Go Goa Gone (2013)

První Bollywoodský film co jsem nasledoval a byla to velká radost, ani ty slovenské titulky nevadily, ba naopak užíval jsem si je. Kde jinde můžete Indy, co se snaží vypadat na Amíky, Rusáky a to vše s příšernou angličtinou, přeloženou do slovenštiny. Hromada vtípků, některé méně, jiné více zdařilé. Příběh nulový, ale fajn celkově na odreagování. Tisíc vystřílených kulek, jeden výstřel z raketometu a hláška "Já se vrátím." Parádička a důkaz, že dnes už může podobný filmy točit absolutně kdokoliv. "Zombí? my v Indii nemáme zombí, duchy ano, ale zombí ne" "To je ta Globalizace, napřed nám sem zanesli AIDS a teď Zombí" 90%

Juan de los Muertos (2011)

Pecičkaa v rámci žánru. Hromada podivných postaviček, bojující na revoluční Kubě, proti imperialistickým vandalům, anarchisticky disidentských..zombíků. Vtipné, mile zahrané, dobře nazombené. Rozhodně na 4*, pro mě 90%.

Assassin’s Creed (2016)

Kde začít, asi tím, že jsem nehrál ani jeden díl hry a netuším ani o čem jsou. Z toho bohužel vyplývá, že jako obyčejný divák jsem neměl tušení co sleduji. Což je chyba jak hrom, udělat film pouze pro hráče a pro nikoho jiného, nedivím se, že film nevidělal ani na svůj rozpočet zatím a už zřejmě nevydělá. Dá se to udělat i jinak, jsou filmy podle her, kde je vše vysvětleno i pro "nováčka" ,ale jsou samozřejmě i případy kde to dopadlo mnohem hůře. Asi tak...celý film lítá nějaký papoušek digitální či co to je, možná pštros, možná orel...proč? Dozvím se až od vedle sedícího bratra od přítelkyně/kamaráda. pokaždé když jde do tuhého hlavní hrdina někam skočí, opět vysvětleno proč to dělá až později. Je tam hromada postav, které vůbec nejsou "živé" ,nikdo nic o sobě neřekne, nikdo o nich nic neřekne. Asi mám vědět z her, že hlavní hrdina někoho zabil a proč to udělal a že to tedy pro mě nemá být jen nějaký sprostý vrah. Hlavní záporáci nebo klaďáci...nevím kdo je kdo, protože se to v tomto filmu prostě nedozvím. Ale dobře, to bych vše pochopil, je to pro fanoušky série, nicméně co nepochopím je absolutní absence jakýchkoliv hrajících herců kromě Ironse, čili zoufalý casting. Absolutně pro mě nezajímavé prostřihy do minulosti 70% filmu, kde se bez jediné kapky krve mydlí dvě partičky umorousaných hašišáků, teda pardon assasinů. A vrchol všeho, mám přát vrahovi a partě arabů proti evropským templářům. No tak to tedy ne, půl filmu jsem tak přál všem těm "hlavním hrdinům" umřít. Nicméně závěrem, byl to těžký průměr a Fassbender, ač celý film s jedním ksychtem(vraha), to docela zachraňoval, spolu s Ironsem a Gleesonem. Nějaké ty šermovačky a výbuchy v tom také byly, byl jsem v dobré společnosti a bylo to na plátně. Průměr, který měl na víc, na mnohem víc. Odehrávat se to v naší době více, s lepšími herci, efekty a dát tomu trochu explo tak bych dal i 80% ,ale to už by byl jiný film. Takto 50%.

Maniak (2012)

Velice zvláštní, ne/vkusně vražedně úchylnej snímek, při kterém jsem se chvílemi styděl, že jej sleduju. To cele s Bilbem Pytlem hlavním "hrdinou" a to celé z "first person" pohledu. Hrál to hlavně hlasem a co hrál bylo výborné, ostatní role také dobré, hlavní hrdince člověk přál přežít a žít. Nebyl to horor, bylo to psycho. Pro slabé povahy určitě NE, ale něčím velice zvláštní. Dobře natočené, dobře vymyšlené, dobře zahrané. Dobrý film pro začínajícího vraha žen a indiány všeho druhu...skalpy sem! Muže či děti nešetřte! 85% Příště pochopitelnější konec.

