Avatar: The Way of Water (2022)

6/10 Forma zvítězila nad obsahem. Škoda, že Cameron nevěnoval stejnou péčí příběhu, jako prostředí ve kterém se děj odehrává. Akční scény patří k tomu nejlepšímu, co je k vidění; o ději je ale škoda mluvit. Na třetí díl už mě do kina nedostane.

Na západní frontě klid (2022)

6/10 Jako popis válečného pekla velmi dobré, ve všech dalších ohledech ale extrémně slabé. S knížkou to má společné název a jméno hlavního hrdiny.

Osvobození (2022)

6/10 Mě se to líbilo. Občas zaznívá srovnání s Revenantem, ale chroptící, plazící se Leo mě vždycky nudil. Tady je toho napětí díky vztahu lovec-kořist o poznání víc. Navíc je to správně špinavé, tak jak mám historické filmy rád. Rušilo mě hlavně vizuální pojetí a taky dost zásadní přehození vyhýbky zhruba ve dvou třetinách filmu. Oskaři z toho (doufám!!!) nebudou, ale syrové dobové drama je to určitě povedené.

Pět dní v nemocnici Memorial (2022) (seriál)

8/10 Uff, už dlouho ve mně nic tak nerezonovalo, jako tenhle seriál. Kombinace popisu skutečné katastrofické událostí a etických otázek, před kterými stojí hlavní hrdinové, to se vidí málokdy. Řemeslně to nemá slabší stránky, ale ani to nijak nevyniká. Ale síla příběhu tady přebíjí všechno. Dost jsem tady vzpomínal na Černobyl, který mi to místy připomínalo, ten je ale pořád výš.

V rytmu srdce (2021)

6/10 Fajn, pohodovej film, který se ale nebojí i vážnějších problémů. Ale Oscar?? Asi tomu nerozumím. Nejvíc mě asi zaujala, jak hrdinka v podstatě celý film řeší jeden konkrétní problém. Ten sice svým konečným rozhodnutím nijak nevyřeší, ale všichni jsou happy.

Vyvolený (2000)

7/10 Zdaleka největší záhadou tohoto filmu je fakt, že Shaymalan zvládne natočit něco tak brilantního a pár let poté už jen samý sračky. Snad až na scénu s pistolí to nemá slabší chvilku. Jednoznačný důkaz, že méně je někdy více.

25. hodina (2002)

7/10 Skvělá atmosféra, herecké výkony, scénář; několik mimořádně silných scén. Tak proč jen za 7/10? Protože nemám  nejmenší potřebu vidět to znovu.

Avengers (2012)

7/10 První avangers jsem si pamatoval podstatně akčnější než se mi jeví dnes. I tak je ale chemie mezi hrdiny natolik zajímavá, že to přebije spoustu hluchých míst. No a když konečně dojde na akci je podaná skvěle. Takhle má vypadat popcornová oddychovka.

Captain America: První Avenger (2011)

7/10 I přes tu hromadu patosu mne Kapitán bavil víc než předchozí marvelovky. Generický příběh, který je ale podaný opravdu dobře.

Thor (2011)

5/10 Nejslabší kousek z fáze I. Na můj vkus už to byla už moc pohádka. Hemsworth to charizmatem nedožene, takže solidní řemeslo ale nic víc.