Hvězdná brána - Bitevní řád (1999) (epizoda)

E08 ⤶ Apophisův lidský airsoftový tábor, který celé roky trénuje invazi na Zemi ve jménu svého Boha, i když je všichni mistři dávno opustili, ale hromadně uvěří že nesmrtelný zemřel po shlédnutí několikasekundové nahrávky. S těmi informacemi co mají by se stejně hned prozradili i kdyby se nějak na Zemi nepozorovaně dostali, protože bránou by to nešlo. In'tary, cvičné zbraně s červenými krystaly, které mohou mít podobu čehokoliv, jsou skvělým nápadem a pro výcvik je v budoucnu začali používat i lidé. ⤷ S05E13E10

Hvězdná brána - Démoni (1999) (epizoda)

E07 ⤶ Středověk neskončil, středověk trvá, jsme pověrčiví vesničané a ty jsi byla démonická SG-1. Já dorazit do temného středověku, tak se nikomu nesnažím pomáhat a rychle zdrhám. Obzvlášť když tam dorazím s Jaffou Kruhem temnoty. Vesničané pod taktovkou Vikáře s kouzelným prstenem předvedli ukázkový hon na čarodějnice a nebýt jednoho motivovaného vesničana, který přemohl svůj strach, tak byli všichni odvedeni goa'uldským Unasem. ⤷ E09

Hvězdná brána - Lovec Goa'uldů (1999) (epizoda)

E06 ⤶ Ten nájemný lovec Aris Boch je fakt dobrý: Chování členů SG-1 předvídal aspoň několik kroků dopředu jako profesionální šachista. Chce je využít k polapení Goa'ulda, na kterého jiný Goa'uld vypsal vysokou odměnu. Chce si vydělat dost peněz, aby mohl vykoupit svého syna z otroctví. Nakonec se ale ukazuje, že vše je úplně jínak a že i on spoustu věcí nevěděl. A snad to vypadá, že se v něm začíná probouzet i čest a touha pomoci ostatním proti Goa'uldům. Pravda je jen to, že je ze skoro vyhubené rasy, která se kvůli své fyziologii nemohla stát hostiteli. A že jemu a jeho rase asi Lidé nepomohli, protože už o nich v seriálu není ani zmínka. ⤷ E08

Hvězdná brána - Jiný náhled (1999) (epizoda)

E05 ⤶ Docela depresivní zjištění, že ve většině paralelních realit nás zničili Goa'uldi. Mezi Jackem a Sam to jiskřilo už dřív, ale ten pohled Sam, když doktorka Carterová líbá Jacka, který u ní byl jejím manželem... I když jednu vášnivou líbačku už vlastně měli, když se Sam vracela na pravěkou pudovou úroveň. ⤷ E07

Hvězdná brána - Zrychlené učení (1999) (epizoda)

E04 ⤶ Po prosazování práv žen na začátku první série jde o další díl s importem našich hodnot jiným civilizacím. Jack se tu ukazuje jako humanista s velkým srdcem a snaží se zachránit malou orbanskou holčičku Merrin před předáním informací Orbanům, což by posunulo cizí kulturu o mnoho let zpět ve zkoumání naquadahové technologie. My vnímáme, že je špatně ten proces nepodstoupit i to, že ten proces není z našeho pohledu dobrý. Zásadový Jack to ale vidí jinak, tak se rozhodne porušit všechny možné rozkazy a předpisy (jak se mu to vůbec podařilo?) a naučí Merrin mimo základnu jaké to je být dítětem a co to znamená učit se bez pomoci technologií. Sice nezabrání tomu, aby podstoupila obřad Averium, ale nevědomky tím odstartuje velmi nadšeně přijímanou revoluci ve vnímání dětí po obřadu i samotného způsobu nahlížení na proces učení. Jestli mají Lidé nějak importovat své zvyky, tak nějak takhle. Ale pořád tu vyvstává otázka co by se stalo, kdyby ten rituál nepodstoupila a k žádné revoluci vnímání by nedošlo. Jaký by to mělo vliv na Orbany a jejich vztah k nám. ⤷ E06

Hvězdná brána - Ma'chellův odkaz (1999) (epizoda)

E03 ⤶ Překvapivě představa, že se všichni zblázní, působí mnohem děsivěji než nějaký útok, kterému se dá čelit. Daniel tu herecky exceluje a možná někdo omdlel při scéně, kdy si Sam odebírala krev :) ⤷ E05

Hvězdná brána - Mírová konference (1999) (epizoda)

E02 ⤶ Intergalaktická mírová konference, iniciovaný Asgardy, která moc mírová nebyla. Goa'uldové se předvedli v jejich nejryzejší formě a díky bojům mezi sebou  zachránili Zemi. Díky. ⤷ E04

Hvězdná brána - Seth (1999) (epizoda)

E01 ⤶ Je čas udělat papá dalšímu Goa'uldovi, o kterém Tok'rové bůhví jak zjistili, že by mohl být na Zemi. Najít ho bylo tak snadné, jak tušil Daniel, ale udělal si dobře nedobytnou ozbrojenou pevnost. Teal'c je vskutku dobrým vypravěčem vtipů. Víc takových, pls! ⤷ E03

Hvězdná brána - Pod palbou (1999) (epizoda)

E22 ⤶ Spojenectví s Tok'ry začíná nést plody. Bez nich by bylo po SG-1. Lidé, Jaffové a Tok'rové se spojí v jedné obrovské záchranné operaci. Teal'c se projevil jako velký lídr a strhl svým projevem Jaffy na svou stranu. Dopady operace pro budoucnost všech jsou obrovské. ⤷ E02

Hvězdná brána - Série 2 (1998) (série)

S01E01 ⤶ Z druhé sezóny jsem byl dost rozpačitý, protože začala dost slabě. ale většinu horších dílů si odbudeme do 8. epizody. Pak se to neskutečně rozjede. Završili epickou bitvu z 1. sezóny, přišli na scénu Tok'rové, pak dlouho nic, pak šedivý mužík s jeho vozem, kde dokončíme příběh z 1. sezóny, pak dva díly taky nic moc. Ale dvojdíl s Tok'ry a Jacobem je skvělý, Sha´riin syn dobře posouvá děj, hmyzí zhouba je tak trochu cronenbergovská, indiánští duchové byli zajímaví, Maybourne s NID se rozjíždí, Jackovi poprvé málem usmaží mozek vědění Antiků a zaletí si pro pomoc do vzdálené galaxie za Asgardy, Černá díla s 1969 jsou jedny z nejikoničtějších dílů seriálu, neviditelný nepřítel má obrovský potenciál (který už ale v budoucnu nevyužijí) a a pak to zazdí finálem. Kvalitativně je sezóna srovnatená s tou první a je tu víc dějotvorných epizod. 5,4,2,3,3,5,3,3,4,4,5,5,5,4,5,5,4,3,4,4,5,3/5* 80% ⤷ S03