300: Bitva u Thermopyl (2006)

Vizuální stránce, o které je film především, není co vytknout. Klipový styl plný hektolitrů krve mi ovšem přišel až nepříjemně samoúčelný a sám do sebe zahleděný. Tvůrcům ovšem nelze upřít samotný nápad, odlišný přístup k historické látce a již zmíněné stylové audiovizuální zpracování.

Sejmi je všechny (2007)

Snaha o pořádný akční nářez tu byla, leč nezastavila se jak se říká na půli cesty, nýbrž usnula na jejím začátku :-) Film se tak MOC snaží být cool, až je vyloženě směšný. Od hodnocení o jedné hvězdičce snímek zachraňuje pouze charisma a nadhled Clivea Owena. A mrkev.

Kate a Leopold (2001)

Hugh Jackman je vážně sympaťák a zkušenou romantickou matadorku Meg zde dokonale zastínil. V daném žánru se jedná o lehký nadprůměr (cestování v čase na tom nic nemění), potrfólio romantických komedií nabízí řadu lepších, ale na druhou stranu i méně kvalitních kousků...

Big Lebowski (1998)

Ne, s bratry Coenovými bych na pivko vážně nešel... Tento postoj jsem zaujal již v komentáři k "Fargu" a nyní se bez ostychu opakuji. Bizarní, leč z mého pohledu pomálu vtipná podívaná, jejíž největší předností je do své role parádně se ponořivší Jeff Bridges.

Moulin Rouge (2001)

Z šíleného tempa snímku, všech těch zářivých barev, rychlého střihu a kabaretové verze šlágru " Smells like teen spirit" od Nirvany jde vážně hlava kolem :-) Snímku ale díky hercům, úžasné výtvarné stránce a skvělým songům nelze odolat. Nicole a Ewan zpívají famozně a muzikálová čísla jsou odzbrojující (zejména Tango de Roxanne). Craig Armstrong překonal sám sebe a nabídl nám doposud svůj nejlepší soundtrack. 100% trefa do černého a absolutní Luhrmannův triumf.

Fargo (1996)

S bratry Coenovými bych si zřejmě u pivka moc dobře nepokecal... Dialogy, které mají za účel svojí směšností pobavit, mně bohužel připadaly pouze směšné. Takřka všichni Coenovic filmy chválí... Zřejmě budu výjimkou potvrzující pravidlo.

Bestiář (2007)

Vzhledem k samotnému námětu snímku, potažmo jeho románové předloze, byla filmová adaptace skutečným oříškem a tvůrcům se nakonec bohužel nepodařilo ani naťuknout skořápku. O ději zde nemůže být ani řeč a hlavní „rádoby hrdinka" jedná naprosto nesmyslně... Nemůžu uvěřit, že jsem snímek zvládl dokoukat do konce - musím sám sebe pochválit :-)

Svěrací kazajka (2005)

Čert vem těch pár nelogických děr, které souží snad každý film o cestování v čase... Více mě mrzel plně nevyužitý potenciál, který snímek bezesporu skýtá. Nejedná se o čisté čtyři hvězdičky, avšak s přihlédnutím ke skvělému Brodymu, hutné atmosféře, zajímavému námětu a okouzlující Keiře nemůžu jinak.

Střílejte na Francouze! (2003)

Jelikož jsem kulturní barbar a Ritchieho gansterky jsou pro mě velkou neznámou, tak nemůžu srovnávat :-) Zřejmě i proto mě tento snímek velmi potěšil. Má sice svá hluchá místa, ale vynahrazuje je humorem a pár překvapivě kvalitními akčními scénami. P.S. Ritchieho tvorbu jsem již „dostudoval", avšak i přesto nemám důvod na hodnocení nic měnit. Tohle se Frantíkům zkrátka povedlo.