Moneyball (2011)

Nebylo to vůbec špatné, Bradu Pittovi jsem věřila a uvěřila jeho strasti a strádání, jen nade vším vlál ten proslulý americký (vz)duch, z něhož mě bere na blití. Navíc baseballu nerozumím (a ani nechci) a stopáž se mi zdála krapet přitažená.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Já jsem Waltera Mittyho chtěla mít hrozně moc ráda, ale nešlo to. Prostě jsem se nudila a občasné záblesky (scény se Seanem, odkaz na Benjamina B., "daydreaming" pasáže obecně a vůbec celý humbuk kolem fotografií) to nevytrhlo. Vznikl tak průměrný film, ve kterém excelovala krásná citlivá a chytře zasazená hudba a Ben Stiller, jehož kukuč se mi nikdy neokouká. Jako celek ale spíše zklamání, průměr si tahle látka nezasloužila.

Bella a Sebastián (2013)

Krásná příroda, boží hudba, dojemný a chytlavý příběh o přátelství jak trám - idylka na nedělní odpoledne! :)

Hořící keř (2013) (TV film)

Viděla jsem všechny tři díly naráz a musím říct, že obdobná "deka" na mém chrbátě nespočinula již hodně dlouho. Nejtíživější na tom filmu je to, jak nepodbízivě referuje o běžné praxi let minulých, na kterou se v současné době tak rádo, nahlas a on-line zapomíná. Musím vyzdvihnout herecké výkony, mezi nimiž nebylo jediného hluchého místa. Pauhofová sice mohla mluvit slovensky (ano, česko-slovenská manželství byla a nebyla nic trestného, podobně ne-trestné by bylo i nechat Táňu mluvit slovensky), ale i tak jsem jí zobala z ruky a fandila. Atmosféra dusnější než v létě před bouřkou, charaktery rovnější i pokřivenější než dnes - film, na který se nezapomíná. Chvála bohu, že něco takového vzniklo a třikrát sláva polské režisérce, která do (nejen) české minulosti přišla poukázat na to, že česká společnost se v prdel převrací. Zastaví to někdo/něco?

Shrek 2 (2004)

Po téměř deseti letech jsem udělala revizi a zvyšuju o hvězdu nahoru :) Nejlepší díl celé zlobří série a toho Osla chci jednoznačně dom!

Ledové království (2013)

Ze všeho nejlepší bylo, že tam bylo všeho tak akorát! Akce akorát, srandy akorát, pohádkovosti akorát, písniček akorát! Poněvadž jsem akorátní člověk, tetelila jsem se blahem a neváhala bych kouknout se znovu. Pohádka, která je tak umně a šumně namíchaná, že nezbývá než smeknout kloubouček k zemi a jít do koutka tiše vzpomínat na to, jak chutná sníh, mráz a vánice.

Vlk z Wall Street (2013)

Ve sladké nevědomosti, že je to natočeno podle skutečných událostí (ano, vážně jsem to nevěděla), jsem si užila tříhodinovou jízdu, bavila se naplno a kroutila hlavou, co Scorsese na stará kolena zvládne a s jakým přehledem. Též jsem se rochnila pohledem na film od filmu lepšího DiCapria, který mě prostě už dávno přesvědčil o tom, že kdo umí, ten umí, a kdo neumí, čumí. Já čuměla. Plus dávám za parádní hudební podmaz, u některých vypalovaček jsem se tlemila moc. Filmařina je to poctivá, parádní, téma a vůbec morál celé zápletky je ovšem odporné, otřesné a nevímještějaké. Proto hvězda dolů. Naštěstí jsem fakt netušila, že to vychází z reálu, a do kina jsem šla. A užila si to.

Millerovi na tripu (2013)

Škoda toho pomalejšího a ospalejšího a uzívanějšího konce, začátek byl slibný, vtipný, extravtipný! Nejlepší scény? Šeptací hádka + cokoli, kde se mihl Ed Helms :D

Lásky čas (2013)

Z filmu čiší radost, láska a dobro na tisíc kilometrů! Hrozí přiblblý "rohlík" na ústech, který nepustí dlouhodobě :) Dospělejší, klidnější a upovídanější Láska nebeská? Jo, tak nějak.