John Wick (2014)

Tak předně 96 hodin bylo originální/bylo dříve, mělo lepší scénář a mělo Liama Neesona! To je skutečně herec, narozdíl od tohoto 10 let v kuse neostříhaného váguse, který má na vše jeden výraz. Nemám jej rád, od devadesátých let nehrál v ničem co stojí za zmínku, nicméně tohle se povedlo! Co k filmu..100 mrtvol, pár vybuchlých aut a pár rozstřílených budov a pár dobrých herců ve vedlejších úlohách..Navíc akce skvěle sestříhané, dobře viditelné a se supr choreografií. A v neposlední řadě perfektně hodící se hudba, akční techno cosi...houby tomu rozumím, ale hned to člověka inspiruje zabíjet taky!! Co říci závěrem? Nekraďte auto a nezabíjejte ťuťu ňuňu štěňátko chlápkovi, co je mašina na smrt..nemusí..opravdu nemusí se to vyplatit! 85% a to i za toho bezďáka v hlavní roli, na padesátníka mu to lámalo ruce a nohy protivníků dobře.

Zlodějka knih (2013)

Herecké výkony a styl vyprávění 100%. Scénář a originalita bohužel jen tak na 65%...přece jen mnohokrát viděné(Musíme si pomáhat,Schindlers list). Nicméně strašně krásné a váhal jsem, dík konci, přiklonit se k 5* i přes tragický skorokonec.

Sinister 2 (2015)

Nudné, uboze, otřesně nudné. Všem jsem přál rychlou...ne, pomalou smrt, bohužel to většina postav přežila, je mi k pláči. Vše stokrát viděné, duchové nestrašidelní...prostě to stejné co jednička, ale navíc bez herců. 20% a především za to, že zrovna takový brak se znovu dostal do kina a 10x lepší horory, které mají napětí, strach či alespoň nějaké fajn mordy, se do kina nedostanou, 1* .

Řetězová zpráva (2010)

Jak zničit film?? Podívat se na verzi, kterou člověk nedopatřením nasleduje, bez jedné zásadní scény. Nechápu co to bylo...Vemte si: jeden z hlavních hrdinů (uboze napsaných i zahraných postav) se někde pohybuje, či mluví...napětí, přichází to, vrah aaaa...střih jako prase a další scéna. Absolutně zabitý...po třetí takové vraždě si člověk říká...co to je? vždyť film má docela dobrý námět a nevypadá to tak zle? Při předposlední a poslední, kde už člověk umírá nudou, si pomyslíte: nechtělo by se mrknout, zda není i nějaká NEVYSTŘIHANÁ? A Ejhle je!!! o 8 minut delší. Dodatečně dosledovány vraždy, ale už navždy zkaženo. Herci šli, konec bez konce, vraždy(když si je člověk stáhne) slušné. 45% a Záměrně 3* protože kdo ví, kolik z těch nízkých hodnocení tu bylo dík nudě, který byla způsobena ignorantským střihem. Pokud někdo stahuje, což by se určitě nemělo dělat!! tak ne 1:21 minutáž, ale 1:29!

Dům snů (2011)

Nemám rád mysteriózní filmy..z 90ti procent to značí pekelnou nudu, no nezmýlil jsem se. Nemám rád Daniela Craiga, je mi prostě odpudivý a zabil Bonda, takže tohle byl film, který jsem až do včerejška rád vynechal. Film co má hodinu a půl a hodinu a 15 minut se tam absolutně nic neděje. Pak dva zvraty a jedno zjišťění, které to u mě vytáhly až na 3*..jsem prostě už moc slabej. 40%.

Neutečeš (2014)

Jak zas začít..Ani se mi nechtělo to komentovat, ale musím..pokusit se někoho odradit. Film v kterém se celou dobu nic neděje, ale opravdu NIC! Holka s kamarády a sestrou při nekonečné seznamovačce. Má nového kluka, kterému dá v autu, ten jí poté unese a sdělí jí, že na ní tím sexem přenesl kletbu a že po ní někdo půjde a zbaví se toho, když sama někoho "pomiluje". Ano neustále jí někdo pomaličku pronásleduje, tu stařenka, tu chlapec, tu pán...bez lekaček, bez nějakých masek či čehokoliv strašícího. Horor přes hodinu a půl tímto vždy zavání...bezbřehou nudou, ale toto nebylo jen subjektivní, tohle prostě bylo k nevydržení. Herecké výkony jak z dokumentu..prostě neherci. Úplně mě dostávala hudba..pazvuky, sem tam tón a zas klid..zas nějaké pazvuky a zas klid. Zpomalené záběry, už jsem se jen smál..zpomalte film v kterém se nic neděje a udělejte z toho "cool" záležitost..debilita. Zabitý hlavní hrdina, zabití "démona" v bazénu, happy end a jde to po nich zase..aaaa..zatmívačka, konec, otevřený, k zblití. Nestahovat, nevěřit místnímu hodnocení.