• Fantasy

Nekonečná láska (2014)

Uf, to bylo náročné! Film jsem viděl i napodruhé a musím říct, že jsem si na něj měl vybrat jinou dobu než páteční večer. Příběh: David a Jade opouští střední školu. Zatímco David si získal kamaráda a na vysokou se nechystá, Jade po smrti jejího bratra proplouvala střední bez kamarádů. David ji vždy miloval, a nyní se odváží odpoutat od své bývalé holky a začít novou lásku. Jade ho ráda vpustí do svého života, lásku jim ale komplikuje její otec a obecně fakt, že každý z milenců žije v jiné "vrstvě" (Jade a její otec doktor kardiolog, a David a jeho otec automechanik). Jade má navíc kráčet ve stopách svého otce. Ten tuší, že David není hodný kluk, a jejich lásce nepřeje. (Nastává období hádek, tajných schůzek Davida a Jade a romantických deset dní před nástupem Jade na vysokou). I když otec slíbí Jade, že nemusí hned na stáž, odjede s ní a s rodinou na rodinnou chatu ve snaze vzdálit jí od Davida. Ten přijede na její pozvání. Tak to otec zkusí jinak. Nejprve mu v tom nahraje bývalá Davidova holka, která závidí, a v okamžiku, kdy Davida přesvědčí kamarád, aby přizval Jade a vkradli se do zoo, zavolá policii. David může ztvrdnout ve vězení, kdyby ho otec Jade nevysvobodil. Ale za cenu toho, že půjde na vysokou hned a opustí Davida. Jade souhlasí, ač nerada. David to ještě podělá tím, že ho její otec vyprovokuje (praští ho). A jelikož si o něm něco zjistil, podtrhne svoje vítězství Otec Jade tak, že své rodině ukáže jeho starý záznam o domácím násilí, které provedl, a bouli na obličeji. Jade tomu nechce věřit, ale náhoda tomu dopřeje tak, že potká Davida v přítomnosti jeho bývalé holky, která ho chtěla na pozvání Davidova kamaráda "utěšit". David se jí o ani nesnaží vysvětlit. Rozejdou se ve zlém. Hned, když ale Jade odjíždí, má autonehodu. I přes snahu dostat se k ní David neuspěje. Ještě, než odletí se rozhodne Davida navštívit, ale kvůli soudnímu zákazu jejich styku neuspěje. Jade později odlétá s otcem na vysokou, kde potká skvělého kluka, kterým si vynahradí Davida. A David, i když trpí, se vrátí ke své bývalé holce. Nepřestává ale na ni myslet, a tak se to rozhodne risknout. Na letiště, kam přilétá Jade, se s ní nenápadně setká. (Nastává vyvrcholení dramatu a polepšení otce díky obětavé záchraně Davida v jejich hořícím domě). Vše nakonec dobře dopadne, oba dva si vyberou vysokou školu poblíž sebe a jejich láska pokračuje (...). Film se mi velmi líbil, jen byl trochu náročný. Rozhodně si nemyslím, že by měl mít pouze 61 procent. Gabriella Wilde zde má jednu ze svých dosavadně životních rolí a velmi dobře jí to sedělo vedle Alexe Pettyfera. Jen tak dál a stane se z ní hvězda. 85 - 90 procent. Doporučuji!

