Clone wa kokjó o mezasu (2008)

[Filmasia 2009] Pomalá meditativní sci-fi v minimalistickém stylu, kde jde především o psychologii postav a dlouhé záběry na to, jak jdou odněkud někam po nějaký cestě pěknou přírodou? Tohle byl hodně zvláštní zážitek a je moc škoda, že jsem byl tak unavenej a při projekci jsem málem usnul. Kdybych se dokázal plně soustředit na plátno, tak bych asi s pátou hvězdičkou tolik neváhal. Paralela mezi bratry a klony mi ale přišla poněkud vykonstruovaná. Jinak filmu nemám co vytknout.

Collateral (2004)

Nebýt toho vyumělkovanýho scénáře, ve kterém je prostě moc náhod, který sem tvůrcům nebaštil, tak bych napsal, že je to vynikající psychothriller. Atmosféra a psychologickej vývoj taxikáře byly úchvatný. To samý se dá říct i o perfektně vybraném multižánrovém soundtracku. Nějaký moudra o životě z úst nájemnýho vraha byly perly, který by se měly tesat do kamene. Jednu chvíli to už vypadalo na kýč dobrej polda proti debilům z FBI, ale naštěstí se děj brzy a nečekaně vrátil zpátky na tu správnou kolej. Rozhodně to je hodně nadprůměrnej film, kterej mě ale zas tak nenadchnul.

Combat (1999)

Skvělej nápad i zpracování, ale po pár minutách jsem se začal nudit. Děj se nikam neposouvá a jen pořád dokola variuje původní myšlenku. | ► Combat

Comeback (2008) (seriál)

Hodnotím lépe než seriál Přátelé (*). Tady je narozdíl od Přítel pár vtipných a sympatických postav (vlastně všechny, ale občas mají své slabší chvilky). Místy jsem se i u prvních dílů i smál, což se o Přátelích říct nedá. Na druhou stranu jsou první díly Comebacku dost trapným plagiátem úspěšných zahraničních sitcomů. Bohužel si nemyslím, že se kvalita časem nějak drasticky zlepší. //edit: No tak jsem viděl druhou polovinu třetího dílu a těším se na další. Už mi to ani nepřišlo trapný. Že bych tentokrát Novu podcenil? Nejspíš půjdu s hodnocením nahoru. Druhý díl s božským Kájou jsem bohužel (bohudík?) zmeškal. //edit2: No tak jsem viděl 4. díl. Naprostý propadák. Nezachránil to ani Dejdar, který prostě neměl co hrát. Tragédie. Pár dalších dílů to samé v bledě modrém. ** jsou naprosto zasloužené. Možná se ke Comebacku za pár měsíců vrátím, ale tohle je na mě fakt moc. //edit3: První řadu jsem ještě nedokoukal, ale už to není tak trapný a první díl druhé série se docela povedl a dokonce se zabýval závažným tématem adopce na dálku, za což autory chválím.

Constantine (2005)

Satan je prostě in a ví co zrovna letí. Záběry pekla už asi navždy zůstanou nepřekonány.

Co se z nás stalo (2015)

[FOD 2016] (Nevím, jakej film viděl POMO, ale takovou karanténu jsem ještě v žádném zombie filmu neviděl.) Co se z nás stalo je civilně pojatej film o klaustrofobní karanténě v části města, kde tvůrci (skoro) všechno ošklivé jen naznačují nebo je to slyšeno přes roh. Místo gore efektů a akce se tu poctivě buduje atmosféra a já byl nadšen. Nečekejte žádnou záchranu přeživších, ale spíš kulku, když se pokusíte opustit dům a zjistit co se to sakra vlastně děje. Navíc, koukat na film v roušce a sledovat, jak kolem vás během projekce chodí ozbrojený stráže, který pak před první řadou natáhly mlíko, to je k nezaplacení :) Jednoho diváka dokonce odtáhli ze sálu a někdo v druhý polovině filmu bušil na dveře kina. Scénář (jen) na pár místech drhnul a zaváněl klasickými klišé, ale od Dánů to je slušnej příspěvek tomuhle zahnívajícímu žánru. Jsem fakt rád, že jsem prošel vstupní zdravotní prohlídkou a mohl tyhle zombíky vidět na velkém plátně.

Creed (2015)

Svěží variace na boxerské téma a návrat Rockyho, i když tentokrát ne do ringu. Bianka je skvělá, krásná a dělá vkusnou elektronickou muziku. Mix rapu a náročnější taneční hudby (kterou má na svědomí sama Tessa z indie electro soulových Caught A Ghost, která si Biancu zahrála) je fajn, do filmu to sedlo a příjemně ho to oživilo. Chtěl jsem film v rámci žánru hodnotit hodně vysoko, ale ta salva otravných klišé na konci mé nadšení poněkud ztlumila. Ale pořád to je dobrej počin s pár neokoukanými nápady. Stallone předvádí výbornej hereckej výkon, chemie mezi Creedem a Biankou funguje a pouliční feeling s novou tělocvičnou FTW. Jo a slepice běhaj čím dál pomalejc.

Crumb (1994)

[KomiksFEST! 2008] Magoři to jsou :-D Celá rodina!

Cry-Baby (1990)

Jako já myslím, že tenkrát neznámý Depp byl velmi důstojnou náhradou za zesnulou Divine :)

Cyborg (1989)

[FOD 2014 – Slinger - Albert Pyun’s Director’s Cut of Cyborg] Zapomeňte na stupidní příběh o strastiplný cestě slingera a kyborga postapokalyptickou krajinou s informací jak vyrobit lék proti moru a zachránit civilizaci. Van Damme je mesiáš bojující proti satanistům, kteří nechtějí, aby lidé opět začali používat zapomenutou technologii a znovu začali budovat civilizaci, protože by to ohrozilo jejich moc nad přežívajícími lidmi. A vůbec, tahle mizérie a utrpení je vlastně strašně fajn. Léta páně 2011 se Pyunovi dostala do rukou VHS kazeta s pracovní verzí Kyborga tak jak si ji bez špetky soudnosti vysnil. Tu následně distribuoval na vypálených DVD jako The Renegade Director's Cut. Pak vzal studiem k nepoznání sestříhanou verzi, VHS nevalný obrazový kvality, nůžky a LP 2014 vznikl další a poněkud odlišnej svéráznej sestřih se zběsile kolísající kvalitou obrazu, hlubším a funkčnějším příběhem, propracovanější psychologií hlavního hrdiny a avantgardním střihem. Výsledek je zajímavější a koukatelnější než nám z TV známej Kyborg. Střídání kvality působí úsměvně stejně jako Van Dammova mimika ve vážných pasážích (proč jen se mi vybavuje Zoolander?). Během dialogu po setkání vám dojde to co vás znovu praští do mozkovny v závěru a není to to jediné, co svou naivitou poněkud nabourává vážnější linku filmu. Úplně na konci je pak z prequelu vystřižená scéna z budoucnosti. WTF? Víc informací v komentáři od JFL. Někdy se budu muset podívat i na Renegade Director's Cut. [Studio Cut: 40 %] | ► R-Rated Studio Cut vs. Renegade Director's Cut