• Fantasy

Upíří deníky - Historie se opakuje (2009) (epizoda)

9. díl. Stephan má stále na Damona veliký vztek kvůli smrti Lexi, kterou Damon zabil. Rovněž se snaží dozvědět od něho pravdu ohledně důvodu, proč chce získat kouzelný kámen. Poté, co si spolu užijí pohodový den - Damon začne udržovat krevní dietu - se od něho dozví šílený plán na znovuoživení Katherine, jež dle něho leží vysušená v hrobce kostela. Důkazy, které získal, a podprora Emily, Boniiny prapraprababičky a služebné Katherine, jsou velice přesvědčivé. Holky se pokouší vyvolat ducha Emily, který nezištně ovládne Bonnie. Caroline uvěří faktu, že je Bonnie čarodějkou. Rovněž si vyjasní vztah s Mattem. Do školy nastupuje Alaric Saltzman (SPOILER: budoucí důležitá postava seriálu) a nabídne Jeremymu pomocnou ruku ve zvládání učiva. Mladá teta Eleny o něho ihned projeví zájem. Emily, jež ovládá Bonnie, touží kámen zničit, aby se k němu Damon nedostal. Ten ho nestihne zachránit a naděje na osvobození Katherine (SPOILER: která tam paradoxně ani nebude) se zdá již nemožná. Rozhodne se opustit město. I když se zdá, že Elena je připravena pokračovat ve vztahu se Stephanem, i on se rozhodne opustit ji a odejít. Nechce jí i nadále trápit, i když svého rozhodnutí lituje. Nešťastná Elena vysvětlí Bonnie pravou podstatu věcí. 85 procent.

Nepřítel před branami (2001)

Dlouho jsem si říkal, zdali se mám na tento film podívat. Ale nakonec ho dnes dávali na ČT2 a já mu dal šanci. A nelitoval jsem! Děj se odehrává od listopadu do prosince roku 1942 u města Stalingrad. Němci jsou na vrcholu moci a aby zlomili morálku rusů, zbývá jim dobýt už jen toto město. Vasilij je zkušený odstřelovač, který se během této bitvy dostane do povědomí celého svazu jako hrdina a ten, co úspěšně střílí vysoce postavené Němce. Spolu s propagátorem vymýšlí, jak povzbudit lidi k bitvě. Nečekaně se ale do jejich životů vřítí Táňa - mladá vojákyně, která oběma pomotá hlavy. Každý ji chce pro sebe, a nakonec zvítězí právě Vasilij. Na něho Německo vyslalo rovněž zkušeného ostřelovače Koniga. Ten jemu a jeho spolubojovníkům nadělá dost problémů (...). Jak příběh dopadne, se dozvíte ve spoileru. Film byl velice zajímavý, sobře zahraný a nechyběl mu ani důležitý prvek lásky. Rachel Weisz coby herečka, již znám z filmů "Mumie" sem velmi dobře pasovala coby odhodlaná krásná bojovnice. Ed Harris si tady i na svůj pokročilý věk zahrál ukázkového záporáka, jehož najdeme snad jen v podobě německého a živého T-1000 z filmu "Terminátor 2 - Den zůčtování". Filmu dávám 90 procent a doporučuji zhlédnout! SPOILER: Vasilij nakonec úspěšně po mnoha nebezpečných situací zabije Koniga, který si uvědomil svoji chybu a na poslední chvíli rezignuje a sundá si před smrtí čapku. I když se zdá, že po náletu Němců Táňa zemřela, díky zázraku přežila a shledala se se svým milovaným Vasilijem. Propagátor, přítel Vasilije, pro jeho záchranu obětuje svůj život. Ve filmu vidíme Chruščova, budoucího Nejvyššího Sověta Svazu. Děj se odehrává podle skutečných událostí až na fakt, že existence Erwina Koniga je zpochybňována a rovněž není jistá pravdivost existence Tanii Chernové a jejího vzahu s Vasilijem Zajcevem. Ten je ale narozdíl od ostatních zcela skutečný. Narodil se 23. března 1915 V Ruské Říši a zemřel 15. prosice 1991. Paradoxně tedy zemřel v době 11 dní před definitivním rozadem Sovětského Svazu, země, kterou chránil (jen den před odtržením Kazašské sovětské socialistické republiky, předposlední svazové republiky SSSR před Turkmenistánskou SSR).