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Druhé pokračování příběhu o víle Zlobě a Růžence. Jak filmově, tak i dějově uplynulo pět let. Příběh: Už pět let vládne Růženka Blatům jako královna. Filip jí je stále nablízku a jejich kamarádství přerůstá v lásku. Zloba si užívá klidu, tedy do doby, než se od svého společníka dozví zprávu, že Filip požádal Růženku o ruku, a ona souhlasila. Jelikož má špatné osobní zkušenosti se svoji mladou láskou, je proti svatbě, a to i přesto, že by se tím spojila království Blata z Růženčiny strany a Ulstead z Filipovi strany. Jen neochotně souhlasí se setkáním s Filipovými rodiči. Přeprosí ji až Růženka jako De facto její dcera. Mimo jiné se dozvídáme něco málo o královně, matce Filipa, a jejím zlém plánu na zničení Blat. K tomu jí poslouží věrní vojáci, který občas přepadnou hranice a zároveň především její věrný skřet, kterému sebrala křídla a jenž ji pomáhá se zkoumáním uloupených víl a podobných stvoření. Když Růženka a Zloba přijdou do zámku, jsou srdečně přivítáni králem i přes útěk prostých lidí od Zloby. Při večeři konfrontuje královna Zlobu starými událostmi a řečemi o Růžence jako budoucí De facto dceři královny. Zloba se rozčilí a je obviněna z následného prokletí krále. Požádá Růženku, aby se s ní vrátila do Blat. Ale co Růženka viděla, a co královna řekla, ji zatemní mysl a odmítne. Zloba odletí s nepořízenou. Při odletu je sestřelena královninou věrnou služebnou a zřítí se do moře, odkud je vylovena záhadným mužem. Královna dále pokračuje ve svádění Růženky na temnou stranu a dozvídáme se, že Zloba se dostala do posledního útočiště jejího druhu. Vůdce všech víl si přeje zničit království a královnu. Zloba se poddá touze po pomstě, která ji zatemní mysl. Ke všemu získá moc od jednoho z umírajících společníků, mezitím totiž došlo k jednomu útoku při hledání zlodějů kytky, která má způsobit zničení sličného lidu Blat. Při tom musel Con Zlobu ochránit, a zaplatil za to životem. Vojáci královny kytky natrhali a skřet z nich vyrobil smrtící prášek, který každé stvoření promění v jeho neživou podobu. Při chystání svatby je již Růženka v temném opojení královny a začíná si uvědomovat, že se mění. Na svatbu jsou pozván i "lid" Blat. Je to trik, jak je dostat do kostela a tam na ně vypustit jedovatou látku, která je již dokončena. Při příletu lidu Zloby je království připraveno. I přes veškerou snahu královny se útok nepodařilo zcela odrazit, především díky příletu Zloby. Ta je již mnohem více mocná, ale také pod vlivem temných myšlenek. Růženka přitom málem opět zpečetí svůj osud a skoro se píchne o vřeteno kolovratu, místo toho se dozví pravdu o královně a opět má čisté myšlenky. Společně s princem Filipem a společníkem Zloby vysvobodí svůj lid. Zloba se dostane ke královně a chystá se ji zabít. Naivní Růženka se ji snaží zadržet, královna ale šípem prostřelí Zlobu a zabije ji. Dočasně. Slzy Růženky ji pomohou vrátit se mezi živé, dokonce se promění v mocného předka jejího druhu. Zastaví královnu a vyhraje bitvu. Královna je zajata, koná se svatba a království jsou spojena (konec filmu). Díl, který se kvalitativně dá srovnávat s předešlým, i přesto se mi vždy líbil více ten první. Elle Fanning a Angelina Jolie se zase ukázali v dobrém světle. Snad vyjde i třetí díl, i když se zdá, že příběh je uzavřen. Ale kdo ví, co Disney vymyslí. 90 procent. Doporučuji!

Zloba - Královna černé magie (2014)

