Sabrina - mladá čarodějnice (1996) (seriál)

Seriál, ktorý bol kedysi "povinnou jazdou" v telke. Hoci má príjemné herecké obsadenie je potrebné priznať, že nebyť kocúra Salema tak by to bolo max za 1*.

Rodina na baterky (2021)

Jeden z najlepších animákov aké som kedy videl (a to som ich videl dosť). Zábava od začiatku až do konca, neskutočné vizuálne spracovanie a možno aj nejaký ten odkaz pre ľudstvo do budúcnosti. Proste PECKA! 5*

Junior (1994)

Tento film je klasika, hoci veľa priaznivých hodnotení nenájdete. Osobne si myslím, že je to tak zlé až je to koniec koncov celkom dobré. Stačí sa nad to trošku povzniesť a hneď máte film na daždivé popoludnie. Prekvapilo ma, že sa mená ako Schwarzenegger, DeVito či Thompson nechali zatiahnuť do takejto "blbej" komédie. 3*

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Dlhé roky som sa tomuto seriálu bránil. Mal som pochybnosti jednak o kvalite a jednak o zápletke, ktorá sa točí okolo partičky kamarátov. Potom som sa odhodlal a dal som tomu šancu a teraz je to jeden z mojich najobľúbenejších seriálov vôbec a jediný seriál, ktorý môžem pozerať stále dookola, pretože všetkých 12 sérií je skvelých. Každá postava je iná vďaka čomu nemá divák núdzu o rôzne zábavné ale aj vážne situácie (priznávam, že miestami dosť pritiahnuté za vlasy) avšak dokopy tieto jedinečné charaktery postáv vytvárajú nenahraditeľný celok. Ak by som si mal vybrať zo seriálu jednu postavu, ktorú buď milujete alebo nenávidíte tak to bude Sheldon (Jim Parsons) a jeho ikonické: klop klop klop Penny... klop klop klop Penny... klop klop klop Penny ;) 5/5*

Trhlina (2019)

Toto nebol ani krok vedľa ale skôr rovno skok z útesu. Herci čo sa snažia hrať ale nie je to veľmi presvedčivé, ďalej scény čo majú navodiť pocit tajomna a navodia tak akurát pocit, že si chcete pustiť niečo kvalitnejšie. Neoslovilo ma to a 1* dávam už len preto, že poznám lokalitu.

Nenasytná (2018) (seriál)

Pôvodne som si myslel, že to bude ďalšia presladená romantika od Netlixu ale toto je presne ten prípad, kedy netreba dávať na prvý dojem. Dej nabral (aspoň pre mňa) nečakaný smer čo sa mi v závere veľmi páčilo. Samozrejme celý seriál ťahá Debby Ryan v hlavnej úlohe ;-) 4/5

Swiped (2018)

Vyzeralo to sľubne ale dieru do sveta kinematografie to rozhodne neurobilo. Noah Centineo ako sa v tejto úlohe "záporáka" príliš neosvedčil, skôr mu sadnú iné role. Našlo by sa aj zopár svetlých momentov preto aspoň za snahu to vidím na 1*.

Lucifer (2016) (seriál)

100-bodový nápad a postava Lucifera, ktorú Tom Ellis posunul na najvyšší možný level robia tento seriál nezabudnuteľným. Všetky série plynú jednotne, nechýba dávka humoru a rovnako sa môžeme baviť o slušnej kriminálke. Seriálu neuškodila ani zmena producenta, naopak môžeme byť svedkami viacerých vizuálnych efektov, ktoré možno prvým sériám chýbali. Už sa teším na ďalšie epizódy. 5*

Poslední vládce větru (2010)

Tak toto sa nepodarilo. Animovaná verzia tohto príbehu je na míle vzdialená tomuto filmovému spracovaniu, ktoré navyše prišlo tak do polovice celého príbehu o Aangovi a pokračovania sa už nikto nedočkal. Zbytočne vyhodené peniaze. Tento film je presne príkladom toho, že nie vždy je remake správna cesta. Za mňa slabá 1*.

Elysium (2013)

Myslím si, že z toho mohlo byť veľmi kvalitné sci-fi ale Neill Blomkamp nevyužil potenciál tohto filmu na 100%. Snímok síce ťahá Matt Damon ale ani ten nevyváži nie príliš rozvinutý dej. Za mňa priemer 3,5*.