemi sériemi MM. Přehlídka těch nejúděšnějších, nejkrvavějších, nejbizarnějších a nejbéčkovitějších hororů celého světa. U mnoha recenzí jsem se doslova válel smíchy po zemi a pár filmů už jsem si dokonce musel osobně sehnat (INFRAMAN! BOOOOOM!) ------- 5. série (2011) - Sequel-A-Thon - Co týden, to jedna památná hororová série se zaměřením na jednotlivé díly. 1. týden - Frankenstein 2. týden - Hammer Dracula series 3. týden - Nightmare on Elm Street 4. týden - Halloween.

You Know What's Bullshit (2007) (seriál)

Příjemná hříčka od Jamese "AVGN" Rolfa (v tomto případě "Bullshitmana"), který v sériích krátkých videí dává průchod svému vzteku vůči zcela běžným denním situacím, které ho dokáží rozpálit do běla. Občas uhodí hřebíček na hlavičku (tiskárny, DVD obaly), občas jen nechápavě koukáte, co všechno dokáže člověka rozlítit. Každopádně je to velmi příjemná zábava.

OverAnalyzers (2011) (seriál)

OverAnalyzers přesně dostávají svému názvu. James se svými přáteli diskutují o věcech, které trápí lidstvo už odnepaměti. Například, jak se může Bruce Wayne tak rychle převlékat do kostýmu Batmana, nebo kam mizí návěs Optimuse Primea, když se přetransformuje? K některým dílům potřebujete dobře znát probírané reálie, ale pokud si kápnete s "rozebíraly" na stejnou notu, rozhodně se budete bavit...

Board James (2009) (seriál)

AVGN v "deskovém" balení. Druhý nejpovedenější Jamesův projekt některými epizodami dokonce svého staršího bratříčka překonává.

Mise (1986)

Herecký koncert De Nira, Ironse a McAnallyho. Poutavý příběh dle skutečných událostí vás skutečně dostane svou syrovostí a mrazivým vyzněním. Zasloužená legenda filmového plátna.

Expres foto (2002)

Robin Williams dokonale překvapil. Herec, kterého mám zapsaného jako sympatického, leč zahrabaného "strejdu" z komedií a rodinných filmů, se v Expres Fotu ukázal jako výborná volba pro psychopatického pracovníka minilabu. Ten si vysnil, že je členem rodiny jedné ze stálých zákaznic a když zjistí, že ne všechno je, jak se zdá být z idylických snímků, vezmi věci do vlastních rukou. Je velmi těžké nesoucítit s hlavní postavou, přestože se jedná o velmi vyšinutého člověka. Film plyne velmi zvolna, ale s každou scénou roste napětí a očekávání neodvratného se blíží každým okénkem. Debutující Mark Romanek předvedl úžasnou práci a proto mě šokuje, že další celovečerní snímek má ve filmografii až o 8 let později. Přitom to rozhodně nebylo ani finančním neúspěchem filmu (rozpočet 12 mil. / tržby 52 mil.). Prostě záhada.

63. Emmy Awards (2011) (pořad)

Letošní Emmy mě zklamalo - a to nemluvím jen o výsledcích. Jane Lynch se snažila, co to šlo, ale scénáristé jí nepřipravili tolik scének (předělů atd.), aby byla plně využitá. Úvodní scéna byla fajn, "Jersey" skeč výborný, ale chybělo mi tam více zapamatovatelných výstupů. PLUSY: Jane Lynch, "In Memoriam" (Hallelujah v podání The Canadian Tenors byla skvostná), Emmytones (zpívané předěly v podání např. Zacharyho Levyho, Joela McHalea a Cobie Smulders). MÍNUSY: Sterilnost (hraničící až z Oscary), výsledky (samozřejmě subjektivní pocit, ale kromě Dinklage, Parsonse a Winslet zklamání). Ročník 2009 zůstává stále nepřekonán.

Ženy sobě (2011)

Apatowova produkce opět nezklamala. Opět přepálená délka, opět výborně vybraný cast, opět velmi vtipné dialogy a opět bylo pár scén hodně na hraně vkusu. Přesně tak, jak to mám rád.

Kamarád taky rád (2011)

Od Willa Glucka jsem čekal trochu víc. Friends with Benefits je naprosto průměrná romantická komedie (ač se chvílemi snaží tvářit, že není), kterou nevytrhne ani sympatická hlavní dvojice. Škoda, že nedostali více prostoru oba "ex" v podání Emmy Stone a Andyho Samberga a dokonce i Woody Harrelson byl trestuhodně nevyužitý. Casting výtečný, potenciál hrubě nevyužitý.

Dětská hra (1988)

Z "80kových" hororových sérií je Dětská hra rozhodně ta, kterou zub času nahlodal nejvíc. Zajímavý námět podráží sterilní scénář a možná až přílišně vážné pojetí, které se ovšem postupem času vytrácelo - což je ale v případě Chuckyho jen a jen dobře. Čtvrtý a pátý díl série je z mého pohledu nejlepším přírůstkem do rodiny, protože černá komedie skutečně Chuckymu sluší nejvíc. Přesto jsem v tomto konkrétním případě velmi zvědavý na připravovaný remake, který může opět Chuckyho slávu pozvednout i na poli hororového žánru.