Velice pěkná pohádka z mého útlého dětsví. Bylo zde plno fantasy prvků pro nejmenší (víly, stvoření) převedeno do podoby i pro starší. Příběh: Mladá Zlobilka (Ella Purnell), mocná víla s velikými rohy a silnými křídly vládne světu Blata, i když ji je teprve třináct. Užívá si svého mládí, svých magických schopností léčit a létat a života s podivuhodnými stvořeními. jednoho dne je ji řečeno, že se na hranicích jejího světa potlouká lidský mladík. Z příběhů zná Zlobilka kruté války mezi jejím a lidským světem a byla učena, že lidé jsou zlí. S klukem jménem Stephan ale zjistí, že on takový zdánlivě není. Z jejich kamarádství vznikne láska, která je stvrzena na její šestnácté narozeniny polibkem " z pravé lásky ". Nebylo tomu ale tak. Později začne na Stephana, milujícího Zlobilku, krutý lidský život. Ve službách starého krále se zcela změní. Zlý král touží Blata zničit a dozví se o Zlobilce, jež mezitím dospěla (nyní Angelina Jolie). První vedený útok proti ní mu způsobí smrtelná zranění. Slíbí, že kdo ji přemůže, získá korunu. Zmítaný zlem lidí rozhodne se Stephan k odvážnému činu a ke Zlobilce se vrátí. Ta podlehne jeho namlouvání a staré pochyby zmizí. Jenže Stephan ji zradí. Sebere jí její křídla a ta předloží před krále. Ten ho korunuje a umírá. Zloba podlehne temnotě a uzavře se ve své pomstychtivosti a zlu. Vytyčí trnité hranice a ze své říše učiní peklo. Bude jí řečeno Zloba. Královi, který se ožení s královnou (jméno neřečeno), se narodí dcera Růženka. Na křtiny se dostaví z Blat tři víly a určí ji osud. Než však poslední řekne svoje přání, přijde Zloba a před zraky všech ji prokleje. Vyroste do krásy, ale o šestnáctých narozeninách se při západu slunce píchne o jehlu na kolovratu a propadne věčnému spánku, z něhož ji může vysvobodit pouze "neexistující" pravá láska. Po řečení kletby odejde. Král nařídí spálit kolovraty a Růženku svěří do péče víl. Ty se o ní nemotorně starají, se škádlení Zlobou, která si mezitím opatří pomocníka, a jejich neschopností to ani jinak nejde. I když nerada, Zloba si Růženku oblíbí. Ta postupně vyroste v mladou krásnou dívku (Elle Fanning) a její zvědavost ji žene k hranicím mezi říšemi. Zloba ji ukáže její svět, který si zamiluje. Den před šestnáctými narozeninami se rozhodne Růženka zůstat v jejím království. Po souhlasu od Zloby to chce říci tetičkám vílám, ty ji ale nechtěně prozradí fakt, že má otce. Zároveň jí řeknou o prokletí. Zdrcená Růženka se vydává za Zlobou. Vše ji ale dojde. To Zloba, o které si myslela, že je její vílou kmotřičkou, je ta, která ji proklela. Rozhodne se jet za svým otcem. Když k němu dojede, nechá ji uzavřít do komnaty, aby se prokletí nevyplnilo. Kolovraty nechal sice spálit, ale i když jsou nepoužitelné, nemůže riskovat. Tajnými dveřmi se ale dostane z komnaty ven. Zloba, díky svému věrnému informátorovi vše zjistí a rozhodne se za ní vydat. Příliš pozdě. Zloba se dostane blízko ke hradu, zrovna když se Růženka dotkne špičky jehly kletbou opraveného kolovratu. Upadne do spánku. Král ji položí na postel a rozhodne se Zlobu jednou provždy zničit. Ví, že k němu přijde. Mezitím víly přivedou kluka Filipa, se kterým se Růženka jednou setkala a věří, že jí dá polibek z pravé lásky. Neúspěšně. Poté k ni přijde Zloba a její srdce roztaje nad jejím bezvládným tělem. Sama jednou zkoušela kletbu zlomit, ale marně. Sama si ji totiž pojistila. Její žal vyvolá nečekaný zvrat událostí. Růženka se probere! Při opouštění království je ale Zloba zajata vojáky krále. Když byl král a Zloba mladí, zjistil, že vílám, jako je ona, může kov ublížit, to jest popálit jejich kůži, až zabít. Toho nyní využije. Zlobu spoutá do řeťezů a chystá se ji zabít. Mezitím Růženka, která dříve zjistila, že Zlobě chybí křídla, tuto její mocnou zbraň najde. Na poslední chvíli se křídla ke Zlobě vrátí a s jejich pomocí Zloba zabije krále. Po těchto událostech se vrací Zloba se svým pomocníkem a Růženkou do Blat. Trnové hranice zruší a své říši navrátí starou krásu. Vzdá se koruny a tu předá Růžence (Konec filmu). Velice nádherná pohádka, která se mi velmi líbila. Jinou nenajdete. 95 procent (rezerva pro lepší, kdyby byly). Jsem rád, že je už i druhý díl, který jsem už viděl. Na tento díl ale nemá. Doporučuji!

