Bacha na balóny (2007)

Málo známá, ale lepší parodie, než pozdější "movie série," čítají superdíla jako Date, Disaster či Epic. Nicméně i zde narazíte na mnoho vtipů, u kterých vám bude dosti trapně...

Rok jedna (2009)

Mohly to být dvě hvězdičky s odřenýma ušima, ale když o tom v jednom rozhovoru Harold Ramis prohlásil, že Year One bude mít blíž k Životu Briana... za takovou nestoudnou lež musím zaokrouhlit dolů...

Panna nebo orel (2010)

Ano! Takhle nějak si představuji výborný teenage film. Žádný náročný filmový zážitek, ale originálně zpracované téma, které pobaví diváky ve věku hlavních hrdinů, ale i odrostlejší. Emma Stone je nejen neskutečně sympatická, ale i talentovaná a bez ní by film tak dobře nefungoval, ale takhle není o čem diskutovat. Zcela zasloužené 4*.

Podvodníci (2000) (pořad)

Důkaz o tom, že někdy je nejlepší nevědět. Kdo chce vědět moc, dostane se na obrazovku vedle Greca a jeho špionážního týmu, udělá ze sebe naivního blba (kravku) a samozřejmě - kdykoliv k vám přijedou natáčet, nikdy to neskončí dobře ;-)

Piraňa 3D (2010)

Čekáte inteligentní komentář? No, to jste ale u špatného filmu. Tady jde jen o tři věci - muzika, prsa a krev. Díky Ajo, konečně to někoho napadlo poslat do mainstreamových vod v luxusním balení. Ještě jednou díky.

Franklin (1997) (seriál)

Klasický animovaný seriál pro předškolní i raně školní dítka, který se snaží vštěpovat morální hodnoty. Rozhodně lepší než "agresivní shit," kterým krmí mládež dnes.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Ne, Scott rozhodně není "další Kick-Ass," ale oba filmy jsou třeskutě zábavné svým vlastním stylem. Scott vyniká více v rovině humorné a potěší mnoho videoherních vychytávek a vizuálních nápadů. Jsem rád, že všechny tři filmy, na které jsem se letos nejvíc těšil (Kick-Ass, Machete a Scott) vyšly na jedničku! Tím se u mě rok 2010 nesmazatelně zapisuje do análů. Jen houšť.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Tak takový průšvih jsem nečekal. Bohužel viděno jen ve 2D kině, ale jako fanoušek předlohy i prvního (a částečně i třetího) filmu, jsem byl znechucen neuvěřitelně nudným a sterilním dějem a bohužel i akčními scénami (o atmosféře tu nemůže být řeč). Celkem fajnový vizuál to rozhodně nezachrání. Mé hodnocení osciluje mezi jednou až dvěma hvězdičkami.

Dead Set (2008) (seriál)

Nejsem si jist, že zrovna tohle dílko patří do Top 200. Má spoustu pozitiv - skloubení zombie žánru s reality show má MEGA potenciál a sociální satira ála Romero mi také nevadí. Nicméně i přes nepříliš dlouhou délku má celkem dost hluchých momentů, některé postavy jsou zhola zbytečné a roztřesená kamera mě také zrovna neoslnila. Rozpolcené pocity, ale přikláním se k lepšímu hodnocení, přestože je především za odvahu a samotný nápad.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Jako velký příznivec žánru jsem nadmíru spokojen. Příjemná atmosféra, herecké výkony solidní a perfektní masky. Věřím v úspěch tohoto Darabontova projektu a přeji co nejvyšší sledovanost. Konečně pořádný seriál s tématikou zombies!