Útěk do divočiny (2007)

Takhle funguje katarzní funkce filmu a potažmo jakéhokoli umění. Na začátku jste "špinaví", po skončení s duší klidnou, čistou a myslí vyrovnanou. Vynikající kamera, vynikající hudba (Pearl Jam navždy), herecké sólo mladíčka EH. Nadšení, dojetí, radost.

Trable v ráji (2009)

Hrůza, děs, kýč, Reno by se měl vzpamatovat, protože toho šaška mu už přestávají žrát všichni. Hvězdička za sympatické páry, jinak fakt hrůza!!!

Spálené mosty (2008)

Silné téma, silné drámo, docela chytlavý a plynoucí děj, ale panebože, ty postavy byly hloupé. Hloupý táta, který nepoznal traumata svých dětí, hloupá starší sestra, které bych, s prominutím, nakopala prdel. Stupído postavy zkazily celý dojem.

96 hodin (2008)

Celou dobu si říkám: Ty kokso, když takhle dává Bryan na důchodu, chtěla bych ho sakra vidět za mládí :-D

RocknRolla (2008)

Já prostě jeho filmy můžu. Líbily se mi mezikomentáře vypravěče, zmnohonásobněné přívlastky (všimněte si, nic ve filmu není jen nějaké, vždy je to ještě o něco vytuněné:-D), ruský miliardář Roden, lekce z fackování, vynikající Archie (Garcia hadr, nechápu), prostě nefalšovaná klasická ritchieovka, mnohonásobné zamotání příběhu, násilí, zvrhlosti, mimořádné vtipné rockové výstupy a ty flashbacky, OMG ! ! Nejsušší britský humor, který hraničí už s kdečím, taneček Gerarda a té ženské, druhé přepadení auta se 7 mega, no prostě nadšení, které krotí zvrhlost!

Sedm životů (2008)

Asi jsem viděla jiný film než ostatní, nebo jsem už natolik citově vyprahlá, ale nehněvejte se na mě, ale jako laciný útok na city tohleto v žádném případě neberu! Naopak, mozaika příběhu, který je silný, a skládá se pomalu a lehounce dohromady, lišácká kamera a režie přesně taková, jak film zasluhuje. P. S. Nikdy jsem si nevšimla, jak Will Smith pracuje se svou tváří. S tou gumovou gaunerskou a komediální tváří. Neuvěřitelné. Tenhle chlap je talent jak vrata.

Na odstřel (2009)

Ambiciózní film, který hýří sebevědomím každičkou minutu. Vynikající herecké obsazení, Crowe a zdatně sekundující Affleck (jděte, nebyl tak hrozný), McAdams a excelentní (jako vždy) Mirren. Na můj vkus trošku moc komplikovaná zápletka, filmu by prospěla o něco větší přímočarost, tah na bránu. Ale atmoška na jedničku, u scény v garáži jsem skoro nedýchala a mohutné finále jen potvrdilo, jak suverénní a přitom politicky závažné dílo může vzniknout.

Kutil Tim (1991) (seriál)

Moje technické dovednosti jsou na tom tak, že každý díl jsem skoro vzývala :-D

Můj život v ruinách (2009)

Hvězda za sympatickou průvodkyni, hvězda za nádherné památky. Jinak nuda, nuda, nuda. Jo a taky NUDA!

Snídaně se Scotem (2007)

Už jsem si zvykla na to, že čím nenápadnější snímek, tím je lepší. Na tomto skromném projektu mě nejvíc zaujala nenásilnost, naprostá přirozenost v "ožehavých" tématech a v podstatě i ve vlastním pohledu na věc. Dětská perspektiva, pocit "být jiný", "žít jinak" a "cítit jinak". Podané s nadhledem, ale ne hloupě, s ironickou nadsázkou, ale ne škodolibě a zle, podané prostě normálně, lidsky. Všechno toto jsou fráze, duté a znějící doztracena. Podívejte se na film, budete souhlasit :-)