Hvězdná brána - Nové poznání (2000) (epizoda)

E18 ⤶ Optricové a Bedrosiané jsou na vyšší technické úrovni než my, dávné věky spolu válčí kvůli naprosté blbosti (původu lidí na planetě) a ještě se nezničili? Docela obdivuhodný výkon. K takovým vymytým zeleným mozkům nemá smysl se vracet. Některé existence funční brány a další fakta zvyklala, ale ne snad nejtupějšího záporáka z celého seriálu, který tam tomu velel. Zajímalo by mě, jestli se to u nich nakonec ututlalo, nebo se pravda začala šířit i mezi odpůrci mimozemského původu, když se brána nachází zrovna u nich. ⤷ E20

Hvězdná brána - Odstíny šedi (2000) (epizoda)

E17 ⤶ Děti, krást je špatné, víte? Vítejte na mezirasové tajné akci na dopadení pašeráků. Za vším samozřejmě stojí Maybourne, odnož NID a bůhví jak vysoko nitky vedou. ⤷ E19

Hvězdná brána - Sto dní (2000) (epizoda)

E16 ⤶ I členové SG-1 mají nárok na pár měsíců volna. A zůstal by tam napořád, kdyby Sam nepřišla na to jak se dostat skrz pohřbenou bránu, inspirována Sokarovým ničitelem Iris, který vyvíjela, zatímco Jack na druhé straně dával šanci románku s Lairou. Tenhle díl má hutnější apokalyptickou atmosféru než většina apokalyptických filmů. Upřímně, z té scény, jak jsou na planetě, kde přímo na ně padá spousta ničivých meteoritů, se mi dělalo poněkud nevolno. ⤷ E18

Hvězdná brána - Urgo (2000) (epizoda)

E15 ⤶ Za předpokladu, že Bůh je nekonečný a vesmír je taky nekonečný… dala by sis palačinku? Cítíte se osaměle? Pořiďte si Urga. Jestli existuje seznam nejotravnějších filmových postav, tak Urgo by byl na prvním místě. A už jste viděli Teal'ca vychutnávat si koláč a pít vroucí kávu? ⤷ E17

Hvězdná brána - Záminka (2000) (epizoda)

E14 ⤶ Otevření etických otázek ohledně využívání hostitelů Goa'uldy bylo velmi zajímavé. A ještě zajímavější je, jak naivní jsou Tolláni a jak snadné by bylo je zničit. ⤷ E16

Hvězdná brána - Nouzová situace (1999) (epizoda)

E13 ⤶ Maybourne jako klaďas, to se jen tak nevidí... A Sam pořádně válí a zachraňuje svět. Emzáci, co balí lidi do kokonů, jsou vždycky nejvíc creepy. Ale jak se na tu základnu dostali? S touhle technologií si ještě užijeme spoustu problémů. ⤷ S06E14E15

Hvězdná brána - Vyhánění čerta ďáblem (1999) (epizoda)

E12 ⤶ Sokarova krev teda moc nefunguje… Ale trocha halucinací prohloubila charakter Sam a poodhalila historii vztahu s otcem. Martouf si ujasňuje svůj vztah k Jolinar, který během mise nabíral trhliny. U Jacka už poněkolikáté vidíme to samé pořád dokola a u Daniela si jen zopakujeme info z nedávného dílu se smrtí Sha're, protože Apophis hledá syna. Oboje je jen dějová vata. Ale ta bitka Goa'uldů o moc zas vše zachránila. Plus ta Teal'cova sebevražedná misi na vyzvednutí přátel. ⤷ E14

Hvězdná brána - Vzpomínky Jolinar (1999) (epizoda)

E11 ⤶ Hvězdná brána: Sebevražedný oddíl. Tolikrát jde SG-1 do tak extrémně riskantních situací, že tohle musí být snad jediná realita, kde se dožíjí konce seriálu :D. Vítejte v Sokarově pekle, místě věčného utrpení, odkud není návratu. Tohle naprosté šílenství ale v druhé části výborně vygraduje ⤷ E13

Hvězdná brána - Minulost a přítomnost (1999) (epizoda)

E10S02E03 ⤶ Před rokem proběhla celoplanetární amnézie a zmizeli starci a děti. Experiment, který se Ničitelce světů tak trochu vymkl a díky tomu dostala druhou šanci. Otázkou je, jestli to dopadlo dobře natrvalo, nebo si Linea vzpomene. ⤷ E12

Hvězdná brána - Rozloučení navždy (1999) (epizoda)

E09 ⤶ Dějově důležitá, emocionálně silná epizoda, která začne slibně, ale utopí se v bezdůvodné repetitivní nudě a scénáristické bezmoci. Snaží se tu budovat napětí motivací Daniela odejít, ale kdo to tvůrcům uvěří? To šíleně pomalé poodhalování předané zprávy je ubíjející. Mnohem zajímavější by bylo, kdyby žil dvě reality a nevěděl, která je pravá. To už tu ale jednou bylo. Sice to tak začíná i teď, ale brzy odlišíme co je realita a co sen a přestane to být zajímavé. Dějová linka s nástupcem Daniela v SG-1 pak byla naprosto zbytečná a jalová. Od první chvíle je jasné, že v týmu nezůstane. Navíc Sha're Daniela možná vůbec nezabíjela, ale jen mu předávala vzkaz, takže bych byl na konci fakt nasraný, když bych to zjistil. Byla duševně silná a posledně na chvíli ovládla své tělo a zalhala Apophisovi o synovi a neprozradila SG-1. ⤷ E11