Upíří deníky - 162. narozeniny (2009) (epizoda)

8. díl. stephan slaví své 162. narozeniny, na které k němu na den přijede jeo známá dlouhodobá kamarádka Lexi. Ta se ho vyptává na jeho posledních pár let života a ověřuje si, že se až na Elenu nic nezměnilo jak z hlediska jeho, tak Damona. Když si chce Elena promluvit se Stephanem, uvidí Lexi v nevhodné situaci. Ta v ní vidí Katherine a je šokována. Rovněž Elena neví, co si má myslet - má snad Stephan novou přítelkyni? - a radši odchází. lexi žádá po Stephanovi vysvětlení (dále nerozváděno). Damon se opět setká s Caroline a nařídí ji, aby uspořádala párty v Mystic Grillu. Ta ho uposlechne. Bonnie získá od Caroline kámen a od své babičky zjistí, že se jedná o velmi mocný kámen, kteráý nosila její praprapraprababička v roce 1864 (odkaz na služebnou Katherine, kterou jsme mohli vidět o dva díly dříve ve vzpomínkách Stephana). Damon si ho přeje získat zpět, ale jeho silná moc popálí jak jeho, tak i Caroline, která se ho snažila na jeho žádost získat. Damon se snaží vetřít do pozornosti šerifky Forbesové a dozvídá se o tajném spolku lovců upírů. Jako podbízivý dar jí donese kytku se Železníkem. Jelikož nezíská svůj kámen, naštve se a bez špetky opatrnosti vypije jednoho kluka a jednu dívku zraní. Tu šerifka najde a dozví se od ní pachatele. Jelikož ale Damonovi věří, vpíchne železník Lexi a tu následně Damon zabije, když útočila na šerifku. Tím si získá její důvěru, ale rozzuří Stephana k nepříčetnosti. Ten ho málem zabije a skoncuje s ním. 90 procent.

Upíří deníky - Posedlost (2009) (epizoda)

7. díl. Stephan se snaží udržet Vicki pod kontrolou a pomáhá jí udržet hlad na uzdě. ta je ale problémová a nenechá se jen tak oklamat. Je hallowen a tajný spolek upírů stále hledá své oběti, i když nemají tajný kompas. Vicki uteče od Salvatorových a s Jeremym, který má o ni starosti, si dají sraz ve škole. Stephan se ji snaží přesvědčit, aby se vrátila do bezpečí. Neposlechne a chce si užít s Jeremym. Hlad ji ale dostane a pokouše ho. Je velmi silná a zraní Elenu, a tak nezbývá nic jiného, než aby ji Stephan probodl dřevěným kůlem, jedinou zbraní, která upíra spolehlivě a rychle zabije. Vicki NAVŽDY umírá. Jeremy vše vidí a je to s ním psychicky špatné. Elena a Stephan si s ním neví rady. Pomůže jim nečekaně Damon, který se nabídne, že jako upír živící se lidskou krví vymaže Jeremymu spolehlivě všechna trápení. I když Elena sama uvažuje, že chce rovněž na vše okolo upírů zapomenout, nakonec si své vzpomínky nechá. Bonnie je babičkou zasvědcována do své stále mocnější magie. 85 procent.

Upíří deníky - Ztracené duše (2009) (epizoda)

6. díl. Pravda je konečně venku, a Stephan vysvětluje Eleně své upírství. Seznámí ji podrobněji se všemi záhadami, které se staly. Ukáže jí své bývalé bydliště, kde se narodil a kde se seznámil s Katherine (ukázka na jeho vzpomínky. Vidíme povahu Katherine a fakt, že vypadá zcela stejně jako Elena. Rovněž dostáváme potvrzení o tom, že proměnila Stephana ve svoji podstatu - tedy i ona je upír. Není to tak přesvědčivě vidět, ale i Damon se díky ní stane tím stvořením). Damon si užívá zábavu s Vicky. Tu promění v upíra. Stádium přeměny probíhá takto: Napijete se upíří krve, někdo vám zlomí vaz či jakýmkoliv způsobem zemřete a poté se musíte napít lidské krve, aby byla přeměna dokonána. I když se Stephan snaží, nepodaří se mu Vicky udržet. Jedním z důvodů je fakt, že Logan, šerifka Forbesová a starosta Mystic Falls jsou znalí v oblasti upírů. Když Logan ukradne hodinky Eleniných předků, dozvíme se fakt, že zároveň slouží jako tajný kompas na upíry. Tím vše zkomplikují a Stephana střelí. Elena se rozhodne, že prozatím si dá od Stephana pauzu. 80 procent.

