Zdravotník (2020)

Dopozerané . Docela zaujímavá španielska kriminálna dráma. Nie je to nič svetoborné ale dá sa to. Ak nemáte čo pozerať prečo nie ? Je to o chlapovi na vozíku, ktorého opustí manželka a on jej chystá pomstu. V skratke. Film má 90 min. Voz je za mňa trochu dlhšie ako by sa malo ale nie zas moc. Herecké výkony sú obstojne. Režisérska práca nie je zlá ale mohol to pán režisér o niečo spracovať. Hlavne čo sa týka napätia vo filme. Celkovo atmosféra filmu aspoň u mňa je na bode mrazu. pretože film sa snaží v nejakých momentoch prekvapiť a ono to aj funguje ale bohužiaľ mi boli tie postavy úplne ukradnuté. Na jedno pozretie celkom fajn. Či ho môžem odporučiť ? Sám neviem z tohto snímku som pekne zmätený čo sa týka pocitov. Preto je aj moje takéto hodnotenie 50%. Skúste si to pozrieť a uvidíte.

Brahms: Chlapec 2 (2020)

Včera pozreté a čo ja viem ? Slabý film za mňa. Herecké výkony priemer. Koniec klišé. Pointa celého filmu nie je najhoršia ale mohla byť lepšie spracovaná. Ozvučenie je tu fajn. Poviem to takto ak ste v živote nevideli horor tak sa u toho budete báť ale inak to za veľa nestojí... Čakal som lepšie ? Nie. Skôr som čakal, že to bude aspoň také dobré ako prvá časť... Bohužiaľ sa to nesplnilo. Za mňa jediný kvalitný herec bol ten chlapec zvyšok je priemer... Film sa snaží hrať na hustú atmosféru než na nejaký poriadny horor. Voz je dobrý nápad ale bohužiaľ opäť zlé spracovanie. Musím ale uznať, že režisér sa z toho vybiť dosť hustú atmosféru jediná vec čo to ubíja je zase koniec. Film mal postupne gradovať až nakoniec filmu by sa atmosféra dala krájať ale nestalo sa. Film gradoval asi do polovice deja potom ostal na rovnakej hladine... Na koniec filmu ( aspoň u mňa padol ) Celkové hodnotenie za mňa je 45% bohužiaľ.

Mory Vratislavi (2018)

Pozreté . Poľsko tento krát prekvapilo. Docela slušná kriminálka. Docela mi to pripomína filmy Sedem a Purpurové Rieky. Režisér sa nebál ísť na gore zábery a samozrejme nechýbajú ani nadávky ale to už je v poľsku nejako norma . Snímok má 93 min. Koniec je docela prekvapivý. Celkové hodnotenie za mňa je 75%.

Hlasy (2020)

Práve pozreté . Docela zaujímavý španielsky horor. Neviem si pomôcť ale tento film mi z časti pripomína film White Noise 2005. Snímok sa snaží to áno ale tým to aspoň u mňa hasne. Príbeh je 100X odohraný ale to až tak nevadí. Veľké plus má prekvapil koniec. Príbeh je o rodine ktorá sa presťahuje z miesta A na miesto B. Zomrie malé dieťa a celé sa to začína . Herecké výkony sú fajn. Pozrieť sa to dá ale nie nejako často. Môžete si to pustiť keď už vážne neviete čo pozerať. Celkové hodnotenie za mňa je 55%.

Kadáver (2020)

Docela zaujímavý nórsky horor. Téma filmu je veľmi dobrá. Film je síce predvídateľný ale to nevadí. Snímok má necelých 90 min. Dĺžka je akurát. Herecké výkony sú priemerné ale docela to ušlo. Atmosféra filmu je dobrá ale mohla by byť aj o málinko lepšia. Film je niečo medzi filmami Hostel a Saw 1. Ja som k tomuto filmu pristupoval bez očakávaní a ostal som docela príjemné prekvapený. Mňa to nesklamalo. Môžem ho odporučiť ? Poviem to takto: ak ste skôr na atmosféru filmu než na akciu a máte radi napätie tak áno. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. Mohli tú atmosféru spraviť o niečo lepšie.

Jeho dům (2020)

Pozreté. Britský horor, ktorý stojí za hovno. Je to film o imigrantoch, ktorý sa presťahujú z Afriky do Londýna. Zničia dom, kôli nejakej ich povere. 3/4 filmu sú nejaké sny. Na koči filmu sa im podarí podrezať nejakého ducha či čo. V kuse som to vydržal pozerať asi 45 min potom som si film skrátil z 93 min. Na 1 hod cca. Je to repetivne nič sa tam nedeje atmosféra 0 bodov. Jediné plus je nápad ono to nebol najhorší nápad to spracovať len keby z toho nechceli spraviť ducharinu ale skôr psychologickú vec. Herecké výkony úplne zle. To ešte aj Slenderman je 10X lepšie spracovaný než táto srágora. Škoda času. Celkové hodnotenie za mňa je 10%. 5% za nápad a ďalších 5% za odvahu natočiť to... Komu ho môžem odporučiť ? Ľuďom, ktorý v živote nevideli žiadny horor prípadne kvalitný thriller....

Lebky (2000)

Premiéra dopozerané. Pekný krimi thriller . Všimol som si, že to ma aj pokračovanie teda ďalšie dve. Neviem či sa mám na to chystať . Videl niekto tento snímok a aj pokračovania ? Herecké výkony sú dobré. Režisérsky to nie je zle ale nič úchvatné. Snímok je akurát do pohody. Thrillerova zložka tam bola to je základ. Dĺžka filmu neurazí je to akurát 106 min. Videné En s CZ tit. Celkové hodnotenie za mňa je 55%

Téměř dokonalý zločin (2000)

Dopozerané . Pekný mystery thriler s veľmi zaujímavým obsadený. Dĺžka filmu je 106 min. Konečne vidím K. Reevesa aj inak ako dobráka . Na neho trochu netradičná úloha ale čo už. Bohužiaľ tak nejako som vraha vedel po prvej pol hodine áno film sa snaží domotať hlavu a ponúkne nám viac variant. Je to pekné aj sa mu to na chvíľku podarilo ale nie na veľmi dlho. Celkové hodnotenie za mňa je 70%

Kleopatra (1963)

Včera pozreté a čo ja viem ? Je to dobrý film. Dobre herecké výkony. Kamera aj hudba sú kvalitné. Dĺžka 251 min je za mňa prehnaná. Filmu by neuškodilo keby ma o 45 min menej. Príbeh o Kleopatre ako tak poznám a je vcelku zaujímavý ale vážne sa jej príbeh dá zhrnúť aj rýchlejšie. Prostredie je tiež kvalitné spracované na túto že to bol rok 1963. Príbeh je rozdelený na 2 etapy života Cleopatry. Čož je dobre a je tiež dobre ako to viditeľné oddelili. Prvá dvojhodinová časť je ok ale pri druhej časti to mohli kľudne seknúť. Za mňa celkové hodnotenie je 85%. Najväčšie mínus za mňa je dĺžka filmu. Ďalej je tam niekoľko hluchých miest a tiež zbytočne pretiahnuté dialógy. Oplatí sa to vidieť ? Za mňa určite áno. Je to klenot filmografie tej doby. Ale zase musíte mať čas a dostatok energie na tento film.

Purpurový vrch (2015)

Po dlhej dobe konečne som si včera pustil tento film. A musím povedať že za mňa 80%.