Sedmero krkavců (2015)

Dlouho jsem se zdráhal na tuto pohádku podívat, především kvůli tomu, co jsem slyšel na adresu staršího vydání pohádky. To jsem ale netušil, jak česká kinematografie dokáže i v nové době česka (od 2010) zvládnout potěšit divákovu duši. Jistě jste, stejně jako já, přehlíželi fakt, že Martha Issová není na princeznu (tehdy ve věku 34 let) nejmladší. Nejdůležitější je přece příběh. Bohdanka se snaží již od útlého dětství dělat radost svým rodičům. Jednoho dne, poté, co jim i přes veškerou snahu radost neudělata (a to se je snažila i rozzuřit!) uteče. Hluboko v lese najde črodějnici, od které se s pomocí kouzelného hřebene dozví pravdu. Před ní měla její matka dalších sedm kluků. Aby je uklidnila, požádala čarodějnici o pomoc. Ta ji pomůže. Dá ji chleba, který, když rozlomí, vyplní ji přání. V neštěstí a vzteku z neposlušných synů je promění v krkavce. Bohdanka se pokusí situaci napravit. Povede se jí to? (...) Jedna z velmi povedených pohádek. Doporučuji!

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Velice pěkný film. Byl něžný, nacházely se v něm spousty zajímavých situací, moudrých vět i trochu smutných situací (třeba ten platan). Herečka Juli byla celkem pěkná, i když bych tam za ni dosadil spíše tu její úhlavní nepřítelkyni. Padesátá léta dala filmu rovněž takovou zvláštní atmosféru, kterou jsme zde nikdy nemohli prožít. Ze všeho nejlepší byly přechody mezi postavami, jejich vyprávěním a odlišnými pohledy. 85 procent, tedy 5 hvězd!

Lucy (2014)

Naprosto úžasný film, snad nejlepší sci-fi, které jsem kdy viděl. Do role Lucy se dostala skvělá herečka Scarlett Johansson, a kdo lépe by ji dokázal zahrát, to netuším. Snad Milla Jovovich, ale ta byla v době natáčení těhotná. Naprosto unikátní pohled na existenci lidstva a jeho zdokonalení pouhým plným využitím mozku. Úžasné efekty, a i když film trvá pouze 85 minut, v případě ostatních filmů by na to bylo potřeba klidně celý seriál, natolik dokázali zestručnit děj. Pět hvězdiček dávám bez váhání a pokud vyjde dvojka, tak se na ni velice těším!

Ať vejde ten pravý (2010)

Velice poutavý film v ději 1980s, ve kterém se setkáváme se šikanovaným klukem Owenem a dívkou Abby, kterou si zahrála mladá Chloe Moretz, velice pěkná herečka. "Upířice" Abby žije se svým nevlastním otcem " z místa na místo " a snaží se navzájem neprovést jakoukoli hloupost. Owen ale postupně získává důvěru Abby, která mu radami pomáhá se zvládáním spolužáků a zároveň Owen zjišťuje skrytou pravdu o ní. Oba dva to nesou těžce, a dojde na mnoho dramatických situací, při kterých se Abby málem neovládne a skoro Owena zabije. Dojde na krátké odloučení, ale poté, co je Owen přepaden a málem zabit svými spolužáky, se Abby vrací na scénu a zabije je. Příběh končí společným odjetím z města na bezpečnější místo. Velice zajímavý film s prvky nezvyklého pohledu na situaci, kdy se do normálního života chudého kluka vetře trocha magie a lásky. Dětská láska na upíří způsob filmu "Králíček Jojo". Dávám pět hvězd a rozhodně doporučuji!