Upíří deníky - Mrtvá pravda (2009) (epizoda)

5. díl. Již tři dny je Damon držen pod zámkem, a rychle slábne. i přesto má ale ještě dost síly. Na slavnosti zakladatelů daroval Caroline oranžový kamínek, s jeho pomocí se dostane ke Caroline skrze svůj hlas a ta ho vysvobodí. Elena, i přesto, že se jí Stephan svěřil s něčím málem ze sebe, zjišťuje další zajímavé věci. Na charitativní akci potká se Stephanem starého muže. Ten pozná Stephana, i když tomu nevěří. Když se ho později bez doslechu Stephana zeptá, odkud ho zná, svěří se ji. V červnu 1953 došlo k útoku zvířete v blízkosti penzionu Salvatorů. On sám tam byl a seznámil se tam se Stephanem, Damonem a jejich tehdejším strýčkem Josefem. Když si to Elena skrze přítele její tety ověří, skutečně na tehdejší reportáži uvidí Stephana. Vše jí dojde. Když byla na slavnosti zakladatelů, viděla papír s podepsanými lidmi, kteří byli na první schůzce v roce 1865. Byli tam i bratři Salvatorovi. Rovněž měl Stephan zvláštní chování a byl nezranitelný. Asi to bude upír, říká si. K němu domů dojde ve chvíli, kdy je už Damon na útěku a přitom zabil strýčka Zecka. Stephan toto neštěstí zjišťuje a když se ho vydá hledat, ve dveřích potká Elenu. Damon na útěku vysaje Vicky (...). Konečně to začíná nabírat na obrátkách. 90 procent.

Upíří deníky - Krev není voda (2009) (epizoda)

Čtvrtý díl. Ve městě se koná ples zakladatelů Mystic Falls. Napětí mezi Stephanem a Damonem roste. Ten se zamiluje do Eleny, která mu připomíná vzhledem Katherine. Od strýčka Zecka se Stephan dozví, že u sebe pěstuje železník. Ten nejenže dokáže oslabit upíra, jako je Damon, ale rovněř zabrání, aby se upír dostal do lidské mysli. Stephan daruje Eleně starý náramek, v němž je právě železník. Rovněž se snaží Damonovi v pití podstrčit tuto látku, on to však pozná. Nakonec se mu to ale přece jen podaří, když dá vypít drink Caroline, kterou následně částečně vysaje Damon. Ten je silně oslabený a Stephan ho dá strčit do jejich domu do malého vězení, kde nebude mít přístup ke krvi a do několika dnů seschne. Elena stále více podezřívá Stephana, že jí toho moc tají. Na chvíli se s ním tedy rozvede. 80 procent.

Upíří deníky - Upíří fotbal (2009) (epizoda)

Třetí díl. Děj se začíná pomalu rozjíždět správným směrem. Elena se pokouší seznámit blíže Stephana s Bonnie. Stephan se přidává do fotbalového týmu, ale to vadí Tylerovi, jelikož on má být tím nejlepším. Rovněž se snaží vyřešit potyčky mezi Tylerem a Jeremym, z toho skončí se zraněním, které uvidí Elena. Jelikož je ale upír, vyléčí se z toho ihned - první náznak podivnosti. rovněž u něho Elena zpororuje nezvyklé reakce na krev. Damon, aby dokázal, že je zcela upírem bez emocí, zavraždí trenéra fotbalu, čímž jen rozpoutá další neklid. Stephan zjistí, že Bonnie pochází z rodiny Čarodějek ze Salemu. Ta u sebe zjišťuje další schopnosti. 85 procent.

Upíří deníky - Noc komety (2009) (epizoda)

Druhý díl. Elena se poprvé seznamuje se záhadným Damonem, který touží udělat Stephanovi se života muka. Tajně Eleně podstrčí poznámku k bývalé Stephana Katherine, o které jsou zde prozatím jen povrchní zmínky (fotka z roku 1864). Matt podezřívá Stephana ohledně Vicky a nedokáže se srovnat s rozchodem s Elenou, která se mezitím stále více zajímá o Stephana. Damon zkouší s využitím zraněné Vicky přesvědčit Damona, aby se stal plnohodnotným upírem. Na závěr si dají Stephan a Elena první polibek. 85 procent.

Upíří deníky - Pilot (2009) (epizoda)

Počátek. Jelikož si dávám repete, už vše vím. Seznamujeme se se všemi postavami. Stephan pozná poprvé Elenu, Damon po 15 letech navštíví Stephana, Jeremy je na drogách a spolu s Tylerem se dohadují o Vicky. Ta je Damonem pokousána. Stephan bojuje se svojí přirozeností a Elena se smrtí svých rodičů. 80 procent.