Nedotknutelní (2011)

Vynikající film, po všech stránkách vybroušený a přesně takový, jaký má být. Jsem nadšená, jak nenásilně, citilivě a uvěřitelně dokázali tvůrci všechno spojit do jednoho celku, aniž by zabředli do vy-víte-čeho.

Před půlnocí (2013)

Až mi bylo úzko. Z celé trilogie díl nejdospělejší a nejvíc stojící nohama na zemi. Brr, inu - život je boj.

Z pekla štěstí 2 (2001) odpad!

Kategorie "uřvaná pohádka" nabyla touto odporností zcela nových obrysů.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Vedle uřvaných pohádek o pekle je tahle čirá jak briliant. Nevím, co tady všichni mají?!

Šťastný smolař (2012) (TV film)

To nejlepší, co loni vzniklo na poli televizním! Pohádka se u nás doma líbí moc a dali jsme si ju i letos a dáme i příští rok!

Na vlásku (2010)

Nebyla to žádná střela! Průměr, na němž se podepsal mi absolutně nestravitelný hlavní hrdina - slizák. Ale za toho koňa palec hore :D

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Ať mě třeba sežehne Šmak, víc nedám. Co se mi líbilo? Hudba, Shore je génius a jeho tvorba se vrývá nejznatelněji z celého filmu. Bilbo - dostal málo prostoru, ale Freemann je prostě jediný možný hobit. Osvobozené sudy - to bylo moc pěkné. Drak - bylo ho málo, měl si pro sebe ukrást daleko víc. Dol Guldur - jo! Co se mi nelíbilo? Ten zbytek, od prvního do posledního, bohužel. Na poslední díl už do kina nejdu. Ani kdyby mě ten Šmak honil a dohonil.

Santiniho jazyk (2011) (TV film)

Nevím, co tu všichni blábolí, na televizní film naprosto zdařilá adaptace! Plusové body za kameru, práci se světlem, Švehlíka a boží barokní památky.

Sherlock (2010) (seriál)

A jsem lapená! Ač jsem vzdorovala dlouho, dostali mě!

České století (2013) (seriál)

Mi se to veskrze (asi) líbí. Mám jen jeden problém: Smrdí to papírem. Promluvy a dialogy nejsou jako od lidí, ale jako od papíru, od knihy. Škoda. 1. díl: Papírovost - 100 %. 2. díl: Papírovost: 80 %. Další díly už ale byly člověčí a spokojenost.