Alita: Bojový Anděl (2019)

Tento film jsem našel teprve nedávno, ale jsem za to vlastně rád. Před pár lety bych ho určitě chápal zcela jinak a možná by mě i odradil, ale nyní jsem ho viděl a pustil jsem si hoza jeden den dvakrát. Rosa Salazar je velice pěkná herečka a do této role kyborg dívky se báječně hodila. Stejný názor mám i o Keaan Johansonovi , který jako herec tady zahrál první velkou roli. Příběh se už zpočátku svižně rozjížděl, nabíral stále na tempu a zakončen byl ve vrcholu celého děje. Jestli vyjde dvojka, nebudu váhat a ihned na ní do kin půjdu. Asi je na ni ještě brzo, ale určitě je dost materiálu na stejně úspěšné pokračování. Jen škoda, že je jedná o poslední film oficiálně od FOX, určitě tam budou spory jako u filmu "Noví mutanti" a možná se ho dočkáme až za dlouho. Uvidíme.

Resident Evil: Odveta (2012)

Již páté pokračování filmu. Je vidět, že se stále zlepšuje. Alice (Milla Jovovich) je tentokrát zajata společností Umbrella a snaží se uniknout z velkého hlavního komplexu této společnosti. 3/4 filmu je o tom, jak se snaží skupinka pod vedením bývalého doktora, najednou spojencem, zachránit Alici a sama ona se s nima ve složitém komplexu snaží spojit. Ten se skládá z testovacích místností části hlavních měst Německa, Ruska a dalších. Nachází se na Kamčatce v bývalé SSSR, (sami sověti tento komplex postavili a Umbrella po pádu Sovětského svazu si ho převzala) což není moc příhodná oblast pro únik. Na závěr filmu téměř všichni zemřou, Alice je vážně zraněná, ale jako zázrakem se postaví na nohy. Závěrečný záběr je z úplně poslední budovy, která je pod kontrolou pár desítek přeživších. Alice dostane od doktora T-virus, díky němu dostává zpátky schopnosti a sílu, jelikož nám v minulých dílech bylo poukázáno na její imunitu vůči němu. (Konec příběhu). PS: Pokud se poslední díl ještě o trochu zlepší, dostane 5 hvězd. Tento díl má zatím 4 a půl hvězdy.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Už čtvrté pokračování filmu. Film začíná dostávat konečně nádech dnešních filmů díky propracovaným zombie, jichž stále přibývá, velmi dobré hudby a dvojnásobkem střílejících scén. I přesto, že stále trvá okolo 1 a půl hodiny. Alice (Milla Jovovich, jako obvykle skvěle laděná role) na počátku filmu neúspěšně se svými klony přepadne Tokijskou pobočku Umbrella, a její hlavní vůdce ji odebere schopnosti zničením T-viru v jejím těle. I přesto, že je nyní zranitelnější, nehodlá se vzdát a hledá jako minulý díl oblast na Aljašce, která je prý nezamořená. Výsledkem hledání je ale zjištění, že spolu s nalezenými lidmi se dostane na loď, která je tou oblastí. Nikdo na ní není, a následně se dozvídáme, že vše byl podvrch a léčka Umbrelly. Na lodi zkoumají lidi a dávají jim na tělo zvláštní přístroj, díky kterému zapomenou svoji minulost a následně se můžou i stát těmi poslušnými (viz. scéna na úplném konci filmu). Alice spolu s posledními dvěma přeživšími z pevniny zachrání všechny před mocí Umbrelly, ale i když na lodi porazili vůdce společnosti, nová vůdkyně povolá všechny vojáky k lodi a sama stojí v jejich čele. Poslední záběr je tedy na loď Arcaniu s Alicí obklíčenou helikoptérama vojáků s jejich vůdkyní, jejíž jméno nám prozrazeno nebylo. Film podobně dobrý jako předešlý díl, ale spíše má už 4 a půl hvězdy.