Hrob světlušek (1988)

Tíha válečné reality je nesnesitelná. Proč světlušky tak rychle umírají?

Hrozny smrti (1978)

[FOD 2016] Zábavně neumětelská podivnost a pivařská propaganda. To asi chtělo odvahu natočit něco takovýho ve Francii :-). Představte si nějakej minimalistickej film s extra dlouhými brilantně komponovanými scénami, kde se prohodí pár vět, za kameru posaďte někoho kdo je rád že umí zapnout kameru, přidejte prkenný herce z céčkovejch filmů, stupidní až WTF konverzace a voilà, posilovna pro vaši bránici je na světě.

Hřebíčkové dítě (1987)

Spik-Bebis (Hřebíkový dítě?) je rozhodně nejlepší film, jakej Max natočil. Tenhle protiválečnej snímek má všechno. Výbornou hudbu, vizuál s geniálními pochmurnými obrazy a hlavně nezapomenutelnou atmosféru. Max, hlásící se k punkový kultuře, se za tuhle mnohovrstevnou kritiku válek, masmédií atd. rozhodně nemusí stydět. Možná i to je důvod, proč je na obalu VHS s jeho filmy kreslenej panáček ze závěrečných titulků (viz plakát). | ► Spik-Bebis

Hříšné noci (1997)

Vypadni. Vyspi se na gauči. Nepřestávej hřebče! Tak tohle je bezesporu nejstylovější filmový přistižení manželky co kdo natočil :-) Ona vůbec tahle vedlejší dějová linie nemá chybu. Hlavně ta poslední scéna s Malým Billem z trochu jiného soudku. Ale abych nezapomněl na to podstatné. Eddie Adams je zaměstnanec jednoho nočního klubu, lempl který až na to jedno prakticky nic neumí, a Jack Horner je režisér s uměleckými ambicemi, kterého nebaví točit filmy, kde herci šukaj jak veverky. Ale mým snem je natočit film. Opravdovej, ryzí, dramatickej. Prostě ti dva se našli. Eddie k hraní už od začátku přistupuje jako profesionál a při prvním natáčení zavládlo nevěřícné ticho nejen kvůli jeho třiceticentimetrovému nádobíčku. Pasáž končí úžasným: Zopakuju to, jestli potřebujete detail, když se kameramanovi nepovedlo natočit jak se udělal. O jeho kvalitách svědčí i pár dalších krátkých scén z natáčení. Mám mít španělský přízvuk? Pak se ale dostane k drogám a jde ke dnu. Anderson se ale nezaměřuje jen na Dirka a sledujeme osudy ostatních herců i dalších postav. Celý je to natočený zábavně, poutavě, řemeslně naprosto excelentně a film má dokonalý soundtrack. Zároveň Anderson k tématu přistupuje citlivě a člověk mu věří každou postavu, ať už jde o dramatické nebo komediálně laděné scény. Film utekl jako voda a byl jsem dost překvapenej, když jsem zjistil, že má skoro tříhodinovou stopáž. Jsem hvězda. Jsem hvězda. Jsem hvězda!

Hříšný tanec 2 (2004)

Rozdodoval jsem se mezi ** a **1/2, ale ta hláška na konci o tom, že se určitě ještě někdy potkají, rozhodla. Takových příšerností tam je bohužel víc.

Hustle a Flow (2005)

Propásnul sem začátek a ještě sem to viděl ve slovenčině, ale tenhle film má fakt koule. Někdy si ho musím dát znovu. Víš o čem to je? Každej musí mít sen. (Tak po druhém shlédnutí naprostá spokojenost a ještě zaslouženější ****.)

Hvězdná brána - Absolutní moc (2001) (epizoda)

E16 ⤶ O pravé povaze člověka se podle Omy rozhoduje v boji mezi jeho vědomím a touhami jeho podvědomí. Zlo v harsesisově podvědomí je moc silné, aby mu mohl vzdorovat. Zvítězit může jen když mu nedovolí bojovat. A Jack až moc dobře prožil co to znamená. Moskva má víc obyvatel než celá ČR. Bude muset změnit svou cestu, takhle by to nešlo. ⤷ E18

Hvězdná brána - Bitevní řád (1999) (epizoda)

E08 ⤶ Apophisův lidský airsoftový tábor, který celé roky trénuje invazi na Zemi ve jménu svého Boha, i když je všichni mistři dávno opustili, ale hromadně uvěří že nesmrtelný zemřel po shlédnutí několikasekundové nahrávky. S těmi informacemi co mají by se stejně hned prozradili i kdyby se nějak na Zemi nepozorovaně dostali, protože bránou by to nešlo. In'tary, cvičné zbraně s červenými krystaly, které mohou mít podobu čehokoliv, jsou skvělým nápadem a pro výcvik je v budoucnu začali používat i lidé. ⤷ S05E13E10

Hvězdná brána - Blíženci (2005) (epizoda)

E10 ⤶ Daniel chce letět na Atlantiku, ale jen přes Jackovu mrtvolu. A SGC kontaktuje replikátorská Sam, která chce, aby ji zabili. Pátý míří do naší Galaxie. Ale nakonec to bude mnohem složitější. Hrála to na obě strany a z replikované Carterové se stává největší hrozba naší a přilehlých galaxií. Imunní vůči zbrani na replikátory. ⤷ E12

Hvězdná brána - Bojovník (2002) (epizoda)

E17 ⤶ Goa’uld Imhotep, hrající okresní ligu, fanatizuje armádu svobodných Jaffů a nikdo si nevšiml, že je podvodník, vydávající se prvního muže sebe sama. Až SG-1 jeho chování přijde divné. A to ne že by ho podezřívali, ale čistě jen na základě rozdílných zvyklostí. Dozvídáme se zajímavé informace o jaffské kultuře a mentalitě a Sam jim názorně předvede co dovede P90, ale celkově jde o dost slabou epizodu. Teal'c se zachová jako idiot. Pod Imhotepovým vlivem se vydá (přes varování ostatních členů týmu) na sebevražednou misi. Nakonec ale má štěstí jako vždy a získá si respekt jaffské armády. ⤷ E19