Báječný hotel Marigold (2011)

Stretnutie rôznych ľudí na silnom mieste. Každý to zobral po svojom. Takto si predstavujem Indiu, ten chaos a ležérnosť okolo. Dej takmer žiadny, suchý britský humor, no i tak to bolo príjemné pozeranie.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Skvelo zahrané, neuveriteľný dej, ktorý skončil tiež zaujímavo. Toto dokáže napísať len život. Tom Cruise to zahral geniálne. Toto bolo strmhlavdolu a žiadne nie. Fajny film

Before I Fall (2017)

Strašne haluzny film. Nechápačka. Časová slučka, z ktorej sa nakoniec "vymotala". Do poslednej chvíle som nevedel ako ten film skončí. Ma to čosi do seba. Toto je jeden z filmov, nad ktorým som sa zamyslel...

Black Panther (2018)

Film dobrý, dej trochu taky, hmmm...nieco mi tam chýbalo...gradácia bola slaba. No čo najviac pokazilo dojem bolo, že tí dobrí len udierajú zlých a zlí zabíjajú...WTF? Takmer žiadna krv v subojoch a tým to stracalo na autentickosti a robilo to obraz takej rozprávky, na ktorú sa môžu pozerať aj deti... Zaujímavá kombinácia tradičnej černošskej kultúry s ultramodernou technológiou. Zabava to bola, no nepostavilo ma to zo stoličky. 70%

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Pekne efekty, umelý dej. Ale ked to chces pozrieť pre ten pocit Marvel tak ok. Príliš sa nezamyslat nad detailami, skor to brať ako oddych. Na záver - otvorenie dveri pre pokratovanie

Bohemian Rhapsody (2018)

90% - naozaj skvelý film, vidieť to ako to približne bolo. Výborné stvárnenie, herci boli takmer dokonalí. Emócie, spôsob života, kostýmy, spôsob myslenia... Odporúčam vidieť.

Bojovník (2015)

Dávam mu 90%, ale stale je to na 4 * . Herecke vykony sa mi páčili, film mal ducha, dobrá gradácia deja, trošičku predvídateľný. Dobrý spád, zase sa jedno velke decko poučilo a skrotlo. Na konci tesná vytúžená výhra, ktorá ho teda dostala na vrchol. Sentimentálnosť dobre spracovaná, nie tak gýčovo ako v béčkových filmoch i ked stále ide o to isté, spracovanie je dobré. Ten čo trochu pričuchol k takemuto športu, vie film oceniť.

Božská relikvie (1986)

Jackie bol dobry vždy. Trosku potiahnuté za vlasy. Typická akcia 80-tych rokov v podaní Chana. Neopakovateľné scény, suchý príbeh a dej. Jeho skutočné meno = filmové meno 😀

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Dobré akcie, napätie, herci, efekty. No to debilné americké klišé - v poslednej sekunde zvrátiť katastrofu, dobrí nezabijaju zlých a ti zli budú stále zlí a budú to stále kaziť dobrým...nechápem... Však kvôli takýmto hlupostiam ide kvalita toho filmu dole. A tie vstupy počas záverečných tituliek si mohli odpustiť...tak nech to dajú normálne ...jaj. Inak fajn, treba vidieť.

Captain America: Občanská válka (2016)

Dobrý film, dobre obsadenie, efekty, herci. Trochu obsah slabý. Najviac mi vadilo, že fyzika nikomu nič nehovorila, hlavne prvých 20 minút. No pobavil som sa dobre.