Vetřelec: Covenant (2017)

Dnes druhý film v kině (prvním byl Strážci galaxie 2) a tento jednoznačně lepší. Nicméně být v kině sám je poněkud za trest, kor, když vedle vás sedí dva páry...ale jaké páry? Jedni si povídali alespoň potichu, ale v tom druhém..Kráva nebeská! Mluvila naprosto jak kdyby byla někde v restauračním zařízení..Přesně ve chvíli kdy jsem se natahoval pro batoh, v kterém nosím pro všechny případy nůž, tak mě předběhla nějaká jiná, očividně nasraná, žena a...Ne, neubodala ji, nicméně seřvala a tak po asi dvaceti minutách se dalo začít dívat i na film. Který, abych se vrátil k hodnocení, byl pravým opakem Promethea! Vykřičník proto, protože zaplať pánbů! Návrat ke klasice, napětí, že by se dalo krájet, dobře napsané postavy, akce ať už ve vesmíru, na skěle naefektěné planetce, tak i při bojích mezi androidy, či přímo s opravdovým nefalšovaným vetřelcem. Od začátku do konce člověk netuší kdo, a jestli vůbec někdo přežije. Opravdu dobře natočený sci-fi horor jak z osmdesátých let s perfektní výpravou a hudbou, vynikající dvojrolí Fassbendera..ještě teď mi z něj běhá mráz po zádech, hodně nápady a tak pochopitelně i dobrou režií. Opět se nestotožňuji jednou s hodnocením, protože ani ona zmíněná Kráva nebeská (jak by řekl pan doktor Štrosmajer) mi to nedokázala pokazit a já tak svůj chtíč někoho "píchnout do té němé tváře" opět jednou odložil a dávám zasloužených 90%.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Myslím že nadsazuji čtyřmi hvězdičkami, ale prostě opět sympaťáci a všechny postavy z jedničky, opět Groot a navíc skvělý Kurt Russell a neskutečně vtipně použitej David Hasselhoff. Dobré efekty už dnes člověk předpokládá, výběr hitů z "dávných" let také ušel..Napínavé jak kšandy při závěrečné bitce, nějaká ta romantika, hodně fórků a prostě..70%.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Dokonalé propojení celé ságy. 100% Zbytek hodnocení možná napíšu, až se vzpamatuji z druhé (nonstop akční, odhalující a propojující) části filmu.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Scénárista zřejmě v něčem jel, to mě nikdo nevymluví. Nicméně zajímavé, umělecky zdařilé. Skvěle zahrané všemi 5ti postavami, v čele se skvostným Malkovichem a mimojiné jeho taneční scénou. Podivnost, která ale není průměrná a mě se spíše líbila než nelíbila. A i když si vůbec nejsem jistý, zda jsem ji do detailu pochopil, ačkoliv jsem ji viděl jíž podruhé, tak 75%.

Godzilla (2014)

Za hudbu a závěrečných 20 minut 2* .

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Nechal jsem si to jeden den projít hlavou a rozhodl jsem se, že tomu prostě napálím to, na co to podle mě, bez názorů jiných, bylo. Co, že je to akční sci-fi horor? Anderson pro Milu natočil i po rozvodu prostě poslední film, narval do něj vše co v předchozích dílech fungovalo, sestříhal to jako magor a vrhnul do kin. Vrátil hlavní záporáky, vrátil jednu klaďačku, přidal pár lidi do kafemlejnku (tisíce a tisíce zombíků, příšery, psi, draci...ano, taky jsem nečekal,že to napíšu) a bavil se. A já se bavil taky. Jistě, není to žádný rádoby hlubokomyslný film, nad kterým musí člověk přemýšlet, co že tím chtěl tvůrce říct, ale že to není žádné veledílo? Omyl! Ve svém žánru je to na 5* a je to důstojný vševysvětlující a dobře dopadnuvší poslední díl. Dokud nedojdou jednomu, nebo druhému peníze.

Šestý smysl (1999)

Po nějakých 15ti letech znovu nasledováno a znovu mě ten příběh uhranul a dostal jako málokterý. Dnes už jsme zvyklí ve filmech na X zvratů a zvratků, ale v té době to byl šok pro absolutně každého a překvapení budí i dnes. Dobře napsané, dobře zrežírované. Navíc Osment exceluje a Willis mu velice dobře sekunduje. 90%.

Příchozí (2016)

Někdy je zbytečné psát hodnocení. Zkusím to. 3 herci co neslezou z placu a hrají chytlavě, citlivě, živočišně, přesně. Skvělý chytrý příběh, ač ze začátku nenápadný a vlastně až dokonale jednoduchý. Krásná hudba a to především ke konci. A pobrečel jsem si a říkám narovinu, že se nestydím. Neříkám, že je to druhý Interstellar, ale na to jak dlouho jsem se na to těšil a bál se, že to tak bude stát za "prd", tak jsem nadšený prakticky stejně. 90% jen díky tomu, že jsem si to "bejk" srovnal.

Atlas mraků (2012)

Standardně divní Wachowští, standardně výborný Hanks, standardně hnusný Weaving, standardně nijaká Berryová, naprosto nestandardní příběh. Nejspíš šest příběhů, v kterých valná část kritiků viděla nějaké reinkarnace duší a podobné věci, dokonce jsem byl dotázán "tak co, pochopil jsi to?" Nebylo přitom co pochopit, nic takového jako reinkarnace jsem v tom neviděl, prostě je to příběh o lidech, kteří se v každé době chovají nějakým způsobem, že jsme, byly jsme a budeme jako lidstvo vždy stejní. Vždy bude někdo idealista, vždy bude někdo chtít válčit, vždy bude někdo zlý, vždy bude někdo oběť a vždy bude někdo oběti vytvářet. Více než co jiného je to film o ekologii, o migraci, o dobru a zlu, prostě takový multikulti kavárenský snímek. Film hezky natočený, dobře zahraný, s pěknými efekty a lokacemi. Za Hankse, Broadbenta, Sarandonovou a za dějovou linku v post-apo budoucnosti. 70%

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

1* za cestu v čase, jinak odpad. Antikomunistická, nesledovatelná slátanina připomínající mi snad jen Pomalé šípy. Bez Dobrého scénáře, bez dobré režie, bez dobrých herců..až na Trojana, z kterého je mi tady k zvracení.